bodyaron's

Totul despre al vostru Kia Sportage şi poze bineînţeles!
bodyaron
Posts: 507
Joined: 09 Aug 2007, 19:47
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by bodyaron »

sa vedem dk am reusit
Image

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Ai reusit cu poza ...da' avataru'? Asta este a ta? NICE :smt060
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Asa da ... vedem si noi despre ce e vb in propozitie ;)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

:mrgreen:
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

Salut,

De introducere (cred ca o sa devina topic separat) : Ceed-ul meu trebuia sa ajunga pe 25 iulie, nu a ajuns si am cerut o alta masina de la dealer pentru ca plecam in concediu si nu aveam cu ce. Am primit un Kia Sportage, 2L, diesel, 33000km
Plusuri : sentimentul de siguranta; vizibilitate extraordinara; motorul trage f bine (115 caluti trag aproape 2 t); off road (cat am bagat-o eu - nu mult) fara probleme; manevrabilitate super - nu simti ca e SUV, ci mai degraba un hatch-back; consum 10L/100 km mediu - super pt un SUV (cam mult pentru bugetul meu :) )
Minusuri model : stalpul stanga parbriz incomodeaza la curbe stanga, portbagaj mititel...cam atat
La masina pe care am condus-o aparusera o serie de defecte care tin probabil de faptul ca e exploatata de mai multi si reparata de putini (chiar daca e masina de dealer). Concret : CD-ul nu mergea, nici priza de 12V; un ornament de plastic la exterior era desprins si riscam sa-l pierd pe drum; ploua inauntru ! (pe deasupra oglinzii retrovizoare, probabil masina a fost lovita frontal - prezenta si alte semne - si parbrizul nu a fost lipit bine).
Concluzie finala : super SUV atat pt familie cat si daca esti tanar (merge un pic la figuri). Daca bugetul permite, Sportage merita fiecare banut.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

dan
Posts: 3
Joined: 17 Aug 2007, 11:53
Auto:
Location: Bucuresti

Post by dan »

Salut,

De ieri am intrat in clubul posesorilor de KIA.Am ales o K Sportage-benzina si astept sa plec in weekend sa vad cum se comporta,pana acum cred ca am facut o alegere buna.

bodyaron
Posts: 507
Joined: 09 Aug 2007, 19:47
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by bodyaron »


dan
Posts: 3
Joined: 17 Aug 2007, 11:53
Auto:
Location: Bucuresti

Post by dan »

[quote="bodyaron"]T astept cu pareri

Este o masina care isi merita banii, o recomand cu sinceritate oricarui doritor. Confort,manevrabilitate,sonorizare super.

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

Post by tcapote »

@bodyaron: e frumoasa foc! s-o stapanesti sanatos! te asteptam la viitoarele intalniri sa povestim...

bodyaron
Posts: 507
Joined: 09 Aug 2007, 19:47
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by bodyaron »

Cu siguranta, :D

bodyaron
Posts: 507
Joined: 09 Aug 2007, 19:47
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by bodyaron »

Sal. Sunt suparat, ca d cateva zile stau fara stergator la luneta si asta din cauza ca m am dus sa spal masina( de gainat) la petromV si peria automata mi a rupt pur si simplu stergatorul.Am pus mana sa vad si eu din ce material este facuta peria si am ramas stupefiat:un fel de burete cauciucat si destul de tare, asa ca sfatul meu este, mai ales pt cei cu ceed sa evite cat de mult posibil spalatoriile de genul asta sau sa scoata stergatorul si antena. Acum astept sa vad cand voi rezlolva pb si voi lua banii de la asiguratorul lor.
Zii buna! :)

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

:?: de ce te-ai dus cu masina la spalatorie automata?
ai incalcat prima regula a masinii noi... niciodata sa nu te duci la spalatorie automata cu masina noua, ca se poate zgaria vopseaua.

referitor la antena, ea trebuie data jos daca mergi la spalatorii automate.

sper sa rezolvi repede cu stergatorul :)
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

bodyaron
Posts: 507
Joined: 09 Aug 2007, 19:47
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by bodyaron »

pai descoperisem ceva p ea(gainat) si la 2 noaptea iti dai seama ca m am dus undeva aproape.A u fost zile cand am spalat masina si d 2 ori p zi, sau in fiecare zi :shock:

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

lol :)

sfat pentru indepartarea de gainati: foloseste apa minerala, e foarte buna pentru asa ceva - asta am gasit-o pe alt forum, si oamenii spunea ca functioneaza excelent.

e bine sa pastrezi si solutie de spalat geamurile in masina, si carpe/servete de hartie, pentru alte tipuri de mizerii.

eu n-m mai mers cu masina la spalatorii automate dupa ce mi-au rupt antena la masina veche.
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

eu am tot timpul un fas fas de geamuri in masina si carpa adiacenta. si cand gasesc gainat, scot ustensilele , trag un jet, las cateva zecid e sec - un min, apoi curat.

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”