Invitatie la emisiunea Automobile de pe National TV

Subiecte care nu ţin de un numit model
nicul
ideolog
Posts: 215
Joined: 31 May 2007, 22:05
Auto: -
Location: --

Post by nicul »

Televiziune de specialitate? Mie imi pare rau ca un reprezentant al forumului a ajuns acolo... Am zeci de idei pe care le-as exprima, dar nu are rost... Ma speriasem ca exista o emisiune auto romaneasca profesionala... Eu unul raman la Clarkson & Friends ca sa nu fac reclama. (Cadiac auzi ... :)) )

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

@nicul, tu crezi ca distinsul administrator al forumului nostru nu are idei?Ma indoiesc.Probabil ca producatorul si in special prezentatorul emisiunii nu a dorit ca acestea sa fie exprimate la aceasta emisiune.Sunt sigur ca orice forumist ar fi avut cateceva de spus,dar cred ca nu ar fi reusit sa le exprime.Eu n-am vazut emisiune(abia astept s-o vad pe site)dar din cate am auzit ...mai mult nu s-a putut.

Sylver
Posts: 127
Joined: 20 May 2007, 01:43
Auto:

Post by Sylver »

comuniatatea are un cuvant de spus, cum a mai zis cineva. Ar fi totusi bine daca un reprezentant ar fi chemat la o alta emisiune, nu la parodia aia de emisiune auto care e automobile tv, unde ii cheama pe aia de la hyundai, de la renault sau de la dacia in fiecare luna. Si de vreo 2 ori de la kia. O data nu am vazut un reprezentant al altei marci de prestigiu. Cat despre emisiunea in sine, pana vorbeste moderatorul, vine pauza de publicitate. Nu cred sa fie emisiune mai stupida despre masini decat automobiletv unde nu reusesti sa afli mai nimic. In schimb, cealalta emisiune care tien cont de parerea posesorilor, si singura viabila, auto forum tv, e mult mai reusita.

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

?ntr-adev?r, forumul este citit ?i de c?tre D.l Heimann, care a ?inut s? ne transmit? c? ?i pare r?u c? nu a putut acorda mai multe minute pt. Kia, dar s? nu uit?m c? reportajul ?i ?nterven?ia D.lui R?du?, vicepre?edintele OZEAR s-a ?ncadrat ?n subiectul cee'd, iar c?nd este vorba despre un premiu, ?n televiziune sunt ni?te reguli care trebuie respectate. De asemenea, D.l Heimann a ?inut s? men?ioneze inten?ia Domniei sale de a atrage aten?ia tuturor asupra ClubKIA.ro (lucru pe care ar trebui s? ?l apreciem!) ?i c? Cee?d va mai fi in emisiunea autoMOBILE ?n februarie cu m?sur?torile la variantele pe benzina si dac? se clasific? ?n primele trei va fi pe 2 martie la Gala Auto Mondial, la "Ma?ina Nr. 1 pt 2008" unde telespectatorii voteaz? pe www.masinanr1.ro.
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

belami
Posts: 194
Joined: 11 Oct 2007, 13:25
Auto:
Location: Buzau

Post by belami »

tipitip: saptamana viitoare a zis ca va continua subiectul: Cee'd. Mai esti invitat ?
1.4 BEST, Machine Silver
Comanda 25.10.2007, seriile 06.12.2007, livrarea 12.01.2008

tsunami
Posts: 168
Joined: 03 Jun 2007, 23:26
Auto:
Location: Iasi

Post by tsunami »

Tiptip, mie cu SonyEricsson W810 nu-mi functioneaza faza cu cantatul de pe telefon. Cred ca merge doar de pe aux si controlat de pe telefonul mobil. Deci, nu mai incerc pentru ca nu merge. Am vrut sa vad daca pacalesc masina sa-mi ia telefonul drept un device pe USB si sa folosesc boxele drept hands free. Nope. Mai mult m-a bagat putin in speriti pentru ca dupa ce am scos mobilul n-a mai vazut stick-ul standard. Apoi ca la windows: am scos cheia din contact, am pus-o inapoi, am bagat stick-ul si a mers. ;)
Chiar era interesant de auzit care au fost principalele atuuri ale masinii pentru care a fost aleasa masina anului 2008 in Romania.
Bafta in continuare si spune-i prezentatorului sa ne anunte din timp ca poate mai contribuim si noi cu idei la emisiunea lui sforaitoare.
Fost posesor de Cee'd LX BEST MT - Kompass Blue@32000km
Album foto
Lumea asa cum o vad eu

catalin eftime
born on 13th
Posts: 96
Joined: 19 Nov 2007, 13:27
Auto:
Location: bucuresti, chitila

