Schimbare pe deviz, dar practic nu...

Craiova
aimbot
Posts: 50
Joined: 18 Sep 2008, 15:44
Auto:
Location: Craiova

Schimbare pe deviz, dar practic nu...

Post by aimbot »

Cand am facut revizia la masina am observat ca se schimba si filtru de polen, care costa 120 de lei sau cam asa ceva, am facut si eu revizia dar filtru de polen nu e schimbat, pe deviz el figureaza schimbat, dar in torpedou nu a umblat nimeni, lucrurile de acolo erau puse exact in ordinea in care le lasasem, stiu ca se practica chestiile astea dar tot timpul am sperat sa nu fiu pus in situatii de genu, tot ceea ce sper este macar uleiul sa fie schimbat, sa nu imi puna un litru acolo de ochii soacrei sa fac vreo belea la motor...I s-a mai intamplat cuiva in tara asa ceva?

P.S. La alte serviceuri piesele se pun in portbagaj, sa vada omu ce ii schimba....
Kia Pro Ceed, 1.4 Best, Cassa White.

djraven23
Posts: 24
Joined: 22 Feb 2009, 12:32
Auto:

Re: Schimbare pe deviz, dar practic nu...

Post by djraven23 »

@aimbot

Poti verifica daca sa inlocuit filtru de polen desfaca torpedo-ul....scoate cele doua sigurante laterale si capac-ul ce tine filtru de polen...daca nu este schimbat dute cu deviz-ul sa primesti explicatii (in caz ca nu-i schimbat filtrul)

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Re: Schimbare pe deviz, dar practic nu...

Post by psystem »

Eu zic sa nu incriminezi fara sa fii sigur. La masina noastra se poate schimba filtrul de polen fara sa deranjezi nimic din torpedou.

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Schimbare pe deviz, dar practic nu...

Post by ady85btz »

deschizi torpedoul,deschizi capacul aferent filtrului de polen si verifici: e alb -e nou..e negru-e vechi :wink:
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

Locked

Return to “Oz Maraton”