Dealer Kia Oz Maraton Craiova- Impresii

Craiova
sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

sunt absolut sigur ca sunt justificate intrucat nu cred sa faca RAR-ul cartile pe degeaba, la fel cum nici politia nu face numerele rosii pe degeaba. cineva trebuie sa plateasca pentru ele. unii dealeri platesc ei, altii nu. cei de la oz sunt singurii pana acum care nu platesc cartea de identitate. asta nu-i neaparat o problema. era doar o discutie.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Cum sa fie justificate din moment ce in atatea localitati CIV'ul este primit de client gratuit? :evil:
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Poate ne lumineaza doamna @nicoleta de la kia. :lol: Daca mai intra pe forum desi nu cred.

Dar oare din moment ce nu are probleme cu masina ce cauta pe aici?
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

vlady_b
Posts: 211
Joined: 15 May 2007, 20:09
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by vlady_b »

Sa ma mai plang si eu o data, s-a facut un an de cand am masina si mi-a expirat RCA-ul si fiind luata in leasing RCA-ul nu l-am facut eu ci l-a facut firma de leasing. Rca care in loc sa ajunga dupa accea la mine, a ajuns la dealer, dealer care doua saptamani nu a dat nici macar un telefon sa zica "bai vino si ia polita sa nu-ti iei amenda" in schimb am sapat eu cand am vazut ca nu ajunge acasa pe la 3-4 numere de telefon sa vad pe unde umbla polita de asigurare.
No comment! Cum spuneam si pe alt forum: ai luat masina, gata cu amabilitatile, nu mai prezinti interes pentru ei.
Kia RIO 1.4
Image

b 69 ujc
Posts: 20
Joined: 11 Oct 2007, 11:55
Auto:

Post by b 69 ujc »

niste neprofesionisti vai mama lor (dealer craiova despre el vb)
3 luni am stat sa ajunga ceedul meu si nu asta ar fi fost problema principala ,ci faptul ca nu puteau sa-mi spuna nimik despre masina (daca aa fost fabricata chestii destea)
oricum dupa o mica cearta cu ei si cu promisiunea de a fi dati in judecata
am primit masina acasa ,in oras la mine nu la craiova ,adica au adus transport special in slatina
AMENINTATI-I CU DATU IN JUDECATA ! MERGE FRATII MEI!!!!
MULTA BAFTA !

bebelro
Posts: 21
Joined: 10 Nov 2007, 22:40
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by bebelro »

Salutare tuturor!

Eu am fost zilele astea la Oz Maraton si mi-a cerut 200EUR ca sa imi aduca masina in decembrie daca fac comanda in noiembrie, acesti 200EUR reprezentand comsionul de inchidere al leasingului pe care ei l-au facut ca sa comande masini in avans sau sa preiau leasingul de la ei. Mi se pare aberant!
In cautarea semintei

vlady_b
Posts: 211
Joined: 15 May 2007, 20:09
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by vlady_b »

Cel putin aberant!!! Nu le da nici un ban, nu le-ar fi putin rusine!!!
Kia RIO 1.4
Image

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Post by Teddy »

Pentru bebelro
Daca vrei masina sa o ai linga brad de craciun....atunci e ok.
Vineri am comandat-o si eu,fabricatie ianuarie si livrare februarie...
Acum tu trebuie sa faci alegerea.
Bafta !!!
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pai si cum ar justifica ei incasarea celor 200 euro de la tine? Ca verbal am inteles, dar legal nu prea'mi dau seama cum vine ... ce anume ar trece in factura/chitanta ?
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

bebelro
Posts: 21
Joined: 10 Nov 2007, 22:40
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by bebelro »

Pai asta ma tot gandesc si eu ca in factura nu au cum sa treaca cei 200 EUR, e imposibil si plus ca ei daca nu gasesc pe nimeni care sa fie dispus sa plateasca aceasta suma in cele din urma ce o sa faca? O sa le vanda cu pretul de fabrica ...
Am mai vazut undeva pe forum ca era un dealer din Galati sau Vaslui care aveau masini pe stoc. O sa ii sun luni. Decat sa le dau astora niste bani in plus mai bine fac rodajul :)
In cautarea semintei

marius2007
Posts: 62
Joined: 14 Sep 2007, 20:42
Auto:
Location: CRAIOVA

Post by marius2007 »

200 Euro este taxa de management (pentru leasing) + avans 25% + 200 Euro costuri inregistrare + 446 ron asigurare obligatorie + rata+ diferenta de pret rata capital + dobanda prefinantare cu tva + asigurare casco pentru rata 1 si 2 + 673,56 ron taxa de prima inmatriculare + 529,41 ron diferenta de curs la pret de achizitie + etc.Leasingul este o mare teapa. :oops:
kia ceed 1,4GS LX MT, piston grey, comanda pe 21.06.2007, sosit pe 26.09.2007.

DJ-10-KFT

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Eu inteleg pentru ce sunt cei 200 de euro ... numai ca eram curios cum ar justifica cei de la reprez in acte ca ar cere acesti bani unui client care plasteste cash (sau nu neaparat). De ce sa plateasca clientul angajamentele lor si nu doar pretul masinii ?
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

77-TEC
Posts: 1
Joined: 18 Oct 2007, 18:52
Auto:

Post by 77-TEC »

andrei0241 wrote:Eu inteleg pentru ce sunt cei 200 de euro ... numai ca eram curios cum ar justifica cei de la reprez in acte ca ar cere acesti bani unui client care plasteste cash (sau nu neaparat). De ce sa plateasca clientul angajamentele lor si nu doar pretul masinii ?
Este foarte simplu.Masina fiind data in comanda este deja finantata de un anume leasing.In cazul in care vrei sa iei masina cash tre sa inchizi leasingul iar taxa de inchidere este suma ceruta tie.
Pe factura se trece ce se primeste de la leasing (comision inchidere contract).
In cazul incare sunt o problema cei doua sute de euroi sa ai masina de Mos Gerila poti sa o dai in comanda pt ianuarie sau sa alegi alta marca.
Acum daca se vrea masina ieri (stiind termenele de livrare exagerat de mari pt acest model),masina de minim 11.800 de euro, taxa de inchidere ar trebui sa fie infima.... ...

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Da ... si asta am inteles. Insa ... de ce ca si client sa platesc eu leasing'ul facut de ei? Ideea era ca nu mi se pare normala aceasta practica. Intr'adevar, la 12k euro, sunt destui care ar mai da inca 200 euro numai sa nu trebeasca sa astepte ... nu suma in sine e un capat de tara, ci pretentia in sine ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

serenutza
Posts: 3
Joined: 25 Sep 2007, 16:07
Auto:

Post by serenutza »

bebelro doar 200 de euro?mie mi-au cerut 300 ca sa o livreza intr-o luna si 400 ca sa o am in 2 saptamani..in plus mi-au zis ca pe varianta 1.6 dsl hp base nu pot sa adaug nici o optionala pt ca ei nu vor sa se complice...!e o lipsa totala de respect fata de un potential client.

Locked

Return to “Oz Maraton”