Post by catalin eftime »

desi e un pic pe langa subiect, as vrea sa supun atentiei membrilor forumisti faptul ca in emisiunea auto de la radio total, iulian senos, moderatorul emisiunii s-a exprimat la modul ca nu are incredere in celelalte topuri decat "Masina anului in europa", de unde am dedus faptul ca masina anului in romania e un titlu egal cu masina anului in burkina faso. Poate ca distribuitorul kia in romania, nu este foarte deranjat, dar eu vreau sa subliniez faptul ca parerile exprimate de un realizator sau altul nu ma reprezinta. Eu am KIA (CEE"D) si nu ma regasesc, ca si voce a consumatorului, in comentariile analistilor auto. In speranta ca d-ul iulian senos mai citeste si forumurile auto, si ca intr-o buna zi isi va nuanta pozitia, va salut si va respect.
PS: ce masini or conduce domnii jurnalisti auto, cine le plateste masina?
cee'd best 1.4 dakar yellow
B 73 WXX
consum mediu 6,7 % - 12.000 km

User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Post by Sorcee'd »

Nu ma pot abtine sa nu zic si eu ce ma roade....trec peste promisiunea de a putea viziona emisiunea pe site-ul lor incepind cu ora 12...deh,o fi fost ocupat it-ul lor sa le explice duduicilor din emisiune ceva despre mouse sau alt device extern....Sar direct la cele doua intrebari pe care extrem de fluentul si charismaticul prezentator i le-a adresat lui tipitip,adica prima de-a dreptul tembela(stiu ca nimeni nu s-a nascut cu calculatorul in brate,dar da-o incolo,sa chemi administratorul unui forum ca sa-i dai 15 secunde sa explice ce e un forum e penibil,mai ales in ziua de azi)si a doua,care nici macar nu i-a fost adresata lui(sic!).Ca sa nu mai vorbim de faptul ca efectiv,rolul lui tipitip a fost sa arate ca,ce sa-ti spun,se poate asculta muzica din telefon pe instalatia audio a masinii.....Penibil!Tipitip,sa nu ma intelegi gresit,nu-ti aduc absolut nici o vina!Dar,in locul tau,daca m-ar mai invita o data m-as mai gindi.Singurul lucru bun a fost ca a facut cunoscut si altora carora probabil nici nu le trecea prin minte ca exista asa ceva,existenta acestui forum,iar asta nu poate decit sa ne ajute,pentru ca mai schimbam idei,mai punem neuronu' la treaba oleaca si poate,din cind in cind,mai iese cite un lucru bun(eventual mai fortezi mina importatorului in anumite situatii,mai ales cind iti cer acelasi lucru sute de oameni).Cam asta am avut de spus referitor la emisiune.Dar,daca stau si ma gindesc bine,nu stiu cine ar avea nevoie de o emisiune atit de "profesionista" ca aceea?Eu unul sigur nu mai am ce cauta pe postul ala,iar daca pina acum o faceam doar aleatoriu,sa zicem,de acum il sterg din lista.Sa auzim numai de bine.
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

alaexus
Posts: 203
Joined: 17 Nov 2007, 18:56
Auto:
Location: Bucuresti

Post by alaexus »

A fost prima emisiune auto la care m-am uitat pe National. Promit sa nu o mai fac pe viitor...
1,4 GSL EX CLASSIC, OIL BLUE
B-73-POW
Album foto: http://picasaweb.google.ro/alaexus/

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Bogdan »

Atata vorbaraie si se pierde esentialul..
E un lucru mare ce s-a intamplat duminica cu emisiunea, si faptul ca s-a auzit in direct pe un post TV clubkia.ro
Alte cluburi/forumuri dupa ani buni au scos si ei capul la tv,in reviste etc altii chiar deloc.
ClubKia in juma de an a ajuns unde a ajuns si asta conteaza cel mai mult...

