neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Craiova
rosogasilviu
Posts: 4
Joined: 15 Jul 2010, 07:12
Auto:

neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by rosogasilviu »

Fratilor am patit-o rau. in data de 10 iulie am avut un accident cu un ceed din 2009.eram stationat in coloana dadeam prioritate celor ce veneau din fata,deaoarece se circula pe un singur sens, si soferul masinii care venea din spatele meu probabil a adormit la volan si m-a lovit cred ca avea in jur de 140 km la ora(dupa masuratorile celor de la criminalistica) ,m-a lovit in spate si m-a aruncat si in cel din fata mea.Spre surprinderea mea masina s-a comportat destul de bine, avariile ne fiind foarte mari.
Am avut avariat :-capota fata
-spoler,bari fata+spate
-haion
-podeaua la portbagaj
-aripa spate dreapta

Soferul vinovat a avut asigurare la Astra,spre norocul meu. Firma foarte serioasa baieti mi-au dat schimbare pe absolut tot ce a fost atins.Am mers cu masina la Oz Maraton la craiova la reparatii (CEA MAI MARE GRESEALA POSIBILA).
Acolo receptioner sau ma rog ce functie o avea un domn pe nume CRISTIAN CHIMOIU, au facut reconstatare si9 mi-a zis ca intr-o luna e masina gata.Trebuia sa merg sa ridic masina din data de 11 august (oricum nu am inteles de ce a durat atat,sdar ma rog am zis domne firma serioasa sa isi faca oamenii treaba linistiti) in data de 10 m-a sunat sa nu merg pe 11 ca nu e gata ca mai au putin de lucru
sa ma duc pe data de 12,eu neputand sa merg pe 12 i-am zis domne o sa vin pe 13 ,la care persoana imi zice "super bine la orice ora doriti masina e gata'' .
Ei azi am ajuns la firma ce sa vezi ,apare omu' si imi zice domne mai e ceva de lucru mai dureaza cateva ore la 17 ai masina,I-am zis ca vreau neaparat sa vad masina .Cand am intra sa vad masina ,ce sa vezi frate, masina abia era pregatita de vopsit, podeau la portbagaj trecut ca a fost inlocuita ,se vede clar ca nu era noua, a incercat sa ma minta nu ca asa e cand vine noua,m-am bagat sub masina si ce sa vezi podeaua plina de namol, scutul de plastic cred ca era o aparatoare sparta si aia,abia atunci a recunoscut ca m-a mintit.
Chiar nu imi dau seama ce are omu' in cap, in conditiile in care cand am dus masina i-am lasat si vreo 300 de lei pentru el sa faca treaba buna si sa imi termine si mie masina la timp ca trebuie sa plec in concediu si bineinteles nu am maisna. Va dau un sfat feritiva de omul asta ca e un ordinar.Daca ma poate ajuta cineva cu sfaturi cui trebuie sa ma adresez pentru a-mi face dreptate .Va multumes

cmihai
Posts: 1144
Joined: 06 Jul 2007, 21:20
Auto:
Location: braila
Contact:

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by cmihai »

cel mai bine un mail la importator sau chiar la compania mama face cat o mie de vorbe....cat depre cei din craiova erau unii prin alta parte care ii ridicau in slavi......asa ca no comment asta da atitudine de service....sa le fie rusine.....
zafira b 1,6 ODO: 100 000 km....BR-12-CUB
KITURI XENON...OFERTE PT MEMBRI viewtopic.php?f=139&t=9254

http://www.xenonparavanturi.ro/

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by iulian2007 »

@cmihai, mi-ai luat vorba din gura.......prea mare palaria pt OZ MARATON CRAIOVA, mai ales pe alt forum kia.....
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by Ogy »

0. Nu mai da bani, ca ii inveti prost.
1. Apeleaza la KAR fara menajamente.
Cere-le masina pe toata perioada cat iti sta masina in service.
2. Daca ai cum sa iti muti masina la alt service fa-o si pe asta desi ma indoiesc.
3. Apeleaza cu incredere la importator.
In functie de ce rezolvi...OPC, etc
F.... m... i ... c.. (autocenzura).
Cred ca asta se intampla in majoritatea service-urilor...asta e momentan.
Voi vreti piese ieftine, eu vreau service-uri bune la preturile actuale.

