Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Subiecte care nu ţin de un numit model
tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by tipitip »

30 noiembrie 2007 - ClubKIA.ro avea 6 luni şi nici 800 de membri, Robert Adam (turatii.ro) postează 980 invitaţia D.lui Mihai Heimann ca un reprezentant al clubului nostru să participe la decernarea de către Uniunea Ziariştilor şi Editorilor Auto din România a premiului „Maşina anului 2008” la emisiunea Automobile de la Naţional TV viewtopic.php?f=67&t=980 .
2 decembrie – UZEAR prin viceprepreşedintele său, D.l Daniel Neguţ acordă în direct cee’d-ului titlul mai sus menţionat, în emisiunea ce avea ca invitaţi atât reprezentanţi ai importatorului, D.l Preşedinte Dan Chitaru cât şi ai ClubKIA.ro.
Practic au fost 3 cuvinte bâlbâite de subsemnatul, altele câteva legate de modelul cee’d dar realmente, faptul că modelul nostru preferat a primit acel premiu în prezenţa importatorului şi fanclubului a însemnat mult mai mult: În acel moment ClubKIA.ro era recunoscut ca o parte a fenomenului KIA în România!
Din nou, în emisiunea Automobile din data de 13 septembrie 2009, D.l Heimann a pus un umăr la promovarea celei de-a doua încercări ale noastre de a intra în Cartea Recordurilor.

Acum, emisiunea AUTOMOBILE trece printr-un moment, de bun augur sper eu, despre care, la rugămintea D.lui Heimann, ţin să vă aduc la cunoştinţă: DIN 28 FEBRUARIE, AUTOMOBILE SE MUTĂ LA OTV. http://www.automobiletv.ro/event.php?id=360
Să fie într-un ceas bun!

Vă mulţumesc
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by scubli »

Cum sa nu ne amintim de acele vremuri ? :) Pe atunci asteptam masina cu sufletul la gura, citeam forumul sa vad ce spune lumea, reactii si alte cele.
Apoi am vazut emisiunea la TV, a fost foarte interesant sa vad o scurta discutie despre comunitatea KIA de pe atunci, comunitate in care stiam ca voi intra cat de curand.

E drept ca nu s-au mutat la cel mai bun canal, dar le doresc multa bafta in continuare.

marius_gl
Posts: 269
Joined: 15 May 2007, 15:21
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by marius_gl »

@tipitip: Imi aduc aminte ca am vazut acea emisiune si pe tine, implicit! Erai la 4 ace si-un bold si parca ai spus mai multe cuvinte... :D A trecut timpul...
Kia Rio Sedan Dynamic 1.4 GSL

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by RLK »

Eu n-am fost alaturi de voi inca de atunci, dar prin martie 2008 am aterizat si eu. Oricum, in curand se fac 2 ani si ma bucur mult ca v-am cunoscut! Si mult succes AUTOMOBILE TV! :D
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by bumblebee »

Eee...hai ca nu a trecut asa mult timp.
Vorbiti de parca ar fi trecut 25 de ani :D

La multi ani oricum :)
Kia Cee'd 1.4 best

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by doringvd »

succes in continuare, ce vremuri...
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by misuspita »

Heh, pe vremea aia urmaream forumul cu infrigurare sa aflu cat mai multe despre visul meu de vara... care avea sa se implineasca peste 8 luni de zile... si cand vedeam pozele postate de voi si problemele, ce imi mai sarea inima si intr-un sens si intr-altul cu gandul la furia rosie (neturbo) :P
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by Gerula »

