Dealer Kia Oz Maraton Craiova- Impresii

Craiova
bebelro
Posts: 21
Joined: 10 Nov 2007, 22:40
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by bebelro »

@serenutza

Bineinteles ca e nesimtire! In principiu probabil ca suma ar trebui sa fie mai mare la o masina cu valoare mai mare (1.6 fata de 1.4) dar tot nu vad de unde plusul de bani pentru cele 2 saptamani termen. E cam jaf :)
Eu iti sugerez sa suni si la alti dealeri. E mai ieftin sa o cumperi din Vaslui decat in craiova. Incearca la toti inainte sa faci alegerea si dupa iti faci un calcul si care e varianta cea mai buna pentru tine. Eu personal am citit ca sun t mai multi dealeri care au facut comenzi in avans asa ca nu e musai sa o cumperi din craiova daca te-ai hotarat ;)
Eu luni o sa incep investigatiile asa ca te tin la curent cu noutaile :)
In cautarea semintei

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Am si eu o intrebare pentru cei din Tg-Jiu ,daca stiu cumva de infiintarea unui sevice Kia in oras(zona variantei).Multumesc anticipat !!!
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

IC3
Suspect
Posts: 183
Joined: 26 Jan 2008, 15:17
Auto:
Location: Craiova

Post by IC3 »

Offtopic...sper sa se scuze ca sunt nou pe aici: @alcatraz....vad ca esti din craiova si asta mi-a captat atentia. Am mai remarcat ca ai la numere suporturi cu Oz Maraton...dealerul din Craiova. Nu stiu cum te-ai inteles tu cu ei ca sunt prosti rau. Eu m-am dus si am facut comanda la Bucuresti pt ca incapabilii astia din Craiova mi-au zis ca nu pot sa adaug optionale pe modelul Base.
Vreau sa te intreb tie in cat timp ti-au adus-o astia de la Oz Maraton?
Si daca ai avut vreodata probleme cu ea....ce probleme ai avut si daca sunt baieti k-lumea la service.
Cee'd 1.6 CRDI HP, So RED.
Comanda data pe 25.01.2008; achitata integral 19.03.2008 si ridicata pe 10.04.2008.
Album foto IC3's Cee'd

soryro
Posts: 46
Joined: 24 Dec 2007, 15:20
Auto:
Location: Slatina

Post by soryro »

Sunt varza alea de la Oz Maraton. :twisted:
Din acelasi motiv am dat comanda la Bucuresti
1.4GSL START+optionale PISTON GREY

vlady_b
Posts: 211
Joined: 15 May 2007, 20:09
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by vlady_b »

oz maraton....praf....eu am luat RIO de la ei....noroc ca lucra la vanzari atunci un amic de al meu si totul a mers fara probleme....de cand a plecat el praful si pulberea...
Baietii din service par ok....numai ca nu au deloc experienta.
Cand m-am dus dupa 1000km cu masina la (ca asa ma rugase baiatul de la vanzari), au ridicat-o pe elevator si se uitau unul la altul si zambeau.....habar nu avea la ce sa se uite...
Kia RIO 1.4
Image

alcatraz

Post by alcatraz »

IC3 wrote:@alcatraz....vad ca esti din craiova si asta mi-a captat atentia. Am mai remarcat ca ai la numere suporturi cu Oz Maraton...dealerul din Craiova. Nu stiu cum te-ai inteles tu cu ei ca sunt prosti rau. Eu m-am dus si am facut comanda la Bucuresti pt ca incapabilii astia din Craiova mi-au zis ca nu pot sa adaug optionale pe modelul Base.
Vreau sa te intreb tie in cat timp ti-au adus-o astia de la Oz Maraton?
Si daca ai avut vreodata probleme cu ea....ce probleme ai avut si daca sunt baieti k-lumea la service.
m-am inteles cu ei destul de bine am dat avansul pe 25 august (15% din valoarea masinii), peste 2 saptamini am platit diferentza cu toate ca nu venise seria de sasiu, dupa care nu i-am deranjat nici cu telefoane, nici cu vizite, pina pe la inceputul lui noiembrie. termenul de livrare contractual era 30.11.2007. masina a venit pe 20.11. si de atunci singura problema a fost scaderea nivelului de antigel in vasul de expansiune. in rest np.
pe modelul base nu se pun optionale. a avut dreptate dealerul oz

helici_florin
Posts: 314
Joined: 13 Jun 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by helici_florin »

ot: pe modelul best (fosta denumire de la 1.4) NU se pun optionale
dar pe BASE (la dsl) SE POT pune optionale, asa ca dealerul asta nu cred ca stie cate urechi are.

