Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Totul despre al vostru Kia Sportage şi poze bineînţeles!
ADM87
Posts: 5
Joined: 31 May 2019, 12:38
Auto: Kia Sportage 2019
Location: Brasov

Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Post by ADM87 »

Salutare tutoror,

Sunt inca nou pe forum si am placerea sa va prezint noua mea "jucarie" :

Kia Sportage GT Line 2019 1.6 T-GDI AWD DCT7

Dotari : in afara de scaune ventilate si pielea neagra am bifat toate extraoptiunile posibile din configurator :

- incarcare wireless telefon
- pachet piele
- scaune electrice
- geamuri automate
- portbagaj electric
- AVM ( Area View Monitor )
- BCW ( Blind Spot Warning )
- FCW ( Front Collision Warning )
etc.

Multumesc pentru atentie si va doresc o zi cat mai placuta !!!!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Post by Flavyus »

Felicitari, apa paie si bataie

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


User avatar
sorineatza
Posts: 57
Joined: 02 Jan 2019, 16:52
Auto: Kia Sportage
Location: București

Re: Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Post by sorineatza »

Felicitari!
Kia Sportage 2019 T-GDI Style

adrian deleanu
Posts: 140
Joined: 27 Dec 2017, 19:58
Auto: sportage ql 2017
Location: brasov, romania

Re: Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Post by adrian deleanu »

Drumuri bune ! Să o stăpânești sănătos ! Fără incidente !

Trimis de pe al meu Lenovo P2a42 folosind Tapatalk


ingerulol
Posts: 230
Joined: 26 Aug 2018, 18:26
Auto: SPORTAGE Facelift 1.6 136DCT7
Location: București
Contact:

Re: Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Post by ingerulol »

Arata superb - ce pret pentru jucarie ? De ce nu si scaunele ventilate ? In afara de alea (care erau doar de la Style in sus) doar panoramicul m-ar fi facut invidios .
La cati mai mult km fara incidente.

ADM87
Posts: 5
Joined: 31 May 2019, 12:38
Auto: Kia Sportage 2019
Location: Brasov

Re: Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Post by ADM87 »

Salut,multumesc,are si Panoramic,am uitat sa mentionez,pretul final a fost 31500 euro.Am gasit-o pe stoc preconfigurata si nu am vrut sa mai astept,eu defapt vroiam culoarea alba si fara optiunea de piele si trapa. :D :D :D

ADM87
Posts: 5
Joined: 31 May 2019, 12:38
Auto: Kia Sportage 2019
Location: Brasov

Re: Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Post by ADM87 »

Si inca ceva ciudat:trebuie impuscat cine a facut configuratiile astea deoarece evacuarea este simpla,sub bara care este si ea simpla dupa cum ati observat nu am evacuarea aceea dubla cromata.Nu mi-a placut ideea dar na ...

ingerulol
Posts: 230
Joined: 26 Aug 2018, 18:26
Auto: SPORTAGE Facelift 1.6 136DCT7
Location: București
Contact:

Re: Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Post by ingerulol »

Probabil se ocupa o contabila de pre-configurații. Te înțeleg perfect.

User avatar
soparlik
Posts: 133
Joined: 11 Sep 2018, 15:19
Auto: Sportage1.6TGDi 7DCTBlue
Location: Bucuresti

Re: Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Post by soparlik »

Exact modelul asta l-am luat si eu saptamana trecuta da lipsesc scaunele ventilate/ DAB la radio / un extra USB la scaunele din spate si evacuarea dubla care e standard pe GT - scria ca teava asta simpla este optiune :-) anyway arata mult mai cool cu evacuarea dubla. Io am luat-o la 32000 de la 33513 pt configuratia asta / in Bucuresti discountu e mai mic :-p
Felicitari si sa te bucuri de ea. :-)
PS nu se simte lipsa scaunelor ventilate ca racirea este incredibila - te sufla vantul inauntru cand dai drumu la aer.
DAB la radio e o fita ca oricum ai radio si de pe telefon.
La fel priza aia extra USB ca poti sa pui un steker dala USB cu 3 conexiuni in spate in priza de 12 volti.
Altceva ce mi-am luat util este o tavita portbagaj proline care vine fest cu podeaua sus Image