Trece vremea, dragii mosului, asa cum trec si kilometrii. Aseara ma uitam ca mai am oleaca si ajung la 50000.
Sincere salutari @"TipiTip" cel pe care m-am straduit sa sprijin cu vorba la curajosul debut al forumului inca dinainte de lansarea oficiala.
Ma bucur pentru toate realizarile clubului si la vremea ce a trecut e un lucru bun pentru toti cei ce au avut incredere in Kia, o marca cvasi-necunocuta, la inceputul lui 2007 dar care prin Cee'd a reusit sa impuna un produs al carui raport calitate/pret satisface exigentele potentialei clientele doritoare de o compacta sau de o masina de familie in cazul SW.
Ma bucur de inspiratia ce am avut sa renunt la comanda pentru Corsa pe care o asteptam deja de 4 luni. Multumesc pe aceasta cale sotiei mele care mi-a atras atentia ca pe un panou publicitar mare cat casa scria "BAU" starnindu-mi astfel curiozitatea, multumesc investitorilor coreeni: Dl Kim, Dl. Kim si nu in ultimul rand Dlui. Kim care au decis ca e cazul sa construiasca o fabrica in inima Europei la Zilina in Slovacia, multumesc angajatilor de la aceasta fabrica, slovaci constiinciosi si seriosi care s-au straduit sa adune laolalta frumusetea de masina de care ma bucur zilnic chiar daca la varianta de "Base" nu se putea pune lampa cu suport de ochelari , volan in piele, ei au pus. Multumesc subcontractorilor care au avut grija sa nu livreze pentru Cee'd pedale din alea de acceleratie care se blocheaza, asa cu au facut la alte marci concurente care sint ridicate in slavi pentru fiabilitate.

In ce priveste masina, sunt un client multumit. Ce ma supara sunt: servisul, taxele, asigurarile, taxele, pretul benzinei, taxele, pretul consumabilelor, taxele, starea drumurilor,...(oare ce fac guvernantii cu taxele????), mai ma supara vecina de la 5 care da televizorul tare, unul de la 7 care bocaneste pana noaptea tarziu, altu care-mi ocupa locul de parcare platit.( stiati ca s-a marit taxa pt. parcarea de resedinta la 144 RoN?)

Una-peste-alta: Clubul merita, masina merita. Merita mai multa atentie din partea media.

Felicitari!
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by spdblue »

Imi aduc aminte cu multa placere de perioada de pionierat a forumului, de emisiune, de aparitia lui @tipitip care s-a straduit in timpul afectat de realizator :lol: sa ne prezinte cum se poate asculta muzica si de pe telefonul mobil si nu numai de pe stick. Vremuri frumoase, emisiunea draguta, participantii simpatici. Chiar daca realizatorul si prezentatorul poate este contestat de unii dintre cei care urmaresc emisiunea, eu o voi urmari cu placere oricand, chiar daca se muta pe un alt post.
De masina sunt multumit (cu mici exceptii...), de membrii forumului m-am atasat, mai ramane schimbarea mentalitatii celor care ne asigura service-ul masinilor (parerea mea).
La momentul respectiv, cand cee'd a fost declarata „Maşina anului 2008”, reactiea pietei auto a fost interesanta, ca sa nu mai vorbim de felul in care era privit un posesor de cee'd (cu placere si respect, mai interesanta era reactia: E Kia?! Fantastic! :D ). O perioada romantica, frumoasa, simpla si plina de satisfactii. Chiar daca au mai fost unele neclaritati, pe ici pe colo, in final ma bucur ca am reusit sa ne mentinem, sa conferim prin ceea ce am facut un alt sens notiunii de comunitate, de fan.
Un gand bun si numai bine. Drum bun.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by tipitip »

Hai că nu mă pot abţine, prima emisiune Automobile la OTV, cea din 28 februarie va fi legată de pasiunea noastră comună!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by spdblue »

tipitip wrote:Hai că nu mă pot abţine, prima emisiune Automobile la OTV, cea din 28 februarie va fi legată de pasiunea noastră comună!
O veste excelenta, o surpriza frumoasa, asa ca puneti mana pe telecomanda si cu ochii pe monitor, avem o super emisiune!!! =D> Felicitari @tipitip!!! =D> Am sa-mi permit sa ma stramb la voi :lol:
Ard de nerabdare si curiozitate.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

cmihai
Posts: 1144
Joined: 06 Jul 2007, 21:20
Auto:
Location: braila
Contact:

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by cmihai »

la naiba....la ce ora e emisiunea....ca unii mai au si intalniri programate......poate aduce un car de reportaje sa se vada o intalnire live la braila... :lol: :lol:
zafira b 1,6 ODO: 100 000 km....BR-12-CUB
KITURI XENON...OFERTE PT MEMBRI viewtopic.php?f=139&t=9254

http://www.xenonparavanturi.ro/

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by spdblue »

"Emisiunea autoMOBILE isi reia difuzarea duminica 28 februarie ora 12:00 pe OTV" sursa
http://www.automobiletv.ro/
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by tipitip »

Surpriză pending...
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Vă amintiţi de începuturile ClubKIA.ro – Automobile TV

Post by tipitip »

Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”