Alarma Oz Maraton

Craiova
maomanu
Posts: 12
Joined: 27 Jun 2008, 12:53
Auto:

Alarma Oz Maraton

Post by maomanu »

As dori sa-mi montez o alarma si senzori de parcare la Oz Maraton (pentru garantie). Va rog sa-mi spuneti daca este cineva care a montat la ei. Sunt profesionisti, luceaza atent ? Va multumesc

alcatraz

Post by alcatraz »

si-a montat @iadinu alarma si senzori la oz maraton. intreaba-l daca e multumit de lucrare!

iadinu
Posts: 37
Joined: 27 Jun 2008, 15:23
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by iadinu »

salutare
am montat senzorii de parcare shi sunt OK. iar de alarma sunt multzumit, este cu pager shi este ieftina ( 450 Ron cu instalare cu tot, mai exact 450 Ron alarma shi instalarea gratuita ).
senzori de parcare sunt doar pe spate dar acolo sunt cel mai necesari ( se plateshte 90 Ron instalarea ).
daca vrei sa montezi alarma ta sunt de acord cei de la OzMaraton dar te costa 250 Ron instalarea.
Cee'd 1.4 Best LX MT Oil Blue, DJ-76-UPS
0745/262036

maomanu
Posts: 12
Joined: 27 Jun 2008, 12:53
Auto:

Post by maomanu »

Multumesc pentru raspuns. Ati incercat, pe ce distanta, maxim, duce pagerul?

iadinu
Posts: 37
Joined: 27 Jun 2008, 15:23
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by iadinu »

Sincer nu am facut o proba cit de departe functioneaza, dar ceea ce ma interesa pe mine la pager era sa-mi arate cind umbla cineva la mashina chiar daca nu e in raza mea vizuala.
apartamentul unde stau are geamurile spre spatele blocului, iar eu parchez mashina undeva in fatza blocului, diametral opus, shi mi-a aratat pe pager cind a deranjat ceva mashina.
Cee'd 1.4 Best LX MT Oil Blue, DJ-76-UPS
0745/262036

onutza
Posts: 93
Joined: 04 Jul 2008, 20:50
Auto:
Location: TG-JIU

Re: Alarma Oz Maraton

Post by onutza »

Am mai pus aceasta intrebare dar s-a sters raspunsul,asa va mai rog inca odata sa-mi spuneti cum sunt senzorii de parcare, cu afisaj sau doar cu sunet? Multumesc anticipat
KIA CEED- 1.4 BEST- SO RED
Comanda:24.07.08
Achitata integral:13.08.08
Serie:15.08.08
Intrare in posesie:17.09.08
http://picasaweb.google.com/onutza82

alcatraz

Re: Alarma Oz Maraton

Post by alcatraz »

raspunsesem eu, dar si raspunsul meu s-a sters. o sa mai raspund odata fara sa ma supar.
i-am vazut masina. senzorii sunt si cu display si cu...sonor. display-ul este montat sub stopul de deasupra lunetei, fiind vizibil in oglinda retrovizoare

onutza
Posts: 93
Joined: 04 Jul 2008, 20:50
Auto:
Location: TG-JIU

Re: Alarma Oz Maraton

Post by onutza »

multumesc mult
KIA CEED- 1.4 BEST- SO RED
Comanda:24.07.08
Achitata integral:13.08.08
Serie:15.08.08
Intrare in posesie:17.09.08
http://picasaweb.google.com/onutza82

alcatraz

Re: Alarma Oz Maraton

Post by alcatraz »

cu placere.
cind iti vine masina???
poate aranjezi vre-o smekerie cu dealerul de la oz: alarma, senzori...am vazut la @iadinu ca se poate. senzori si alarma cu pager. una gratuita, ailalta, manopera zero. n-ai avea decit de cistigat

mariusc
Posts: 149
Joined: 31 Oct 2007, 20:38
Auto: Sportage
Location: Craiova

Re: Alarma Oz Maraton

Post by mariusc »

