Site www.kia.ro

Subiecte care nu ţin de un numit model
seth

Post by seth »

Daca aveti PWF(oglinzi exterioare cu reglaje electronice,incalzite si in culoarea caroseriei+geamuri electrice fata cu sistem de siguranta+difuzoare pentru frecvente inalte), PDK(geamuri electrice spate nu se pot comanda simultan pentru START/BASE.

cmg_george

Post by cmg_george »

seth da corect, imi amintesc acum :) sigur nu esti dealer? sau nu vrei sa te faci dealer? se pare ca stii mai multe decat multi :)

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Da, abia acum mi'a picat si mie ideea :D
Numai ca geamuri electrice se puteau pune si inainte, nu e noutate la Start. Eu d'aia ma dusesem cu gandul cum ca noutatea ar fi de fapt posiblitatea de a pune geamuri electrice spate si in combinatie cu oglinzi electrice :)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

cmg_george

Post by cmg_george »

am fi vrut noi :D

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Era chiar prea bine ... Frati'miu chiar optase ptr ele (la 39 euro era super'convenabil), dar ulterior a fost anuntat ca nu se poate
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Sylver
Posts: 127
Joined: 20 May 2007, 01:43
Auto:

Post by Sylver »

seth, eu zic ca ideea mea cu pachetele de optionale grupa separat ( la fel cum e si sectiunea de Exterior, Interior, Siguranta) e mai ok decat sa pui toate optionalele la gramada, unele cu pretul de 0 E doar pt ca de fapt alegi doar una din cele din pachet si iti pune pretul total. Un utilizator obisnuit o sa aiba probleme f probabil.

pityk
Posts: 21
Joined: 14 Oct 2007, 03:58
Auto:
Location: Arad

Post by pityk »

Mai frate Gerula. multzam de "bun venit pe forum". Fara suparare dar am impresia ca n-ai prea citit ce-am scris, nici macar care e tema topicului si bagi repede de vina si vorbesti pe langa subiect. Aici nu-i vorba sa comentezi ce-am scris eu, nush' ce-i dai acolo cu dealerii, ca nu-i vorba de nici un dealer. E vorba ca cineva care administreaza site-ul oficial www.kia.ro cere sugestii de la posibilii cititori in ideea de a imbunatati calitatea acestui site si bine face pentru ca oricand e loc de mai bine. Nu-ti fa pb ca am navigat nopti intregi si pe alte site-uri de la alte marci stiu f. bine cum e si la ceilalti, am "sapat" mult pana am ajuns la kia. Asta nu inseamna ca daca la altii e prost musai sa fie si la noi prost. Nu-i vorba de nici o concurenta cu forumul nostru, nu-mi dau seama de unde ai tras concluzia ca as avea eu ceva cu forumul, n-am nimic,imi place, ca de-aia m-am bagat aici, tocmai asta am precizat ca din pacate am aflat mai multe detalii de pe forum si nu de pe site-ul oficial asa cum ar fi de dorit.Tematica topicului era sa-i sugeram administratorului site-ului ce ne-ar place sa vedem acolo, si eu exact asta am facut. Daca la altii sunt informatii incomplete nu-i obligatoriu sa fie si la noi. Ca tu nu vrei sa vezi toate informatiile pentru ca nici altii n-au, e treaba ta.

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

[quote="pityk"] Doar pe clubkia mai gasesti eventual "poze cu masina mea" postate de prietenii nostri care si-au primit deja masinile. E un ghiveci, trebuie aratate clar, pe niveluri de echipare.
quote]
Sigur stii care e tema topicului?
Sigur ai urmarit forumul clubkia.ro ?

Domnul care a cerut "sugestii" este platit (remunerat, salarizat, etc) sa administreze site-ul oficial Kia. Tot asa cum platiti sunt si consilierii vanzari care de 6 luni incoace inca nu sunt clari ce si cum.

Membrii forumului care cam tot de atunci incearca sa se ajute intre ei si cu ocazia asta sa ajute si pe altii o fac GRATIS si mai mult fara a astepta ca macar cei noi veniti sa le de dreptate.
Internetul e platit din banii nostri, computerul idem, plus orele "furate" de la birou cand mai bagi un ochi pe forum.
Asa ca nu-mi spune ca nu stiu despre ce vorba in topic, nu ma obliga sa fiu un bun samaritean pe banii si pe timpul meu cand reprezentantii KiaRomauto de la orice nivel sfideaza clientul. (stii tu, ala de cumpara masini Kia ca sa le mearga afacerea patronilor KiaRomauto)
Sunt curios cati dintre posesorii de Cee'd au fost sunati aftersale de catre dealer si intrebati, eventual, daca sunt multumiti.
KiaRomauto detine siteul oficial Kia si nu ai cum sa disociezi prestatia sa ca vanzator legata de informatiile de pe site.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

ildiavolo
Posts: 23
Joined: 26 Sep 2007, 10:57
Auto:
Location: Bucuresti

Post by ildiavolo »

Acum iar au aparut modificari pe site-ul kia.ro. Au adaugat, asa cum era normal, pretul ddp ( cu tva ). Insa la configurator apare pretul cip = ddp +tva :)
Si tot pentru webdesigner.....daca stie optiunile de echipare. La varianta 1.6 Style si 2.0 Style, de vreme ce nu sunt geamuri electrice spate, ele nu ar trebui sa apara in lista de dotari optionale ?

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Style (fostul TX) avea, din cate stiu eu, geamuri electrice spate din standard
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

andrei0241 wrote:Style (fostul TX) avea, din cate stiu eu, geamuri electrice spate din standard
Corect, eu am.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”