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by iulian2007 »

Si o alta sugestie: pentru orice tip de probleme, exista si alte service-uri, nu numai cele KIA.
Eu am avut un eveniment usor, ce a implicat indreptare/revopsire aripa fata si am apelat la un service no name, de la care am plecat multumit si la sub jumatate de pret fata de cat mi s-a cerut la service-ul KIA.
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

chimoiu cristian
Posts: 4
Joined: 31 Aug 2010, 18:32
Auto:

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by chimoiu cristian »

rosogasilviu wrote:Fratilor am patit-o rau. in data de 10 iulie am avut un accident cu un ceed din 2009.eram stationat in coloana dadeam prioritate celor ce veneau din fata,deaoarece se circula pe un singur sens, si soferul masinii care venea din spatele meu probabil a adormit la volan si m-a lovit cred ca avea in jur de 140 km la ora(dupa masuratorile celor de la criminalistica) ,m-a lovit in spate si m-a aruncat si in cel din fata mea.Spre surprinderea mea masina s-a comportat destul de bine, avariile ne fiind foarte mari.
Am avut avariat :-capota fata
-spoler,bari fata+spate
-haion
-podeaua la portbagaj
-aripa spate dreapta

Soferul vinovat a avut asigurare la Astra,spre norocul meu. Firma foarte serioasa baieti mi-au dat schimbare pe absolut tot ce a fost atins.Am mers cu masina la Oz Maraton la craiova la reparatii (CEA MAI MARE GRESEALA POSIBILA).
Acolo receptioner sau ma rog ce functie o avea un domn pe nume CRISTIAN CHIMOIU, au facut reconstatare si9 mi-a zis ca intr-o luna e masina gata.Trebuia sa merg sa ridic masina din data de 11 august (oricum nu am inteles de ce a durat atat,sdar ma rog am zis domne firma serioasa sa isi faca oamenii treaba linistiti) in data de 10 m-a sunat sa nu merg pe 11 ca nu e gata ca mai au putin de lucru
sa ma duc pe data de 12,eu neputand sa merg pe 12 i-am zis domne o sa vin pe 13 ,la care persoana imi zice "super bine la orice ora doriti masina e gata'' .
Ei azi am ajuns la firma ce sa vezi ,apare omu' si imi zice domne mai e ceva de lucru mai dureaza cateva ore la 17 ai masina,I-am zis ca vreau neaparat sa vad masina .Cand am intra sa vad masina ,ce sa vezi frate, masina abia era pregatita de vopsit, podeau la portbagaj trecut ca a fost inlocuita ,se vede clar ca nu era noua, a incercat sa ma minta nu ca asa e cand vine noua,m-am bagat sub masina si ce sa vezi podeaua plina de namol, scutul de plastic cred ca era o aparatoare sparta si aia,abia atunci a recunoscut ca m-a mintit.
Chiar nu imi dau seama ce are omu' in cap, in conditiile in care cand am dus masina i-am lasat si vreo 300 de lei pentru el sa faca treaba buna si sa imi termine si mie masina la timp ca trebuie sa plec in concediu si bineinteles nu am maisna. Va dau un sfat feritiva de omul asta ca e un ordinar.Daca ma poate ajuta cineva cu sfaturi cui trebuie sa ma adresez pentru a-mi face dreptate .Va multumes
BUNA ZIUA