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Asa e dar, daca doar scoatem capul si nu ne foloseste la nimic, tot degeaba. Cand vom auzi la TV ceva de genul: "Kia RomAuto a indreptat cutare disfunctionalitati in urma sesizarilor facute de posesori pe forum", atunci se poate spune ca am ajuns departe. Pana una alta departe au ajuns doar adminii pt ca stau bine la trafic ranking. Nu c-ar fi ceva rau insa nu uitati si datorita mai cui a ajuns clubkia departe si nu va multumiti doar cu moacele prin reviste :D

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

Post by tcapote »

e mare lucru ce s-a intamplat duminica in emisiunea d-lui Heimann, prin faptul ca am fost recunoscuti chiar de catre Kia RomAuto (chiar in forma de "forum independent")... desi unora li se pare putin lucru... suntem totusi un forum tanar...
pe de alta parte, nu cred ca vreun admin aspira la publicitate personala prin participarea la astfel de emisiuni, ci se doreste stabilirea unor legaturi mai stranse cu importatorul sau dealer-ii pentru rezolvarea problemelor ridicate de user-i/posesori.
sa nu uitam ca, forumul NU este sponosorizat de importator, NU traieste din reclama si toate cheltuielile legate de intretinerea/modificarea lui sunt suportate din buzunarul propriu de catre cine credeti? de catre admin-i si/sau moderatori... ce spuneti de asta?

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by crispisu »

MihaiM ar trebui sa iti dai seama numai dupa faptul ca pe acest site nu exista nici macar o reclamuta, ca pe admini nu ii intereseaza traffic ranking-ul pt ca ar avea ceva de castigat din asta. Da, ma bucur foarte tare ca este trafic pt ca imi place sa aflu lucruri noi despre masina, pt ca imi place sa fie cati mai multi posesori care sa deschida jurnale de bord ca sa vad si eu ce mai face cutare, cutare sau cutare. Imi place sa cred ca suntem o comunitate... :smt054

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Mie mi-a scapat secventa in care ne recunoaste Kia RomAuto. Bravo este un pas mare intr-adevar.
Si acum sa ne intelegem. Discutia a plecat de la "esenta problemei". Nu cred ca are cineva ceva impotriva reclamei si cred ca toti sunt constienti ca forumul e sustinut de voi. Problema n-ar fi nici daca x sau y si-ar face imagine la Tv. Problema ar fi daca totul s-ar rezuma la asta (si nici macar atunci caci n-a semnat nimeni contract cu nimeni). De aceea spuneam ca mai e mult pana departe si ca esentialul este, totusi, cum ai zis si tu, relatia cu importatorul si rezolvarea problemelor userilor/posesorilor. Multi dintre noi ne-am fi asteptat si la abordarea unui astfel de subiect in emisiunea cu pricina, de unde si dezamagirea.

Daca nimeni n-ar fi comentat nimic si toti aplaudam la unison, Dl. Heimann ar fi putut eronat crede ca ne-a multumit. Asa insa, daca tot citeste pe aici, va sti ce ne intereseaza, iar cu proxima ocazie ne va demostra daca ne ia in serios sau suntem doar o sursa de rating. Pentru ca, sa fim seriosi, e usor sa arunci bomboana pe un forum si sa-i faci pe oameni sa se lipeasca de televizor sau sa-ti intre pe site sa voteze.

In plus, comentariile noastre va pot fi de folos si voua, care in calitate de oficiali ai forumului trebuie sa fiti mai diplomati. Puteti spune insa, oricand, "ia uite domnule X ce spune/vrea lumea".

Imi aduc aminte ca acum cativa ani, la o emisiune auto, au invitat o fata, moderator pe masini.ro. De atunci n-am mai auzit nimic la TV nici de ea nici de masini.ro. Ser sa nu fie cazul si aici.

Oricum, constat in general, la emisiunile auto (exceptand-ul pe Lazarus cu ceva timp in urma) retinera in a crea o rubrica dedicata posesorilor de automobile in care sa se prezinte problemele acestora. Eu unul, m-am saturat de filmulete luate de cine stie unde si alipite la texte trase parca la indigo, cum ca masina e comfortabila, are/n-are piele, denota, inspira, face si drege. De asemenea toti se feresc sa dea verdicte, desi versus-ul e la putere. Dar poate spargem noi gheata impreuna cu Dl. HEIMANN. :smt023

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

@cripsu tocmai explicasem pt postul lui @tcapote, nu intelege gresit. am si specificat ca nu vad nimic rau in trafic. Insa asta e mai mult satisfactia voastra. Voiam doar sa nu va lasati dusi de val si sa ne pierdeti din vedere.

Referitor la reclama parerea mea este ca ar trebui sa aveti si asa ceva. De ce nu faceti reclama?

Post Reply

Return to “...despre maşini în general”