Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Totul despre al vostru Kia Sportage şi poze bineînţeles!
User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by misuspita »

Felicitari pentru achizitie, e una din cele mai frumoase SUV care le-am vazut, de fiecare data cand o vad pe sosea ma uit lung la ea :)
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

User avatar
Ammadeus
Posts: 60
Joined: 15 Sep 2011, 10:46
Auto:

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by Ammadeus »

quelloo wrote:ohoo a fost ceva banuti...

oricum o sa poti sa pui 184 de cai si dupa banuiesc. :P

inca o data... felicitari si multi km fara pb...
Felicitari!!!! sa o stapanesti ( si conduci) sanatos !!! Drumuri bune colega !!!

Optiunea de 184 HP se poate pune si dupa, cel putin asa mi-au spus cei de la Mit Motors. Eu am pus-o direct, astept sa imi vina si mie bijuteria.
KIA Sportage 2012 Black Pearl 2.0 DSL 217 CP Stage 2

User avatar
GabiA
Posts: 498
Joined: 22 Aug 2007, 23:21
Auto: Kia Cee'd 1.4 2007
Location: Iasi

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by GabiA »

misuspita wrote:Felicitari pentru achizitie, e una din cele mai frumoase SUV care le-am vazut, de fiecare data cand o vad pe sosea ma uit lung la ea :)
Asa e. Mie imi plac la nebunie farurile de day light.
PS: Puffy, sa o stapanesti cu placere!
Cee'd 1.4 best 2007 --> E neagra ... si a fost mea Jurnal de bord
Acum: Skoda Karoq 2018 4x4 2.0 TDI DSG

User avatar
Puffy
Posts: 80
Joined: 27 May 2011, 15:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by Puffy »

modream wrote:Cat ai platit dupa Rabla + ceva discount de la dealer,negocieri ? 25500 este pretul de catalog, fara reduceri, nu-i asa ?
sal...scz de intarziere dar am fost plecat o sapt sa testez masina pe drumurile patriei. masina a costat 25500 cu tot cu vouchere+ un discount la plata cash de vreo 800 euro
[color=#000000]KIA SPORTAGE 2.0 CRdi 4x4 2011 Casa White[/color]

User avatar
Puffy
Posts: 80
Joined: 27 May 2011, 15:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by Puffy »

va multumesc tututror pt urari....scz de intarziere dar am fost plecat o sapt prin moldova sa testez masina....
[color=#000000]KIA SPORTAGE 2.0 CRdi 4x4 2011 Casa White[/color]

modream
Posts: 79
Joined: 13 Oct 2010, 10:06
Auto:

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by modream »

Scuze ca te tot intreb de pret, dar am configurat o kia cum zici tu ca ai luat (Sportage 2.0 DSL MT 4x4 STYLE)
+ optiuni (jante 18, trapa, piele, bord supervision, pachet 3+5, scaune incalzite) si pretul fara rabla+alte reduceri este 25941 €, Pret REMAT: 23241 €
Era mai scumpa cand ai comandat-o tu, inseamna ? Si eu as vrea sa fac o achizitie de Sportage si vreau sa stiu detalii de genul asta, de aia tot insist....
2012 Sportage 2.0 GSL AWD AT

Mihai-Alexandru
Posts: 245
Joined: 17 May 2011, 12:11
Auto:
Location: Baia Mare

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by Mihai-Alexandru »

@ Modream

Configuratia ta este corecta din pct. de vedere al pretului . Fie Puffy include in pret si c-valoarea tichetelor ( costul procurarii lor ) fie e vorba si de alte optiuni insa pretul nu s-a schimbat la Sportage 2.0 DSL 4x4 Style fiind acelasi de la lansarea in Ro in urma cu cca 1 an .
Configuratia ta mi-a iesit la acelasi pret ( 25.941 E) atat in configuratorul de pe site cat si cu pdf-ul ofertei in fata, asa ca.....la Puffy e misterul ...
[b]KIA Cee'd FL. 1.4 90 CP Infra Red [/b]

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by quelloo »

Puffy wrote:va multumesc tututror pt urari....scz de intarziere dar am fost plecat o sapt prin moldova sa testez masina....
pai hai ca te asteptam cu impresii....
comportament... temperament... consum....confort :)
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

