Modificari Interior-Exterior

Totul despre al vostru Kia Sportage şi poze bineînţeles!
demonu
Posts: 31
Joined: 14 Jan 2009, 18:28
Auto:
Location: Bucuresti

Modificari Interior-Exterior

Post by demonu »

Va salut forumistilor! sunt mai nou pe forum ...... mi'ar placea sa dezbatem un subiect destul de important (cel putin pentru mine) si anume : personalizarea masinii.....asa ca pe cei intersati ii astept cu postari.
Sa va "dau curaj" am sa incep eu prin a-mi prezenta masinutza: posed un sportage an 2006 full. la exterior : bullbar, xenoane (proiector, far), leduri pozitie + numar spate, neoane underground, pleoape far si urmeaza sa ii iau jante 20", arcuri pt a-i cobora garda la sol.
interior : am o obsesie pentru leduri si mult bass :D deci la partea de lumina am schimbat si am adaugat culoarea bordului, butoanelor de pe manere, plafonierelor(adica tot ce a fost de fabrica a fost schimbat cu leduri) luminare la picioare, buzunarele portierelor si lista continua... :twisted: si acum sa trecem la partea de muzica: dvd kenwood lcd 7" + lcd 9" pus pe haion, boxe schimbate adica 4 DLS pe usi + 2 JBL toate 6 sunt amplificate!
2 baterii STINGER , 3 statii JBL si un subwoofer cu 2 dif. Magnat in total 1500 watti RMS.
Deocamdata cam atat astept postarile voastre...spor la scris si ii astept pe posesorii de sportage la intalnire pe 5 februarie in piata constitutiei .... :wink:



poze cu masina: http://picasaweb.google.com/demonukia/Kia#

devilson
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2008, 21:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by devilson »

Arata bine masinutsa. :smt023 sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea ca in prima zi. de curiozitate, cat te-a ajuns toata modificarea?
Logan 1.4 MPI rosu "ferrari"
Cee'd city 1,4 Mars Red.

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by scraachmyback »

nice car mate la cati mai multi KM fara probleme...app nu te bagi la Intalnirea de la brasov din februarie ? cartea recordurilor, gratarel, fun etc

demonu
Posts: 31
Joined: 14 Jan 2009, 18:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by demonu »

toate modificarile au dus undeva la 4500e.....
la Brasov nu vin ca nu am cum...dar voi veni pe 5 feb in constitutiei pt ca am inteles ca se face intalnire :)

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by scraachmyback »

hehe te-a dus ceva...si eu am in plan sa fac ceva in my crazy car Whitey :P... si mi-a dat o idee un coleg si imi zicea sa-mi pun sub scaunele din fata Slim Subwoofer nemtzesti sau sub bancheta dar nu am idee dak sunt custom sau de serie...imi convine k o sa fie sub scaune deci o sa am loc liber in portbagaj...o sa revin cu informatii despre ele ...dar inca sunt in dubii k mai mult k sigur o sa-mi pierd garantia :( mai astept putin sa vad ce mai apare. nu-mi trebuie cine stie ce bass asa k nu ma arunc la multi bani tre sa ma interesez mai bn cu garantia si pe urma ma apuk de treaba :D

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by scubli »

@demonu: Frumoasa lucrare. Imi plac in mare parte modificarile aduse, ii schimba aspectul, mai ales interiorul.
Sunt curios de ce nu ai optat pt. un bullbar mai masiv ? Nu a fost sau cel ce e pus ti-a placut cum arata ?:)
Spor in continuare la modificari si sa ai parte de cat mai multi km fara probleme.

Bograz
bug
Posts: 38
Joined: 06 Oct 2007, 18:23
Auto: kia

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by Bograz »

ti-a dat taticu banii? [-o<
Kia Cee'd 1.4 GSL

-A L E X-
Moderator
Posts: 448
Joined: 23 Nov 2007, 16:26
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by -A L E X- »

Topic mutat la jurnal de bord intrucat se prezinta masina
VW Golf 4 Variant 2003 Tdi Highline
VW Golf 3 Hatchback 1995 1.6i GL
ex:Hyundai i30 1.4 Dohc 16v Classic 2009
KIA CAPITAL 1.5 GLX
VW GOLF 4 Tdi 1999
Rover 600 1997 2.0i 131HP
Dacia 1410

demonu
Posts: 31
Joined: 14 Jan 2009, 18:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by demonu »

bograz io tot ce am muncit (adica toti banii mei i-am investit in masina) daca imi dadea tata bani poate ca aveam si io io un BMW M3 sau M5 :) :)

Va multumesc tututror ce apreciaza munca pe care am depus`o la aceasta masinutza pentru ca m-am chinuit cam un an de zile sa ajunga in stadiu asta
#-o

aproapeom
Posts: 18
Joined: 25 Feb 2008, 01:41
Auto:

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by aproapeom »

am fost si eu tentat sa-mi iau roti mai mari, dar nu stiu cum raspund la gropi.

ne vedem la intalnire, chiar sunt curios sa o vad live

demonu
Posts: 31
Joined: 14 Jan 2009, 18:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by demonu »

@aproapeom io unu nici nu stau pe ganduri cu jantele pe 20" si coborarea gardei la sol.....gandete`te ca si Q7, X5 etc au jante pe 20 si nu se intampla nimic ....bineinteles trebuie sa ai mult mai multa grija la gropi si la revedere "of-road" :lol:

demonu
Posts: 31
Joined: 14 Jan 2009, 18:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by demonu »

@scraachmyback io unu nu ti-as recomanda un subwoofer activ pt ca nu o sa fi multumit deloc......bineinteles asta e parerea mea....

aproapeom
Posts: 18
Joined: 25 Feb 2008, 01:41
Auto:

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by aproapeom »

q7 & co. vin cu rotile mari din fabrica, presupun ca cineva a proiectat suspensia stiind ca va avea roti mari

offroad nu prea fac, ca am versiunea fwd, dar borduri iau fara nici o mila :lol:

mai bine raman la modificarile doar pe partea audio :)

demonu
Posts: 31
Joined: 14 Jan 2009, 18:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by demonu »

io am mai vazut un singur sportage cu jante pe 20" si nu a avut niciodata pb .... si arata intr`un mare fel ....io am terminat cu muzica si cu interioru asa ca m`am apucat de exterior dar e foarte scump un body kit pe ea 1800e :(( #-o ( include bara fata, bara spate, praguri, faruri si pleoape)

nutcake1983
Posts: 26
Joined: 28 Nov 2008, 22:37
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Modificari Interior-Exterior

Post by nutcake1983 »

Luminile din deschizatorile de la usi sunt standard si ai schimbat doar becurile sau le-ai pus tu?
M-ar interesa si pe mine asa ceva, poti sa imi dai mai multe detalii?
Pro_cee'd 1.4, City, Machine Silver

Locked

Return to “Jurnal de bord”