Invitatie la emisiunea Automobile de pe National TV

Subiecte care nu ţin de un numit model
User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Post by Sorcee'd »

Nu stiu ce sa spun despre reclama...in momentul in care apare reclama,apar si interesele materiale si,stim bine cu totii ca din acel moment interesele bune chiar si ale celui mai onest om de pe pamint pot fi deturnate foarte usor - fara sa poti sa-i aduci,de fapt,omului o vina concreta(toti vrem sa traim,nu? si daca se poate si un pic mai bine azi decit ieri,unde ar fi problema?),pentru ca pina la urma a lui(sau a lor) a fost ideea forumului,nu?
Eu vin cu o propunere.Sint dispus sa suport o parte din cheltuielile de administrare ale forumului fara sa am nici o pretentie de rang sau lucruri din acestea,doar pentru simplul fapt ca am avut nu multe,ci foarte multe lucruri interesante de invatat de aici.Sint ,de asemenea,dispus sa accept faptul ca nu toti membrii pot cotiza si ca cei care cotizeaza nu pot cotiza la fel.Stiu ca suna un pic haotic ce am spus,dar cred ca vor mai fii si altii de acord cu ce am spus eu.
Mi se pare normal sa suport o parte din cheltuielile unui lucru care m-a ajutat foarte mult.
Ce parere aveti?
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

victor
Jidanul
Posts: 169
Joined: 28 Oct 2007, 20:26
Auto:
Location: Bucuresti

Post by victor »

ok! Interesant ar fi de aflat care-s ANUME acele cheltuieli de intretinere?

abonament internet, hai poate 2 abonamente in caz ca e gandit cu linie adiacenta de back-up (load-balancing), curent pt. pc-ul care-l hostuieste (asta in cazul in care nu este host-uit in alta parte ceea ce ar insemna un cost de abonament), intretinere gen consumabile nu cred sa fie cazul... adica, nu schimbi memorii si placi de retea odata pe luna si nici HDD-ul sau procesoare.... oare ce sa mai fie? :?:
Kia CEE'D 1.6 DSL LX BASE 90 CP + ceva optionale. PISTON GREY

poze in curand...

User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Post by Sorcee'd »

victor,eu nu lucrez in domeniu,asa ca nu am nici cea mai vaga idee de acele cheltuieli.Dar,ca sa intaresc ce am spus mai sus,as fi dispus sa dau bani din buzunar decit sa ma enerveze bannere cu reclame stupide si decit sa am banuiala ca administratorii sunt pe statele de plata ale celui cu care ne luptam(in anumite situatii).OK,stiu ca nici asa nu-mi garanteaza nimeni lucrul asta,dar cel putin e un motiv mai putin de a te gindi macar la asa ceva.Adminii,nu va simtiti jigniti,am discutat ipotetic doar!
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Cu reclama ar pute fi un downside in cazul in care aceasta ar fi pt Kia caci ar trebui sa fie periat imortatorul si implicit ne-ar putea fi ingradita libertatea de exprimare la adresa acestuia. La orice altceva nu vad cum ne-ar afecta pe noi userii interesul adminilor. Daca ei gasesc de exemplu o banca pentru al carui banner sa ia 2000 Euro pe luna, bravo lor. Care ar fi problema noastra.

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Bogdan »

Sunteti total offtopic...

Daca intereseaza pe cineva aspectele legate de intretinerea siteului(eu zic ca nu ar avea pe cine sa intereseze acest aspect, cel putin momentan) sa se creeze un topic separat, si poate un moderator face un pic de curatenie( as face eu dar imi merge netul ca dracu).

PS: Cheltuielile de intretinere sunt abonamentul la hosting, si timpul acordat acestui forum de fiecare persoana implicata...care este cel mai valoros dupa parerea mea.

La cum au decurs lucrurile pana acum, cu siguranta nu se va cenzura nimic legat de Kia Romania. Cand e de rau e de rau, cand e de bine e de bine..

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

D.l Heimann a transmis dorin?a Domniei sale ca persoana sa s? nu fie subiect de dezbatere ?i nici jignit?.
Dorin?? care mi se pare legitim?, deci am rug?mintea ca ?n cazul ?n care avem ceva de criticat, acest lucru s? fie doar emisiunea nu ?i moderatorul acesteia!
Nu r?spunde?i la acest post, cel pu?in ?n acest subiect!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

tipitip, in primul rand felicitari pentru curajul de-a onora invitatia la emisiune. nu multi au curajul sa apara pe sticla. eu unul n-as fi avut.
in al doilea rand as avea o sugestie: incearca pe cat posibil sa-l convingi pe domnul chitaru sa ia in seama forumul asta ca sursa de feedback. ar trebui sa fie interesat ca general manager al firmei, dar in plus poate sa castige si puncte in fata managerilor pe europa, care ati vazut cum se chinuie sa stabileasca o asemenea legatura prin kia-buzz. doleantele despre dealeri si service-uri ar trebui neaparat sa ajunga si la urechile dansului. la fel si chinurile de-a obtine accesorii din strainatate. numarul de oameni interesati in frunte cu oameni care sunt la a doua sau a treia masina kia ar trebui sa-l ajute pe domnul chitaru sa mai ridice romania in ochii producatorului. aceste lucruri nu se pot discuta in emisiune ca n-au treaba cu emisiunea.
in al treilea rand, domnul Heimann isi face emisiunea cum doreste. mie personal mi se pare o emisiune mai buna decat promotor de exemplu unde ni se afiseaza o tipa care habar n-are de masini si ni se prezinta ultimele racnete de masini de 100.000 de euro in filmulete facute de producatori. dl Heimann macar aduce niste masini (aproape) cumparabile si le-arata acolo in emisiunea aia. vin niste neni si niste tanti si abereaza langa ele. sunt vii. faptul ca dl Heimann alege sa dea indicatii regizorale in emisiune sau ca in majoritatea timpului prezinta informatii banale ca ala cu muzica de pe telefon nu mi se pare chiar asa o crima. chiar daca in general ma plictiseste, apreciez ca vorbeste cu oameni despre masini nu prezinta filmulete publicitare.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

Bogdan wrote:Sunteti total offtopic....
SO ? ..io zic ca asta este shic-ul siteului asta ...e cu multi nebuni ....frumosi!! :P

numa' bine!
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

sonty,sunt perfect de acord cu tine,prefer sa ma uit la o emisiune despre masini pamantene,nu extraterestre si referitor la prezentator:nimeni nu e perfect.Ceea ce conteaza ,e sa ramai cu ceva dupa o astfel de emisiune,cred ca nicio emisiune de profil nu satisface pe toata lumea,iar despre masinuta noastra parca nu se discuta niciodata cat ar trebui :lol:
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

fratilor! dar cand e emisiunea asta? sau a fost? ca nu am mai dat pe aici de vreo 2 saptamani....

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

Post by tcapote »

a fost kokolino, a fost... duminica 2 decembrie... poate or mai avea-o in arhiva la ei pe www.automobiletv.ro

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

merci taica! acum am aflat ca Cee'd a fost aleasa masina anului 2008! ce rupt de realitate am fost.... :D

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”