Un service Kia in Pitesti?

Piteşti
ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

Si daca imi repara si mie jucaria pana atunci... :( ...ca deocamdata sunt pe ei cam asa : :evil: ...mi se pare normal, atata timp cat dau cu flit clientilor dupa ce isi vand masinile si-si iau comisionul...mai departe, fiecare cum poate...rusine Erste! rusine !
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

Azi revin la sentimente mai bune :) ...se pare ca voi fi si eu prezent la marea intalnire de la noul Showroom cu Pro_cee'd-ul meu :D
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

cosmin_m3
Posts: 162
Joined: 22 Sep 2007, 08:24
Auto:
Location: Pitesti

Post by cosmin_m3 »

ce sa intelegem din asta? ca cei de la Service si-au facut cat de cat treaba?

eu cred ca cel mai mult dureaza pana iti vin piesele, pt ca la montat...dupa cum il cunosc eu pe nea Cristi... nu cred sa-i ia mai mult de o zi!
Cee'd 1.4 GSL Machine Silver AG-81-MCI
Image
ODO 190k

Sa nu te certi niciodata cu un prost! Ceilalti au toate sansele sa nu observe diferenta!

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

Piesele au sosit :D ...mai multe detalii si multumiri dupa ce am masina in fata blocului...in functie de timp, stare, etc...ofof, ce-mi mai indura sufletelul...
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

cosmin_m3
Posts: 162
Joined: 22 Sep 2007, 08:24
Auto:
Location: Pitesti

Post by cosmin_m3 »

te cred... si eu am avut-o lovita si cat de cat inteleg prin ce treci! :cry:

apropo...cum a fost concediul cu aveo? ..ai simtit lipsa kiutei???
Cee'd 1.4 GSL Machine Silver AG-81-MCI
Image
ODO 190k

Sa nu te certi niciodata cu un prost! Ceilalti au toate sansele sa nu observe diferenta!

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by ciprianeagu »

Se pare ca deschiderea noului Service Kia va fi pe 1 octombrie...deocamdata acesta ar fi termenul...
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

cosmin_m3
Posts: 162
Joined: 22 Sep 2007, 08:24
Auto:
Location: Pitesti

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by cosmin_m3 »

a trecut si 1 octombrie ...ce facem?... o lasam pe 1 noiembrie?? :?
Cee'd 1.4 GSL Machine Silver AG-81-MCI
Image
ODO 190k

Sa nu te certi niciodata cu un prost! Ceilalti au toate sansele sa nu observe diferenta!

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by mr_wizard »

cosmin_m3 wrote:... o lasam pe 1 noiembrie?? :?

Ce an? :D
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

User avatar
thor29b
proceeds
Posts: 203
Joined: 19 Apr 2008, 21:35
Auto:
Location: Mioveni Arges

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by thor29b »

Chiar asa vroiam sa intreb si eu mr_wizard da nu am indraznit ca mi-a tabacit fundu ceferistu ca ma dadeam oftopic pe sina lui :( .
Cand umblam cu actele pt masina i-am intrebat pe cei de la ERSTE si ziceau ca o sa-i dea drumul la 1 septembrie (2008) ??? iar cei de la service (CNCD) erau tare pesimisti cu privire la data deschiderii (erau direct interesati pt ca unii se vor muta la noul sediu)
BEST PRO Cee'd MACHINE Silver 1.4 GSL comanda 17.06.2008, 15.07.2008 primit serie, 30.07.2008 sosit acasa.

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by mr_wizard »

Ei se zbat, fac tot posibilul sa-i dea drumul cat mai repede (au facut si angajari), dar buba e in alta parte, cred, pentru ca lucrurile in santier se misca la fel de incet sau de repede ca si pana acum. Dupa estimarile mele, inaugurarea va fi undeva in a doua decada a lui noiembrie. S-auzim de bine!
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

cosmin_m3
Posts: 162
Joined: 22 Sep 2007, 08:24
Auto:
Location: Pitesti

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by cosmin_m3 »

mr_wizard wrote:Ei se zbat, fac tot posibilul sa-i dea drumul cat mai repede (au facut si angajari), dar buba e in alta parte, cred, ......... S-auzim de bine!
sincer si eu cred ca la fel;
presupun ca in prezent pentru spatiul de pe Fratii Golesti platesc chirie .. deci au tot interesul sa se mute cat mai repede in propria locatie, nu-i asa??
Cee'd 1.4 GSL Machine Silver AG-81-MCI
Image
ODO 190k

Sa nu te certi niciodata cu un prost! Ceilalti au toate sansele sa nu observe diferenta!

cosmin_m3
Posts: 162
Joined: 22 Sep 2007, 08:24
Auto:
Location: Pitesti

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by cosmin_m3 »

am informatii de la erste ca inaugurarea va fi peste 2 saptamani.... oare sa credem?
Cee'd 1.4 GSL Machine Silver AG-81-MCI
Image
ODO 190k

Sa nu te certi niciodata cu un prost! Ceilalti au toate sansele sa nu observe diferenta!

ionut75
Posts: 377
Joined: 08 Jun 2007, 14:21
Auto: Ceed
Location: PITESTI

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by ionut75 »

cosmin_m3 wrote:am informatii de la erste ca inaugurarea va fi peste 2 saptamani.... oare sa credem?
Vom vedea atunci. Mai bine sa nu spuna cand va avea loc inaugurarea si sa respecte termenul dat, eventual sa ne invite si pe noi, decat sa transmita o data de inaugurare si sa nu o respecte. Nu da bine la ''imagine''. :wink:
KIA CEE'D SW 1.6 GDI
Daca tot faci un lucru, atunci fa-l bine!

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by mr_wizard »

cosmin_m3 wrote:am informatii de la erste ca inaugurarea va fi peste 2 saptamani....
Cam cum preconizam si eu mai inainte: in jurul datei de 15 noiembrie. Oricum, mai e de munca acolo.
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: Un service Kia in Pitesti?

Post by mr_wizard »

Se apropie si 15 noiembrie, dar noua locatie inca nu e "ready to go". Poate 1 Decembrie...
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

Post Reply

Return to “Erste”