Vezi in semnatura lui IC3 ca are diesel. Pe diesel nu sunt restrictii la pus optionale pe varianta de jos (bine, nu ai acces la clima si altele ... asta e alta poveste)
Cee'd Pewter Beige , 1.6 DSL 115 cp BASE + optionale
uneori Vw Passat '02 1.9 TDI 131 CP
Albume

IC3
Suspect
Posts: 183
Joined: 26 Jan 2008, 15:17
Auto:
Location: Craiova

Post by IC3 »

Corect....se pot pune optionale pe varianta Base la motorul diesel. Cand m-am dus la Bucuresti si le-am spus ca astia din Craiova nu mi-au permis sa mai pun optionale pe Base diesel au inceput sa rada si mi-au zis ca astia din Craiova inseamna ca nu vor sa imi ia banii. Acolo am adaugat ce-am vrut eu...scaune incalzite si reglabile pe inaltime, jenti de aliaj, deschidere din telecomanda, lumini de ceata etc. Ideea e ca intr-adevar...nu am avut acces la clima sau tapiterie din piele, dar se pot adauga destul de multe.
Daca o sa mai continue sa lucreze cu Oz Maraton pe Craiova...eu zic ca o sa piarda destul de mult Kia. Sunt varza....nu stiu sa ofere detalii multumitoare...nu prea stiu de capul lor in general. Pacat ca a trebuit sa ajung in Bucuresti ca sa fac comanda pt ca astia de la noi sunt incapabili.
De-asta am intrebat si de service ca mi-e frica sa nu fie ca si dealerul, dar din ce-am citit pe aici e clar ca nu prea au nici aia nici o treaba cu masinile.
Kia a produs o masina buna, dar incompetentii din Craiova nu stiu s-o puna in valoare cu adevarat si e pacat ca sunt sigur ca le-ar lua fata la multi.
Cee'd 1.6 CRDI HP, So RED.
Comanda data pe 25.01.2008; achitata integral 19.03.2008 si ridicata pe 10.04.2008.
Album foto IC3's Cee'd

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Stai linistit ca situatia din Craiova este valabila si in restul tarii.

Un service mai bunicel cred ca gasim in Bucuresti.


Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

mariusc
Posts: 149
Joined: 31 Oct 2007, 20:38
Auto: Sportage
Location: Craiova

Post by mariusc »

Asa e...
Din cate am citit eu pe forum in afara de cativa dealeri prin tara, cam peste tot au fost si mai sunt probleme.
Cu Oz Maraton am avut si eu cateva probleme (greseli la greu in facturi, serie gresita de sasiu, lipsa factura Kia Romauto, etc.), dar pana la urma, s-au rezolvat. Singurul regret e ca nu m-au lasat sa pun optionale, iar eu chiar i-am crezut :oops: ca nu se pot pune.
De fapt pana nu am citit posturile lui IC3 nici nu credeam ca e posibil. Acum stau si plang :oops: chiar imi lipsesc cateva...
Nissan Leaf 2018
Sportage 2l DSL, 4x4 Style+, Sirius Silver

EX: Cee'd 1,6DSL 115 CP BASE, SO RED

IC3
Suspect
Posts: 183
Joined: 26 Jan 2008, 15:17
Auto:
Location: Craiova

Post by IC3 »

Si eu initial i-am crezut ca nu se pot pune, dar am avut inspiratia de a da un telefon la Bucuresti ca daca nu dadeam acel telefon in ziua urmatoare m-as fi dus si as fi facut comanda la OZ.
Cee'd 1.6 CRDI HP, So RED.
Comanda data pe 25.01.2008; achitata integral 19.03.2008 si ridicata pe 10.04.2008.
Album foto IC3's Cee'd

Locked

Return to “Oz Maraton”