NUMELE MEU ESTE CHIMOIU CRISTIAN RESPONSABILUL DE PIESE DE SCHIMB SI GARANTII OZ MARATON CRAIOVA ( FUNCTIA ) .
DORESC SA INTERVIN IN CELE SPUSE DE DOMNUL ROSOGA SILVIU PENTRU CA NU MI SE PAR CORECT SA JIGNESTI O FIRMA ATAT DE USOR CAT SI PE MINE CA SI PERSOANA CU UN CUVANT CARE ARE O INCARCATURA PE CARE DOMNUL ROSOGA NU CRED CA O INTELEGE .
1: AUTO A AJUNS IN UNITATA SERVICE PE PLATFORMA
2: RECONSTATAREA A DURAT CAM IN JUR DE 2- 4 ZILE ( RECONSTATAREA SI PIESELE AU FOST TRECUTE IN PREZENTA DOMNULUI ROSOGA PE NOTA DE RECONSTATARE) ABSOLUT SI ULTIMUL PLASTIC CARE A FOST ZGARIAT DIN DAUNA A FOST INLOCUIT )
3:CAPOTA MASINI A FOST DATA LA REPARAT INITIAL PE CEREREA DE RECONSTATARE PUTEAM SA TRECEM CU VEDEREA SI SA ALEGEM SA NU NE FACEM DATORIA ALEGAND VARIANTA REPARARII DAR PRIN CATEVA MAIL-URI CATRE INSPECTORUL DE ASIGURARI PROBLEMA A FOST REZOLVATA PRIN SOLUTIA TEHNOLOGICA CARE SE IMPUNEA , MAI EXACT INLOCUIREA
4: PLAFONUL MASINII IN CAUZA ERA AVARIAT ( BATUT DE PIATRA MAI EXACT ) UN PLAFON CARE IN MOD NORMAL COSTA IN JUR DE 800 - 900 RON REVOPSIRE TOTALA + REPARATIE A FOST REMEDIAT GRATIS DE CATRE ACEST OM "ORDINAR "" SI ACEASTA FIRMA CARE PREZINTA NESERIOZITATE .
5: INTRADEVAR DOMNULE ROSOGA ERA NECESAR UN TELEFON DIN PARTEA MEA SI O DISCUTIE CU PODEAUA MASINII PIESA CARE ATI PRIMIT-O DE LA MINE PERSONAL PT ASTA IMI CER SCUZE .
6 : BUCLIERUL FATA SI BUCLIERUL SPATE AM SEMNAT PT GRESEALA VOPSITORULUI ( URMAND SA FIE REVOPSITE CAND AVETI DUMNEAVOASTRA TIMP . >
7 : CRED CA PT DRUMUL PE CARE LA-TI FACUT DE LA SEVERIN CAND NU ATI FOST SUNAT DE CATRE MINE ATI FOST RECOMPENSAT CU UN DISCOUNT LA MANOPERA PT REVIZIA URMATOARE ( DISCOUNT PE CARE DUMNEAVOASTRA LA-TI DICTAT FARA NICI UN COMENTARIU DIN PARTEA MEA ).
8 :AUTO AVEA DATA DE LIVRARE 14 AUGUST ( PE 14 AUGUST A FOST LIVRATA MASINA ) ( SUNT PERFECT DE ACORD CU DUMNEAVOASTRA CA A DURAT PREA MULT DAR S-A FACUT ABSOLUT TOT CE ERA POSIBIL SA O TERMINAM CAT MAI REPEDE AVAND IN VEDERE CA TERMENUL DE LIVRARE AL PIESELOR A FOST DE 10 ZILE- 15 ZILE LUCRATOARE DIN MOMENTUL COMENZII ACESTEA NERGASINDU-SE IN STOCUL OZ MARATON CRAIOVA .



NU MI SE PARE NORMAL SA FIU JIGNIT FOLOSINDU-SE UN CUVANT ATAT DE DUR LA ADRESA MEA . DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE AUTO CORESPUNDE DIN PUNCT DE VEDERE TEHNIC SI ESTETIC CU MICI EXCEPTII CARE NECESITA REMEDIERE ( BARA FATA + BARA SPATE ) SI PLUS CE RECLAMATI DUMNEAVOASTRA CA "" SIUERA LA 130 KM LA ORA "" SUNTETI INVITAT SA AJUNGETI CU AUTO DIN NOU LA OZ MARATON PT VERIFICARII SI DISCUTII PE SEAMA CELOR DECLARATE DE DUMNEAVOASTRA PE ACEST FORUM .

DOMNULE ROSOGA ESTE USOR SA JIGNITI UN OM PE CARE NU IL CUNOASTETI ,POATE INTRADEVAR S-AU FACUT CATEVA GRESELI CARE SE PUTEAU REMEDIA NU ESTE NEVOIE SA RECURGEM LA JIGNIRI DE GENUL "" ORDINAR"" .



MULTUMESC
CU STIMA
CHIMOIU CRISTIAN RESPONSABIL PIESE DE SCHIMB SI GARANTII OZ MARATON CRAIOVA


-

rosogasilviu
Posts: 4
Joined: 15 Jul 2010, 07:12
Auto:

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by rosogasilviu »

Draga Domnule CHIMOIU! Poate am exagerat folosind acel apelativ, dar l-am folosit sub impresia minciunilor crase care mi-le-ati spus: -dumneavoastra ati spus ca masina e gata pe 11(eu nu aveam de unde sa stiu)
-podeaua portbagaj ,a fost trecuta ca ati inlocuit-o,cand am venit sa iau masina v-am intrebat inca de 3 ori daca e inlocuita caci se vedea ca era doar indreptata,si nu ati recunoscut nici atunci,m-am bagat sub masina si am vazut ca era plina de noroi, abia atunci ati recunoscut citez exact cuvintele dumneavoastra : 'DA ,V-AM MINTIT,AM INDREPTAT-O CA E MAI BINE ASA'
Intradevar tot respectul pentru domnul Popescu, care a intervenit in discutie fara nici un interes ,spre deosebire de dumneavoastra care v-am dat si o mica atentie.
Imi fac mea culpa fata de ce am spus despre cei de la OZ MARATON, dar fata de dumneavoastra imi mentin cele spuse , singur v-ati pus eticheta de "MINCINOS".
Astazi am fost sunat de domnul patron de la Oz Maraton, si m-a invitat la Craiova pentru remedierea micilor probleme.

