1.6 TGDI Dark Gun

Totul despre al vostru Kia Sportage şi poze bineînţeles!
Dumi
Posts: 6
Joined: 25 Apr 2017, 16:06
Auto: Sportage

1.6 TGDI Dark Gun

Post by Dumi »

Salutare tuturor!
În 2-3 zile îmi ridic și eu mașinuța de la Autonet. 1.6 TGDI 4x4 automata dark gun metal, în plus cu scaunele cu reglaje electrice și ventilate, roata de rezerva, senzori fața și spate, volan încălzit, frână electrică și parbriz cu dejivrare. Comanda a fost plasată pe 1 martie și am fost anunțat că azi ar trebui să sosească la reprezentanță. Din ce am citit pe forum aici și pe afară pare că m-am ales cu o mașină foarte competentă. Vin de pe un Opel Astra G luat tot de nou in 2007, când cred că nici nu se mai fabrica, deci fac un salt tehnologic de aproximativ 20 de ani, pentru că Astra a mea cred că a fost concepută prin '97 :lol: Revin după ceva kilometri cu primele impresii

nirox
Posts: 300
Joined: 21 Sep 2010, 18:08
Auto: Sportage, 1.6TGDI, MT, 4x2

Re: 1.6 TGDI Dark Gun

Post by nirox »

S-a stapanesti sanatos :)

babanu17
Posts: 7
Joined: 21 Mar 2017, 00:27
Auto: Renault Megane 2.2

Re: 1.6 TGDI Dark Gun

Post by babanu17 »

felictari.asteptam si detalii legate de pretul platit , si eventual ce discount ai primit.multumesc anticipat.

Dumi
Posts: 6
Joined: 25 Apr 2017, 16:06
Auto: Sportage

Re: 1.6 TGDI Dark Gun

Post by Dumi »

Mulțumesc. Prețul de listă era 27931, am primit discount 1118 euro de la dealer, factura finala fiind 26813

ionut75
Posts: 377
Joined: 08 Jun 2007, 14:21
Auto: Ceed
Location: PITESTI

Re: 1.6 TGDI Dark Gun

Post by ionut75 »

Culoarea aleasa este foarte interesantă. Am remarcat-o de când a apărut in oferta. Așteptăm poze. 😁
KIA CEE'D SW 1.6 GDI
Daca tot faci un lucru, atunci fa-l bine!

User avatar
alexdragos
Posts: 50
Joined: 06 Apr 2017, 19:26
Auto: Kia Sportage 1.6tgdi awd 7dct

Re: 1.6 TGDI Dark Gun

Post by alexdragos »

Felicitari, si eu sunt curios de culoare, asteptam poze.
Sportage 1.6tgdi awd 7dct GT line +++

Dumi
Posts: 6
Joined: 25 Apr 2017, 16:06
Auto: Sportage

Re: 1.6 TGDI Dark Gun

Post by Dumi »

Salutare. Am luat masina Joi, am facut deja peste 1000 km. Am mers pe autostrada, pe DN1 de la Ploiesti la Predeal si inapoi si pe niste drumuri judetene prin Dobrogea. Masina s-a comportat excelent peste tot, foarte stabila, usor de condus. Am reusit sa aprind martorul de transmisie incinsa, urcand pe un deal in spatele unui cortegiu funerar condus de un tractor, cu 3-4 la ora. Am oprit 2-3 minute pe dreapta, dupa care am urcat in suturi de cate 50-100 de metri cu 8-10 la ora, fara alte probleme. Vina mea, nenoroceam si un ambreiaj manual in stilul ala, insa nu eram setata pe modul "drive" la ora aia. Am testat hill assistul, foarte util pe coborari abrupte pe drumuri neasfaltate, era buna o chestia d-asta si la urcare. Una peste alta sunt efectiv incantat. Ca si consum nu am vazut mai mic de 15 prin Bucuresti, dar nu am mers decat la ore de haos maxim, gen 40 de minute de la izvor la unirii...de obicei cam 17. Nu m-am uitat exact la cifrele din bord, dar parca sa zic ca aveam undeva la un 10.4% la o medie de vre0 65 la ora, ma uit maine si revin cu date oficiale :) . Tot maine si poze, n-am rabdare sa mai descarc azi.
Drumuri bune tuturor!

Dumi
Posts: 6
Joined: 25 Apr 2017, 16:06
Auto: Sportage

Re: 1.6 TGDI Dark Gun

Post by Dumi »

Image

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”