Geam spate Sportage

Inclusiv campanii de rechemări.
crismcl313
Posts: 521
Joined: 11 Jan 2018, 09:34
Auto: Sportage 1,7DSL, Style, 7DCT
Location: BZ

Re: Geam spate Sportage

Post by crismcl313 »

Domn erai si la 17 ani :D , ei se pare ca poate am înțeles eu greșit.....dacă te refereai la cei care au spart geamul. Dacă e așa atunci îmi cer scuze si te readuc la 24 de ani😜.
Mai erau ceva comentarii mai sus ca ce treaba ar avea folia si așa mai departe si am crezut ca le dai dreptate si ma mai si jignești.

Deci dacă am înțeles greșit îmi cer scuze si rog pe domnii moderatori sa șteargă ce e deranjant.
O seara plăcută va doresc.
Sportage 1,7DSL, 7DCT, 4x2 Style, Canyon Silver, My 2018, primit pe 14.02.2018, 72000+ km.....

fristici
Posts: 229
Joined: 24 Oct 2016, 09:07
Auto: Kia Sportage

Re: Geam spate Sportage

Post by fristici »

... stiu ca ati inteles gresit :) de aceea am preferat sa spun ca nu mai zic nimic, dar se pare ca povestea a continuat :)), in fine, scuze acceptate si ca bonus despre mine, eu nu arunc cu jigniri gratis, nu-mi permite nici varsta si nici primii ani din cei 17 :D Si eu sunt curios, cum s-a rezolvat cu geamul si cat a costat? Din punctul meu de vedere, nu se merita pe Casco, decat la parbriz.
Kia Sportaj 1.7 DSL 2016

alinm93
Posts: 49
Joined: 06 Jan 2018, 02:42
Auto: Kia Sportage 1.6 gdi 4x2
Location: Bucuresti

Re: Geam spate Sportage

Post by alinm93 »

Eu am băgat parbrizul pe casco. Au zis cei de la IMG ca parbrizul ar costa 3-4000lei.
Kia Sportage 1.6 gdi style - Deluxe White - 2018

User avatar
Flavius18
Posts: 354
Joined: 30 Mar 2018, 21:31
Auto: Kia Sportage 1.6 GDI
Location: Bucuresti, Dristor

Re: Geam spate Sportage

Post by Flavius18 »

La ce te astepti de la o reprezentanta? Oricum "exista piese si dincolo de reprezentanta" trebuie doar sa cauti.

Costi2017
Posts: 56
Joined: 31 Aug 2017, 13:38
Auto: Kia Sportage 2017
Location: Bucuresti

Re: Geam spate Sportage

Post by Costi2017 »

la AGER un parbriz costa 1300 ron montaj inclus...cu incalzire
daca vrei fara e 1000 ron....deci la reprezentanta sunt super preturi

unde mai pui ca astia sunt printre cei mai scumpi

Optiq
Posts: 128
Joined: 25 Feb 2018, 00:21
Auto: 2.0 HP AWD Sportage Style +
Location: Bucuresti

Re: Geam spate Sportage

Post by Optiq »

Si eu trebuie sa schimb parbrizul iar devizul este de 3700 TVA inclus.Problema intre reprezentanta si altii cred ca este calibrarea senzorilor printre altele.

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: Geam spate Sportage

Post by Flavyus »

Daca puteti alege brandul, recomand geam AGC (fostul Splintex), mai rezistent.
Si eu ma gandesc cum o fi cu mutarea senzorilor daca o face un service no name ?

flexib@l
Posts: 59
Joined: 16 Sep 2019, 21:00
Auto: Kia Sportage GT Line 7DCT awd
Location: Constanța

Re: Geam spate Sportage

Post by flexib@l »

Ma scuzați pt ignoranta, dar de despre ce senzori vorbim? Cel de ploaie si camera de sub oglinda? Nu de alta dar in momentul de față nu realizez ce senzori ar fi pe parbriz. La masina anterioara mi-a cazut un turture de gheata pe colțul parbrizului, si ca bonus ulterior mi-a sarit si o pietricica pe A2 in drum spre București. Am inlocuit parbrizul pe Casco la Pilkington Cta. 3 (trei)parbrize au adus-unul era zgiriat deja, a doilea l-au ciobit ei si de abia a treilea a fost ok. Nu am avut probleme cu senzorul de ploaie, l-au montat bine, functiona corect si nici oglinda nu mi-a cazut in poala asa cum am auzit ca se mai întâmplă cite odata. Cer scuze pt topicul lung.
Nu furați! Statul urăște concurența.

ingerulol
Posts: 230
Joined: 26 Aug 2018, 18:26
Auto: SPORTAGE Facelift 1.6 136DCT7
Location: București
Contact:

Re: Geam spate Sportage

Post by ingerulol »

Nu stiu de ce te-ai mai stresa sa afli cat costa atat timp cat platesti CASCO ?!

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”