Sent from my iPhone using Tapatalk
Sportage T-GDI 4x4 7Dct Cosmos Blue GT Line

ADM87
Posts: 5
Joined: 31 May 2019, 12:38
Auto: Kia Sportage 2019
Location: Brasov

Re: Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Post by ADM87 »

Povesti pescaresti :D :D :D :

Special pentru toti cei care ne musca de " (..) " zicand ca " Ba da ti-ai luat Kia si nu ti-ai luat BMW , Mazda , VW etc. "

Mi s-a intamplat si cu cealalta masina cand am luat-o in 2016 ( ca nu e bmw , ca nu e avion cu reactie etc. )

A nu se intelege gresit : nu am nimic cu celalte branduri dar fiecare cu gusturile lui , pana la urma " gusturile nu se discuta "

Fiecare isi cumpara ce vrea si cum vrea si dupa posibilitati .

Este prima oara cand ma risc la o masina pe care nu o cunosc ( detin si un Seat Leon FR 2010 diesel de 170 de cai din fabrica care rupe asfatul la 1300kg ) si sper sa nu imi para rau .

Respect!!!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
soparlik
Posts: 133
Joined: 11 Sep 2018, 15:19
Auto: Sportage1.6TGDi 7DCTBlue
Location: Bucuresti

Re: Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Post by soparlik »

mda si eu cand am luat-o m-am gandit la toate optiunile de pe piata care ar fi fost pe gustul eu: Tiguan,Karoq,Kodiaq,Eclipse Cross, Kuga, T-Roc, Tucson, Suzuki S-Cross, Volvo XC40 - masina cu benzina AWD (in general masinile nemtesti sunt diesel la un segment de pret de 32mii si dobanda la finantare te arunca peste 40mii in 5 ani) - si a castigat Kia cu finantarea cu dobanda 0 de la Impulse (care are totusi niste costuri aditionale 2900 EUR pe putin in 5 ani peste pretul masinii) + garantia de 7 ani + masina e simpla si familiara si mi-a placut cand am facut drive test - vroiam sa fac pe mild hybrid dar nu o aveau si am facut pe asta GT line cu 177 cai si mi-a placut mult cum se misca si dupa o saptamana de condus e perfecta :) si sistemele alea de siguranta iti fac treaba - a pus unu frana brusc in fata mea tocmai ce ma bagasem in spatele lui si am franat sub 1m - masina a urlat si ea (banuiesc ca s-au aprins pe acolo si ceva senzori) - nu sunt sigur daca nu a franat si ea cu FCAul mai mult decat eu :)
Sportage T-GDI 4x4 7Dct Cosmos Blue GT Line

akeem
Posts: 950
Joined: 08 Oct 2017, 19:28
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT
Location: Bucuresti

Re: Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Post by akeem »

S-au aprins, dar banuiesc ca aveai alte ocupatii atunci decat sa te uiti in bord :)
Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-LINE - Sand Track

ADM87
Posts: 5
Joined: 31 May 2019, 12:38
Auto: Kia Sportage 2019
Location: Brasov

Re: Kia Sportage GT Line AWD DCT7 1.6 T-GDI

Post by ADM87 »

Am revenit cu update-uri :

Continui aventura , masina se conduce frumos , deja s-au facut aprox 2000 de km in 3 saptamani , consumul mediu general este aprox 9,9l , suspensia este un pic cam aiurea din cauza rotilor pe 19" dar sunt oricum obisnuit de la cealalta masina unde am suspensie sport reglabila ( big mistake pt Romania ).

Rodajul a fost ok , motorul si cutia s-au intins bine zic eu , trage mai bine si consuma mai putin ceea ce nu este rau fata de primii zeci de km , am urmarit fiecare pas al ei .

Ciudat este ca nu am folosit prea mult modul SPORT in primii 1500km si acum m-am cam obisnuit cu ea in modul normal :)

Numai bine !!!!!

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”