ALTI Motors Bacau - Refuz reparatie in garantie

Bacau
DarkMatinee
Posts: 5
Joined: 11 May 2008, 03:51
Auto:

Re: ALTI Motors Bacau - Refuz reparatie in garantie

Post by DarkMatinee »

@AlinC: deci tu pentru ce il feliciti? El face reparatie la un service NEautorizat si dupa cere garantie? Nu ti se pare ceva ciudat aici?

gcitron
Posts: 40
Joined: 05 Jun 2007, 14:05
Auto: Ceed HB 2008
Location: Suceava
Contact:

Re: ALTI Motors Bacau - Refuz reparatie in garantie

Post by gcitron »

DarkMatinee wrote:@AlinC: deci tu pentru ce il feliciti? El face reparatie la un service NEautorizat si dupa cere garantie? Nu ti se pare ceva ciudat aici?
Nu e nimic ciudat, hai sa-ti explic si poate intelegi: Cineva iti zgarie aripa si laterala barei in parcare. Nu se punea problema inlocuirii ci doar a revopsirii. Asiguratorul iti da doua variante: te duci matale la orice service Kia vrei, pe banii tai si noi iti decontam in cateva saptamani (daca o vrei mai repede) sau o lasi pana facem noi plata (daca n-ai nevoie de masina vreo trei saptamani) sau te duci la unul din service-urile autorizate RAR locale cu care avem decontare directa si se rezolva in trei zile fara sa dai nici un ban. Nu ai service autorizat pe o raza de 150 km. Ai experienta foarte buna cu unul din service-urile din lista (reparatie asemanatoare la Fordul detinut anterior).
Ce e ciudat in alegerea pe care am facut-o? Ca am renuntat la garantia vopselei si la perforare a aripii stanga-fata? Daca ma gandesc bine, chiar si cu plata interventiei la Alti, inca nu am cheltuit cat as fi cheltuit daca o duceam la revopsit acolo... :D
Cee'd 1.6 GSL AT+ESP+etc - Pewter Beige

Post Reply

Return to “Alti Motors”