Salut!
Mi-am montat si eu alarma la Oz.
Am ales varianta cea ieftina dar sunt foarte multumit de ea. Am fost foarte multumit si de montaj, nu au zgariat nimic, nici greieri in plus nu au aparut.
Am totusi o singura recomandare legata de service-ul de la Oz Maraton. Sa verifici inainte sa ridici masina ca mai ai cheile si surubelnita din dotare la locul lor. Eu am observat ca imi lipsesc, dar abia dupa o luna. Cam tarziu sa ma duc sa fac scandal. :x
Nissan Leaf 2018
Sportage 2l DSL, 4x4 Style+, Sirius Silver

EX: Cee'd 1,6DSL 115 CP BASE, SO RED

onutza
Posts: 93
Joined: 04 Jul 2008, 20:50
Auto:
Location: TG-JIU

Re: Alarma Oz Maraton

Post by onutza »

alcatraz wrote:cu placere.
cind iti vine masina???
poate aranjezi vre-o smekerie cu dealerul de la oz: alarma, senzori...am vazut la @iadinu ca se poate. senzori si alarma cu pager. una gratuita, ailalta, manopera zero. n-ai avea decit de cistigat
Sper ca vine pana la sfarsitul lunii august. De alarma si senzori mi s-a spus acelasi lucru(ca le monteaza mai ieftin)
mariusc wrote: Mi-am montat si eu alarma la Oz.
Am ales varianta cea ieftina dar sunt foarte multumit de ea. Am fost foarte multumit si de montaj, nu au zgariat nimic, nici greieri in plus nu au aparut.
Am totusi o singura recomandare legata de service-ul de la Oz Maraton. Sa verifici inainte sa ridici masina ca mai ai cheile si surubelnita din dotare la locul lor. Eu am observat ca imi lipsesc, dar abia dupa o luna. Cam tarziu sa ma duc sa fac scandal. :x
Ma bucur sa aud ca nu au fost probleme cu montajul.In legatura cu cheile si alte alea nu stiu cum va fi pt ca ei vor monta alarma si senzorii inainte de intra eu in posesia masinii.Dupa aceea voi face un drum in Craiova sa-mi iau masinuta
KIA CEED- 1.4 BEST- SO RED
Comanda:24.07.08
Achitata integral:13.08.08
Serie:15.08.08
Intrare in posesie:17.09.08
http://picasaweb.google.com/onutza82

juventino
Posts: 28
Joined: 13 Jan 2008, 00:48
Auto:
Location: craiova

Re: Alarma Oz Maraton

Post by juventino »

salut. eu am facut pe 18 aug comanda pentru cee'd in 5 usi si mi-au zis ca imi dau senzori gratis si trebuie sa platesc 90 ron instalarea. faza e ca nu mi-au scris niciunde de senzori si ma gandesc sa nu raman fara. voi ce ziceti ? sunt de cunvant ?
KIA Cee'd 1.4 Best machine silver DJ-86-KIA

alcatraz

Re: Alarma Oz Maraton

Post by alcatraz »

eu zic sa bagi putin in ele cind te duci sa-ti ridici masina, si sa le spui ca ti-au promis senzori de parcare si alarma. n-ai ce pierde

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Re: Alarma Oz Maraton

Post by sonty »

raspunsesem si eu ca reclama zice ca duce pana la 1km, prezentarile de pe net 1000 de picioare adica vreo 300m, iar experimentele prin oras cam confirma varianta cu 300m. dupa week-end-ul asta am confirmarea si cu 1km. la munte, de pe deal pe deal la mai bine de 1km, masina fiind vizibila direct pagerul se poate conecta sa-mi dea status-ul. deci... cateva ziduri subtiri merge, dar nu prea multe, altfel in linie dreapta duce mult.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

juventino
Posts: 28
Joined: 13 Jan 2008, 00:48
Auto:
Location: craiova

Re: Alarma Oz Maraton

Post by juventino »

am si eu o intrebare pentru cei care au pus alarma cu pager de la oz marraton. stiti daca se poate activa ridicarea geamurilor la armare ? si daca da, cum se face.
KIA Cee'd 1.4 Best machine silver DJ-86-KIA

Locked

Return to “Oz Maraton”