2017 Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-Line Sirius Silver

Totul despre al vostru Kia Sportage şi poze bineînţeles!
proc74
Posts: 472
Joined: 19 Apr 2008, 10:27
Auto: Ceed/Sportage
Location: Constanta

Re: 2017 Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-Line Sirius Silver

Post by proc74 »

Am avut pe ceed la fel timp de 8 ani. Mi`a stricat putin chederul de la sofer, dar asta inca de la montaj (era putin cam mare). Una peste alta au facut toti banii. Numai ca setul ptr. ceed (fata- spate), din ce imi aduc aminte, a fost sub 200 lei. 300 doar pentru fata .....un pic cam piperat.
Sportage 1.6GDI Style+
Ex.Ceed best - kompass blue
CT 12 BNK

fit4jazz
Posts: 20
Joined: 16 May 2017, 23:01
Auto: Sportage T-GDI 7DCT GT-Line
Location: Bucuresti

Re: 2017 Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-Line Sirius Silver

Post by fit4jazz »

Sunt multumit de ele pana acum. Nu am avut probleme indif de viteza. Pana in 150 km/h zgomotul de la vant este ok. Nu a fost nevoie sa ridicam vocea ca sa ne auzim.
Comparatia de pret nu are rost. Alt model de masina, 8 ani diferenta. Ce pret avea Sportage acum 8 ani fata de acum?
Ma repet, cu aproape 2 ani in urma, cineva a cumparat deflectoare fata pt Stepway cu aprox 250 lei. A fost nebun, sau nu suntem la curent cu preturile?
Am incercat sa dau detalii si argumente in postarile mele. Nu spun ca am luat cele mai avantajoase decizii, dar am facut research inainte, dar câteodată inima invinge logica.
Ma bucur cand citesc prin forum opinii si pareri personale sincere si la obiect.

In alta ordine de idei, pe zi ce trece ma bucur mai mult de alegerea facuta. Motor, cutie, echipare si optionale. Inca mai un regret pt Blind Spot, dar nu am simtit nevoia.
O masina super.
Drum lin tuturor, fara bizoni in trafic.

Sent from my phone using Tapatalk

2017 KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI 7DCT GT-LINE

fit4jazz
Posts: 20
Joined: 16 May 2017, 23:01
Auto: Sportage T-GDI 7DCT GT-Line
Location: Bucuresti

Re: 2017 Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-Line Sirius Silver

Post by fit4jazz »

Apropo in banii astia montajul tb sa fie gratis.
Pt mine asa a fost, dar fiindca suntem in RO, un mic ciubuc mecanicului nu strica. Mai bine f. putin cand trebuie decat mult dupa.

Sent from my phone using Tapatalk

2017 KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI 7DCT GT-LINE

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”