Un service Kia in Pitesti?

Piteşti
ERSTE PITESTI
Posts: 17
Joined: 27 Aug 2007, 18:58
Auto:
Location: Pitesti

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by ERSTE PITESTI »

Buna ziua
Service-ul Kia Pitesti este gata;trebuiesc realizate doar probele functionale si ultimele finisaje la partea de showroom.
Cu stima

ionut75
Posts: 377
Joined: 08 Jun 2007, 14:21
Auto: Ceed
Location: PITESTI

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by ionut75 »

@ERSTE PITESTI

Cand va avea loc inaugurarea ?
Putem organiza o intalnire clubkia Pitesti in parcarea noului sediu ?
Multumim anticipat pentru raspuns.
KIA CEE'D SW 1.6 GDI
Daca tot faci un lucru, atunci fa-l bine!

cosmin_m3
Posts: 162
Joined: 22 Sep 2007, 08:24
Auto:
Location: Pitesti

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by cosmin_m3 »

da, o veste buna ce sa mai!!

si acum daca service-ul este gata.... cei care vor trebui sa faca revizia luna aceasta (sau inceputul lunii viitoare)... unde trebuie sa se prezinte?.. aici sau tot la CNCD ?

@ionut75 - am trecut duminica pe acolo si sincer nu am vazut sa fie asfaltat in jurul cladirii... dar oricum, banuiesc ca o parcare cat de mica trebuie sa existe iar cimentantatul este chestie de timp!
Cee'd 1.4 GSL Machine Silver AG-81-MCI
Image
ODO 190k

Sa nu te certi niciodata cu un prost! Ceilalti au toate sansele sa nu observe diferenta!

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by mr_wizard »

Deocamdata reviziile tot la CNCD se fac, zic eu, dar oricum nu mai dureaza mult pana sa fie inaugurata noua locatie, in ritmul in care se lucreaza. Parcarea din fata show-room-ului va fi din pavele, nu beton, parca asa am vazut. Si eu trebuie sa fac revizia, dar astept marea deschidere a noului show-room. Poate va fi de ziua nationala si organizam si o intalnire clubkia Pitesti ...de bucurie :lol:
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

ERSTE PITESTI
Posts: 17
Joined: 27 Aug 2007, 18:58
Auto:
Location: Pitesti

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by ERSTE PITESTI »

Buna ziua

Sistemul implementat de programare a interventiilor in service il vom pastra in continuare,adica se apeleaza acelasi numar de telefon 0248 210 129 si in urma preluarii mesajului si se vor face programarile la service.Pentru URGENTE exista si un numar de mobil 0746 044 574.
Cat despre deschiderea oficiala va pot comunica ca vom face toate demersurile necesare pentru ca toti clientii si potentialii clienti sa afle de existenta unei locatii KIA la nivel european.

O zi buna

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by ciprianeagu »

Vineri am fost la noul service Erste Pitesti.
Tinand cont ca rezervarea pentru revizia de 15.000 km am facut-o cu doar 3 zile inainte, de faptul ca am ajuns mai devreme cu 15 min, si masina a fost luata imediat in primire, de faptul ca intr-o ora eram iar in ea in drum spre casa si de faptul ca am putut vedea absolut tot ce s-a lucrat la masina (prin geam, ce-i drept), vreau sa felicit Erste pt profesionalismul de care a dat dovada si sa-i asigur ca in mine vor avea un sprijin de nadejne cand va fii cazul. Bravo Erste Pitesti ! Ai adus servicii europene si la noi in Romanica!

Un singur sfat: a se da TOATE piesele schimbate inapoi clientilor. Eu unul am avut norocul de a vedea ce s-a lucrat la masina. Daca era pe alt elevator, si cu spatele la geam, poate ca as fi avut unele dubii...cel mai bine a se evita astfel de situatii.

