Revizii Kia Sportage Constanta

Inclusiv campanii de rechemări.
Amiki
Posts: 1
Joined: 04 Jun 2008, 13:36
Auto:

Revizii Kia Sportage Constanta

Post by Amiki »

Salut
In Constanta revizia obisnuita de 10 000 km difera ca pret enorm de la un service la altul. Exemplu: Primele 2 revizii le-am facut la Bosch Car Service (varianta Ovidiu) si au costat aproximativ 1200 Ron fiecare. Acum, la a treia revizie m-am interesat la noul service autorizat, Raver, din km 4-5, si au spus ca ma costa cam 450 Ron. Nu stiu cum vi se pare dar as vrea sa stiu cum se poate explica asa o diferenta si daca nu cumva pierd ceva calitate a consumabilelor la un astfel de pret.
Ar mai fi placutele de frana, cele din fata schimbate la Bosch au costat aproximativ 1100 ron, acum cele din spate la Raver cica ar costa doar 400 ron.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Or avea taxa de bariera la intrarea in service?

Manopera scumpa + adaus comercial mare la consumabile.
L.E: Adaos se scrie
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

bodyaron
Posts: 507
Joined: 09 Aug 2007, 19:47
Auto:
Location: BUCURESTI

Post by bodyaron »

Pe mine cea de 30k cu tot cu placute fata spate m a costat cca. 1200lei
KIA CEED 2.0 GSL-143CP- ESP,Clima,Jante17'',Senzori parcare,etc
http://www.youtube.com/watch?v=SlBAVJjTwVk

+++ASTRA GTC 1.6T-180CP-ROSU

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Arnold12 wrote:Or avea taxa de bariera la intrarea in service?

Manopera scumpa + adaus comercial mare la consumabile.
L.E: Adaos se scrie
Mersi, data viitore sper sa nimeresc doua taste mai la dreapta. :P
P.S. - data viitoare cind mai faci modificari sa iti treci numele sa stiu cui ii dau berea
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

gabikia
Posts: 145
Joined: 14 Jul 2008, 23:34
Auto:
Location: Otopeni-ilfov
Contact:

Re: Revizii Kia Sportage Constanta

Post by gabikia »

Amiki wrote:Salut
In Constanta revizia obisnuita de 10 000 km difera ca pret enorm de la un service la altul. Exemplu: Primele 2 revizii le-am facut la Bosch Car Service (varianta Ovidiu) si au costat aproximativ 1200 Ron fiecare. Acum, la a treia revizie m-am interesat la noul service autorizat, Raver, din km 4-5, si au spus ca ma costa cam 450 Ron. Nu stiu cum vi se pare dar as vrea sa stiu cum se poate explica asa o diferenta si daca nu cumva pierd ceva calitate a consumabilelor la un astfel de pret.
Ar mai fi placutele de frana, cele din fata schimbate la Bosch au costat aproximativ 1100 ron, acum cele din spate la Raver cica ar costa doar 400 ron.

Salut.Eu am facut revizia de30.000 acum un an+placute fata total=1.480ron.
La 40.000 nimic nou,toate filtrele,ulei+stergatoarele(acestea in opinia mea au fost cele mai scumpe).Precizez ca toate revizile sau facut la reprezentanta kia care mi-a vandut masina(Mit Motors) situat pe DN.1
Costul ultimei revizii 1.800Ron
Kia Sportage 2005/mai/albastru/full option
http://cutiacupoze.ro/album/?a=1246

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Revizii Kia Sportage Constanta

Post by andrei0241 »

Amiki wrote:Salut
In Constanta revizia obisnuita de 10 000 km difera ca pret enorm de la un service la altul. Exemplu: Primele 2 revizii le-am facut la Bosch Car Service (varianta Ovidiu) si au costat aproximativ 1200 Ron fiecare. Acum, la a treia revizie m-am interesat la noul service autorizat, Raver, din km 4-5, si au spus ca ma costa cam 450 Ron. Nu stiu cum vi se pare dar as vrea sa stiu cum se poate explica asa o diferenta si daca nu cumva pierd ceva calitate a consumabilelor la un astfel de pret.
Ar mai fi placutele de frana, cele din fata schimbate la Bosch au costat aproximativ 1100 ron, acum cele din spate la Raver cica ar costa doar 400 ron.
Din moment ce ei iti ofera garantie pentru ce'ti schimba, nu vad de ce s'a complica pentru un pret mai mic pentru tine sa'ti puna piese de proasta calitate ...
Intr'adevar diferenta e cam mare, insa poate cei 450ron de la Raver nu includ toate consumabilele ...
Raver nu au nici un interes sa o dea in bara, mai ales acum, cand sunt la inceput si trebuie sa'si atraga clientii cu Kia, ca de la ei vor manca painea de'acum incolo, nu de la cei cu Daewoo
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

flexib@l
Posts: 59
Joined: 16 Sep 2019, 21:00
Auto: Kia Sportage GT Line 7DCT awd
Location: Constanța

Re: Revizii Kia Sportage Constanta

Post by flexib@l »

As dori sa "reinviez (🤔) acest post care are 12 ani. Pt cei care sunt posesori de Sportage, as dori noi opinii despre unica (si singura 😂) reprezentanta kia constanta. Ce impresii v-au lasat, cum s-au comportat etc etc.
Nu furați! Statul urăște concurența.

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”