User avatar
Puffy
Posts: 80
Joined: 27 May 2011, 15:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by Puffy »

quelloo wrote:
Puffy wrote:va multumesc tututror pt urari....scz de intarziere dar am fost plecat o sapt prin moldova sa testez masina....
pai hai ca te asteptam cu impresii....
comportament... temperament... consum....confort :)

in aceasta sapt (bn plecat de sapt trecuta joi pe la 3dim) am fost prin moldova mai exact am trecut prin Dorohoi si am mers pana aproape de granita cu Rep. Moldova intr-un sat numit Corjeuti aprox vreo 530 km pana acolo doar dus.
Masina s-a comportat bn... cam rigida cu jantele pe 18 dar a fost ok...consumul undeva la 7,5% dar masina era ft incarcata cu bagaje inclusiv si pe perna din spate + 3 pers, demarajul este ft bun, are cum s-ar supune "vana" in el... nu am avut eu cum sa o calc rau pt ca e la inceput si primii 2-3000 km o sa merg linistit, oricum la comfort sta ft bine, ai loc suficient, la aspect nu mai este nimic de zis pt ca arata ft bine, pe unde am mers atragea priviri (si posesorii de X5 sau Q7 veneau si se uitau la masina), lumea este interesata de masina toti imi puneau fel de fel de intrebari inclusiv si politia de frontiera (in Corjeuti unde am fost patrula politia de frontiera, aveau si ei nijte masini de teren dar nu am reusit sa-mi dau seama ce marca erau).
Per total masina merita toti banii, este o masina excelenta.
[color=#000000]KIA SPORTAGE 2.0 CRdi 4x4 2011 Casa White[/color]

User avatar
Puffy
Posts: 80
Joined: 27 May 2011, 15:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by Puffy »

modream wrote:Scuze ca te tot intreb de pret, dar am configurat o kia cum zici tu ca ai luat (Sportage 2.0 DSL MT 4x4 STYLE)
+ optiuni (jante 18, trapa, piele, bord supervision, pachet 3+5, scaune incalzite) si pretul fara rabla+alte reduceri este 25941 €, Pret REMAT: 23241 €
Era mai scumpa cand ai comandat-o tu, inseamna ? Si eu as vrea sa fac o achizitie de Sportage si vreau sa stiu detalii de genul asta, de aia tot insist....
la mne pe factura masina este 25490 € din suma aceasta mi-au scazut voucherele si discount-ul la plata cash... si a trebuit sa dau cat a ramas dupa ce a scazut astea.
[color=#000000]KIA SPORTAGE 2.0 CRdi 4x4 2011 Casa White[/color]

modream
Posts: 79
Joined: 13 Oct 2010, 10:06
Auto:

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by modream »

OK, acum am inteles, misterul s-a rezolvat. Deci ai platit mai putin cu vreo 3500 eur...decat astia 25000.., adica ceva pana in 22000
Tichetele Rabla le-ai cumparat de la ei, sau ai venit tu cu ele ?
2012 Sportage 2.0 GSL AWD AT

User avatar
Puffy
Posts: 80
Joined: 27 May 2011, 15:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by Puffy »

modream wrote:OK, acum am inteles, misterul s-a rezolvat. Deci ai platit mai putin cu vreo 3500 eur...decat astia 25000.., adica ceva pana in 22000
Tichetele Rabla le-ai cumparat de la ei, sau ai venit tu cu ele ?
da am platit vreo 22600eur... tichetele le-am luat eu pt ca daca le cumperi de la propietar le iei la un pret ft bun...mult mai bun decat de la dealer... si am scutit in jur de 1200 ron....deci este ceva...numai ca tre sa ai grija si cu tichetele astea sa fie bune.
[color=#000000]KIA SPORTAGE 2.0 CRdi 4x4 2011 Casa White[/color]

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by quelloo »

Puffy wrote: aveau si ei nijte masini de teren dar nu am reusit sa-mi dau seama ce marca erau.
cred ca au Nissanuri Pathfinder astia cu frontiera...

cred ca abia astepti sa treaca vreo 2-3000 de km sa vezi ce poate face cu adevarat :P
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

User avatar
Puffy
Posts: 80
Joined: 27 May 2011, 15:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by Puffy »

quelloo wrote:
Puffy wrote: aveau si ei nijte masini de teren dar nu am reusit sa-mi dau seama ce marca erau.
cred ca au Nissanuri Pathfinder astia cu frontiera...

cred ca abia astepti sa treaca vreo 2-3000 de km sa vezi ce poate face cu adevarat :P
cunosc nissan-urile, dar ei aveau cred ca o chinezarie, o chestie patratoasa.... nu am mai vazut asa masina
[color=#000000]KIA SPORTAGE 2.0 CRdi 4x4 2011 Casa White[/color]

User avatar
moguai
Posts: 401
Joined: 04 Sep 2007, 21:40
Auto: Subaru WRX STI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noua Kia Sportage 2DSL 4x4 alba

Post by moguai »

sa ne mai pui niste poze, chit ca e murdara de noroi de pe vre`un drum cu pamant, pe unde te`ai mai jucat tu :D
Ex: Ceed 1.4 Best, Kompass Blue
Ex: Subaru Impreza 2.0S, Pearl White
Now: Subaru Impreza WRX STI 2.5T, Rally Blue & Ceed 1.4 City

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”