Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-LINE - Sand Track

Totul despre al vostru Kia Sportage şi poze bineînţeles!
Sergiucid
Posts: 504
Joined: 29 Nov 2017, 10:37
Auto: Sportage 1.6 T-GDI
Location: Timisoara

Re: Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-LINE - Sand Track

Post by Sergiucid »

Parcheaza-ti masina sub un prun/dud/corcodus si o sa ai cata dulceata vrei :))
Sportage 1.6 T-GDI 4X2 6MT Style+
Focus MK2 1.6 TDCI 90CP

andrei1271984
Posts: 963
Joined: 06 Nov 2016, 15:17
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 6MT GT-Line
Location: Bucuresti

Re: Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-LINE - Sand Track

Post by andrei1271984 »

:D :D :D
Kia Sportage 2021 1.6 T-GDI 6MT GT-LINE

EX : Kia Sportage 2016 1.6 GDI Classic +

crismcl313
Posts: 521
Joined: 11 Jan 2018, 09:34
Auto: Sportage 1,7DSL, Style, 7DCT
Location: BZ

Re: Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-LINE - Sand Track

Post by crismcl313 »

Bine mei ca va luați toți de predictia dicționarului.....voi nu ați greșit probabil niciodată. Hai spor la corectura pe text cu o CLĂTITĂ CU VIȘINE LÂNGĂ VOI😝🤪😛
Sportage 1,7DSL, 7DCT, 4x2 Style, Canyon Silver, My 2018, primit pe 14.02.2018, 72000+ km.....

andrei1271984
Posts: 963
Joined: 06 Nov 2016, 15:17
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 6MT GT-Line
Location: Bucuresti

Re: Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-LINE - Sand Track

Post by andrei1271984 »

ne mai distram si noi ;) oferim la schimb o clatita cu finetti :)
Kia Sportage 2021 1.6 T-GDI 6MT GT-LINE

EX : Kia Sportage 2016 1.6 GDI Classic +

Mihai328
Posts: 35
Joined: 29 May 2018, 12:45
Auto: Sportage 1.6TGDI 7DCT 4x4 GT
Location: Romania, Bucharest

Re: Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-LINE - Sand Track

Post by Mihai328 »

Revin cu clatite proaspete Cap_PDT_01_09

Am incercat s-o spal si la o spalatorie cu jeton/self-service sa vad cum iese daca nu o sterg, am fost la Jet-on in Berceni ( https://goo.gl/maps/DCfdQp2MjQJ2 ). Am zis sa merg aici ca e aproape de mine si aveam mai mult nevoie la interior de aspirator. A trebuit s-o bag de 2 ori la spalat ca sa iasa cat de cat ok, adica spalare cu spuma + clatire. Nu cred ca mai merg desi pana acum nu am avut nimic de reprosat. Acum e aglomerat, taranie, teava de la aspirator e cam scurta si trebuie sa tragi masina foarte aproape, a trebuit sa bag 2 fise si la aspirare iar spuma nu prea e spuma la spalat. In rest apa osmotica nu lasa urme si e ok solutia pentru jante ce au bagat-o acum. 5 lei 2 jetoane.

Am rezolvat si problema cu joja de ulei, rezolvarea a fost extrem de simpla, era joja bagata invers. Adica trebuie bagata astfel incat sa se citeasca pe ea ENG OIL. E bine ca nu m-am facut de ras sa dau mail la dealer :D Se vede in pozele atasate cat statea inafara si cum a fost dupa.

Smuciturile cutiei am observat ca de fapt ea se auto-adapteaza. Daca ajungi in oras dupa un mers inafara vei observa ca masina tinde sa fie mai sensibila la accelerari si smuceste putin, dar dupa ce mergi mai mult timp in oras se adapteaza si va fi mai fina. In schimb mi se mai intampla sa simt mici socuri cand trec din D in R sau inapoi, asta stand pe loc. Dar eu cred ca e normal.

M-am speriat o data cand am vazut in parcare masina iar in partea de stanga spate scutul are ca o aripa in jos, am zis ca l-am agatat dar cand am pus mana pe el si am vazut ca e teapan m-am linistit.

Ce imi place e la capatul cursei volanului nu se opreste brusc ci opune rezistenta, ca un arc. La alte masini mi se intampla des sa ajung rapid la capat si sa faca poc. Alt mic detaliu care mie imi place e ca duzele pentru spalarea parbrizului sunt ascunse sub capota, la fel si cea de spate e bine ascunsa.

Ce nu imi place pana acum:
- Cand deschizi oglinda de la parasolar nu se aprinde automat lumina
- Capota nu are telescop, trebuie infipt batul acela ca sa stea. Tot legat de capota, trebuie trantita putin mai tare (la fel ca usile de altfel)

Mi-am comandat si un tricou din asta https://tshirt24.ro/tricou-de-barbati-k ... search=kia , mie imi place sa am lucruri branduite legate de fiecare masina pe care am avut-o :D
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
KIA Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-LINE - Sand Track

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”