rosogasilviu
Posts: 4
Joined: 15 Jul 2010, 07:12
Auto:

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by rosogasilviu »

Si inca ceva domnule CHIMOIU ,nu au fost piesele trecute pe nota de reconstatare in prezenta mea, deoarece cand v-am rugat sa ma anuntati cand se face reconstatarea sa vin la Craiova ,mi-ati spus ca nu are rost sa vin ,ca oricum vin degeaba etc....

chimoiu cristian
Posts: 4
Joined: 31 Aug 2010, 18:32
Auto:

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by chimoiu cristian »

rosogasilviu wrote:Si inca ceva domnule CHIMOIU ,nu au fost piesele trecute pe nota de reconstatare in prezenta mea, deoarece cand v-am rugat sa ma anuntati cand se face reconstatarea sa vin la Craiova ,mi-ati spus ca nu are rost sa vin ,ca oricum vin degeaba etc....
BUNA ZIUA

CAND AM DEZECHIPAT AUTO IN CAUZA ATI FOST LANGA MASINA ? NU ? EU ASA IMI ADUC AMINTE .AM SPUS CA NU ARE ROST SA AJUNGETI LA CRAIOVA PT CA RECONTATARA AM REZOLVAT-O PE MAIL .

PT MINCIUNILE SPUSE INTRADEVAR NU ISI AVEAU ROSTUL IMI ASUM INTREAGA RASPUNDERE .

DAR IMI ASUM INTREAGA RASPUNDERE SI PT RECONSTATAREA FACUTA LA MASINA DUMNEAVOASTRA .
AM ZIS INITIAL CA ESTE GATA PE 14 MASINA SPUNAND CA INCERCAM SA O TERMINAM PANA PE DATA DE 11 .

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by iulian2007 »

nu e nevoie sa "tipati" la noi, d-le Chimoiu....puteti scrie si normal, fara caps lock....

cf DEX-ului limbii romane, ORDINÁR, -Ă, ordinari, -e, adj. 1. Obișnuit, normal; de rând, comun, asa ca nu vad unde e jignirea........
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

vasilica_ion
Posts: 39
Joined: 20 Jun 2007, 23:15
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by vasilica_ion »

Cee'd 1.4 Classic (+ ESP, FAC, PWD, FEK, UVG, HYD, Cruise Control, Parbriz incalzit)
ODO 80808 (de la 30 Aug 2007)

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by bogdan-alin »

Stii ce nu inteleg unele persoane precum Domnul CHIMOIU CRISTIAN RESPONSABIL PIESE DE SCHIMB SI GARANTII OZ MARATON CRAIOVA ? Ca si ei pot pati un accident...si ei pot fi tarati prin serviceuri....si pot fi mintiti ca piesele au fost inlocuite cu unele noi(cand ele au fost indreptate) s.a.m.d.
Cred ca se simt foarte bine atunci cand isi cumpara o masina noua si Mesterul Manole o umple cu chit si indreapta la ea
Dumnealui se simte foarte jignit ca ai postat pe forum tot ce ai patit si ca ai spus ca este mincinos...dar recunoaste ca a mintit...

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by eugenflorinmanea »

chimoiu cristian wrote:
rosogasilviu wrote: PT MINCIUNILE SPUSE INTRADEVAR NU ISI AVEAU ROSTUL IMI ASUM INTREAGA RASPUNDERE .

.
Asta e cea mai tare chestie pe care am citit-o pe un forum vreodata! Si culmea e ca recunoaste cu seninantate si isi mai si asuma raspunderea!
SAAB 9-5

User avatar
Sorcee'd
dromaderu'
Posts: 384
Joined: 09 Oct 2007, 13:13
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by Sorcee'd »

Mare e gradina ta, Doamne!!!!!!!!
Si se mai adevereste si vorba aia, Romanica e o tara minunata,pacat ca e populata....
Bafta la Craiova acolo.... :twisted:
Perseverare diabolicum
Cee'd 1.6/122 gloabe,negrutza cu o groaza de optionale(13),PH 73 PWR
Sorento 2.5 CRDI/AT Executive,PH 68 PWR,si asta tot cioara

chimoiu cristian
Posts: 4
Joined: 31 Aug 2010, 18:32
Auto:

Re: neseriozitate maxima la OZ MARATON CRAIOVA

Post by chimoiu cristian »

Sorcee'd wrote:Mare e gradina ta, Doamne!!!!!!!!
Si se mai adevereste si vorba aia, Romanica e o tara minunata,pacat ca e populata....
Bafta la Craiova acolo.... :twisted:
o podea nu se poate umple de chit .

CU STIMA .

Locked

Return to “Oz Maraton”