Bafta, si inca o data, FELICITARI ! =D> =D> =D>
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by mr_wizard »

Intr-adevar, am "simtit" si eu pe "samanta" mea profesionalismul tuturor celor de la ERSTE. Am efectuat revizia de 15000 km si totul a decurs exact cum a zis si @ciprianeagu. Bravo, ERSTE! Multumim, ERSTE! =D> =D> =D>
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by misuspita »

Puteti trece ceva preturi la revizii in topicul dedicat? Inclusiv locatia. Multumesc mult.
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by ciprianeagu »

Preturi nu putem (clubKia Pitesti stie de ce :D ).
Locatia : intrarea pe A1, directia Pitesti-Bucuresti, la 500 m dupa hypermarketul Pic, pana in Metro, pe dreapta.
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

cosmin_m3
Posts: 162
Joined: 22 Sep 2007, 08:24
Auto:
Location: Pitesti

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by cosmin_m3 »

ciprianeagu wrote:vreau sa felicit Erste pt profesionalismul de care a dat dovada si sa-i asigur ca in mine vor avea un sprijin de nadejne cand va fii cazul.
la ce fel de sprijin te referi :?: ...poate sa facilitezi procesul de creditare persoanelor care doresc un cee'd :D
ciprianeagu wrote:Un singur sfat: a se da TOATE piesele schimbate inapoi clientilor.
ce sa faci cu ele? eu zic ca e mai bine sa le colecteze ei ... evitam astfel posibilitatea de a le gasi aruncate cinestie pe unde ...
ciprianeagu wrote:Preturi nu putem (clubKia Pitesti stie de ce :D ).
asta da veste buna ... D-l Popa e un om mare!
Cee'd 1.4 GSL Machine Silver AG-81-MCI
Image
ODO 190k

Sa nu te certi niciodata cu un prost! Ceilalti au toate sansele sa nu observe diferenta!

greata
Posts: 3
Joined: 26 Feb 2009, 17:54
Auto:

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by greata »

Voi toti cei care laudati service-ul kia din pitesti cred ca nu ati mai vazut si alte sevice-uri!!!!!!!!!!!!!!!!! : :mrgreen: si aici ma refer la profesionalismul angajatilor si la calitatea serviciilor. sunt sub orice critica. o sa ma orientez cu siguranta spre alt service kia

soryro
Posts: 46
Joined: 24 Dec 2007, 15:20
Auto:
Location: Slatina

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by soryro »

Sunt de acord cu tine, nici eu nu am fost deloc multumit [-X
1.4GSL START+optionale PISTON GREY

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by ciprianeagu »

@greata - vad ca esti doar la al doilea post pe forum...nu stiu cat esti de in masura sa arunci cu noroi...si, apropo, acum sunt la a 4-a masina in 6 ani, din care 3 sunt marci diferite, asa ca am avut partea mea de serviceuri !

@soryro - ce nu te-a multumit ? cel mai bine e sa spuen pe sleau ce ne deranjeaza, pentru a se putea indrepta...

@cosmin_m3 - recomand a se da inapoi toate piesele schimbate pt a nu te intreba daca ti le-au schimbat sau nu...stiu ce zic...am ajuns sa demontez cealalta masina dupa prima revizie, ca sa ma asigur ca au schimbat tot ceea ce mi s- a facturat, in conditiile in care uleiul dupa doar 10 km era negru...
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

ionutz
Posts: 445
Joined: 09 Jun 2008, 23:05
Auto: KIA CEED
Location: Pitesti

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by ionutz »

ERSTE AUTOMOBILE SRL si-a incetat activitatea de distribuitor si reparator autorizat Kia incepand din data de 20.10.2012. In consecinta, pana la autorizarea pe plan local (zona Pitesti, jud. Arges) a unui nou dealer/reparator Kia, va rugam sa apelati la partenerii autorizati Kia din zonele limitrofe pentru efectuarea lucrarilor de intretinere (revizii) si reparatii in garantie pentru autovehiculele Kia

Sursa: http://www.kia.ro/retea/dealers/?idCityInput=14
Kia Ceed (2008) 1,4 GSL - BEST culoare: Black Pearl
Kia Sportage (2018) FL 1,6 T-GDI, AT 4x4, GT-Line culoare :Penta Metal

razvanmil
Posts: 44
Joined: 01 Aug 2011, 14:48
Auto:

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by razvanmil »

Reviziile se pot executa la AUTOPALERMO din Pitesti.
Personal am executat revizie la o Kia Sportage 2015 si o Kia Ceed 2020. Personalul este in regula, pot spune profesionisti si seriosi.
Au folosit ulei Shell si toate piesele de origine, mai putin placutele de frana Sportage, pentru ca la ultima revizie s-a constat ca placutele de frana nu mai fac fata si unele originale ajungeau a doua sau a treia zi. Bineinteles ca mi-a fost cerut acodrul.
Multumesc!

Post Reply

Return to “Erste”