bine v-am gasit

Totul despre al vostru Kia Sportage şi poze bineînţeles!
andy68
Posts: 2
Joined: 25 Feb 2008, 11:34
Auto:

bine v-am gasit

Post by andy68 »

Posesor de Sportage din decembrie 2006 2.0 benzinar, argintie metalizata, inca 2 ani in leasing.
Ce sa zic am batut ceva tara cu ea acum are 14.000 km.
Unde am fost asa mai deosebit?
Ce poate sa faca masina cu anvelope stock?
...
Am facut o tura in Buzau si am mers cu ea pe drum de tara namolos cat si pe drum forestier dar mai uscat.
Fiind amator de iesiri off-road pot preciza ca masina poate merge pe orice drum numai drum sa fie , evident nu cu sleauri f mari ca o lovim de burta de scuturi. Mai am o Lada Niva si un Suzuki Samurai asa ca vorbesc in cunostinta de cauza.
Cu anvelopele stock deci am ajuns pana in satul PUNGA mai precis comunitatea rurala saraca a satului Punga unde m-am oprit , deoarece drumul disparea si se transforma in poteca.
Nu recomand cu anvelopele originale care sunt de sosea abordarea unor trasee dure.
Atentie iarna poate derapa la gheata cu zapada deasupra.
Necesita un sofer cat de cat experimentat.
Acelasi traseu l-am facut peste cateva luni cu Niva preparata (inaltata, scuturi otel, anvelope off-road 100% Malatesta Kaiman, grupuri diferentiale de putere) si am razbit, cu greu, pana la urma.

In concluzie este o masina fiabila, are demaraj care ajuta bine la depasiri, directia e precisa. franele f bune, o mica nemultumire legata de stergatorul spate parca nu calca cum ar trebui.
In rest de nota 10.

-A L E X-
Moderator
Posts: 448
Joined: 23 Nov 2007, 16:26
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by -A L E X- »

Niste poze ceva sa ne incanti privirile?
VW Golf 4 Variant 2003 Tdi Highline
VW Golf 3 Hatchback 1995 1.6i GL
ex:Hyundai i30 1.4 Dohc 16v Classic 2009
KIA CAPITAL 1.5 GLX
VW GOLF 4 Tdi 1999
Rover 600 1997 2.0i 131HP
Dacia 1410

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”