Kia Asistenta

Piteşti
ERSTE PITESTI
Posts: 17
Joined: 27 Aug 2007, 18:58
Auto:
Location: Pitesti

Kia Asistenta

Post by ERSTE PITESTI »

Buna ziua
Kia Asistenta Card se livreaza catre clientii Erste incepand cu luna mai;este adevarat ca aceste livrari sunt conditionate de eliberarea lor de catre Kia Romauto,insa in principiu cu cateva exceptii aproape toti clientii Erste au primit aceste carduri GRATUITE

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Servus si cei care au luat masina in 2007 au primit cardul?
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

ERSTE PITESTI
Posts: 17
Joined: 27 Aug 2007, 18:58
Auto:
Location: Pitesti

Re: Kia Asistenta

Post by ERSTE PITESTI »

Buna ziua
Programul de asistenta rutiera este valabil doar pt.achizitiile din 2008,conform Comunicatului primit de la KMC.

catalin eftime
born on 13th
Posts: 96
Joined: 19 Nov 2007, 13:27
Auto:
Location: bucuresti, chitila

Re: Kia Asistenta

Post by catalin eftime »

pt achizitie sau pentru serie de masina cu an de fabricatie 2008, pt ca atunci e o problema de inechitate in sensul ca masina vanduta in ianuarie 2008 (serie 2008) primeste iar masina vanduta in decembrie 2007 nu primeste, desi seria e 2008
cee'd best 1.4 dakar yellow
B 73 WXX
consum mediu 6,7 % - 12.000 km

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Kia Asistenta

Post by ciprianeagu »

ERSTE PITESTI wrote:Buna ziua
Kia Asistenta Card se livreaza catre clientii Erste incepand cu luna mai;este adevarat ca aceste livrari sunt conditionate de eliberarea lor de catre Kia Romauto,insa in principiu cu cateva exceptii aproape toti clientii Erste au primit aceste carduri GRATUITE
Buna Ziua!...aaa, eu inca nu am primit acest card, masina ridicata pe 30.05.2008...v-am trimis si PM pentru aceasta scapare in urma cu vreo 2 saptamani...
O zi buna!
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: Kia Asistenta

Post by iulian2007 »

sa inteleg ca asta e valabila pentru toti posesorii de KIA, care au achizitionat un automobil in anul 2008, indiferent de dealer-ul de la care au cumparat masina? (in cazul meu Autoprim Galati)
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Re: Kia Asistenta

Post by sonty »

atunci noi astia cu masini cumparate in 2007 multumim KMC si domnului Chitaru pentru abureala din media in a doua jumatate a anului 2007. noua ne-a placut sa ascultam vorbe goale, doar suntem obisnuiti din atatea campanii electorale.
la urma urmei... nu-n cardul asta ne puneam noi nadejdea.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Kia Asistenta

Post by ciprianeagu »

Masina ridicata pe 30.05, cardul primit pe 17.10...e un pic de diferenta, dar a sosit ! (sper sa nu am nevoie de el)
Chiar daca nu s-au mutat in noul sediu, se pare ca totusi serviciile oferite la Pitesti s-au imbunatatit.
Multumesc!
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Kia Asistenta

Post by ciprianeagu »

Fara absolut nici o legatura cu Erste, dar aici era topicul....

Azi am avut nevoie de tractare...si bineinteles ca am pus mana pe telefon si am sunt la magicul numar din carticica cu Cardul de Asistenta...si am sunat de vreo 2 ori, pana mi s-a spus ca or sa revina ei cu telefon...asta se intampla pe la 8.30 dimineata....acum e 7.30 seara si inca nu am fost apelat...noroc ca am Casco de la Astra cu tractare gratuita, ca altfel...pacat de eforturile unor dealeri locali (printre care si Erste, pentru care am cea mai mare consideratie, prin prisma serviciilor oferite, si a extraordinarilor oameni care sunt la conducere), ca sunt trasi inapoi de astfel de scapari din cauza importatorului...asa ca sa nu va bazati prea mult (sau fara prea mult stres si telefoane) sa fiti serviti atunci cand va arde buza...pt ca daca ai ajuns sa suni la Asistenta, nu esti tocmai intr-o situatie distractiva....
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: Kia Asistenta

Post by Bonzai2 »

Ai incercat sa faci o reclamatie?
Mazda Cx5 2.2 D AWD 175 CP Revolution - Red Soul
Ex : Kia Cee'd 2.0 GSL Style- Kompass Blue
http://picasaweb.google.com/Bonzai222/ElCid#
Nu conteaza cat de lung ai parul, important e ce si cum gandesti

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Kia Asistenta

Post by ciprianeagu »

Tinand cont ca am rezolvat situatia, nu m-am mai deranjat cu reclamatia...sunt convins ca Erste s-a autosesizat, si, in plus, nu-s genul care sa faca valuri daca nu e nevoie...alta era situatia daca nu aveam de unde sa iau platforma :evil:
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

Post Reply

Return to “Erste”