ALTI MOTORS BACAU

Bacau
gigix
Posts: 33
Joined: 15 Aug 2007, 21:48
Auto:
Location: Roman

ALTI MOTORS BACAU

Post by gigix »

Comenzi Ceed la dealerul ALTI MOTORS din Bacau

SPEED
Posts: 67
Joined: 19 Jun 2007, 18:11
Auto:
Location: FOCSANI

Post by SPEED »

SALUT

NU STIU DACA REUSESC SA POSTEZ CORECT , DAR ORICUM O FAK !

AM COMANDAT SI EU LA DEALERUL ALTI MOTORS BACAU O KIA CEE'D IN DATA DE 31.05.2007 - ADICA MAI 2007 .
CE SA ZIC MASINA A FOST COMANDA SPRE FABRICATIE CU TERMEN LIVRARE 90 DE ZILE CARE BINEINTELES NU A FOST RESPECTAT - DAR ASTA E ALTA POVESTE .
SA INCEP CU INCEPUTUL :
-MERS LA DEALER , VAZUT MACHINA , GANDIT DOUA ZILE , COMANDAT , AICI PRIMA PROBLEMA - MERG SAU NU MERG ANUMITE OPTIUNI :shock:
-INCEPUT LUNGA ASTEPTARE
-IN 23 IULIE APARUT SERIA SASIU
-IN 27 IULIE ACHITAT INTEGRAL ( CURS HVB , GOLANEALA - NU AU VRUT SA MAI SCADA VALOAREA AVANSULUI LA CURSUL LA CARE CALCULAU RESTUL DE PLATA , NERVI , DAR S-A REZOLVAT .
-PROMIS CA AUTO APARE IN SAPTAMANA 6-11.08.2007 - FIIND IN CONCEDIU AM RUGAT CA AUTO SA FIE RETINUTA PANA IN DATA DE 20.08.2007 LA DEALER.
VENIT DIN CONCEDIU ,SUNAT ,STUPOARE - AUTO NU A AJUNS :shock:
-DAT TELEFON LA INTERVAL DE 3-5 ZILE PANA LA 31.08.2007 (TERMENUL DIN CONTRACT) AUTO NU A SOSIT.
-DE LA 1.09.2007 DAT TELEFON IN FIECARE ZI,VORBIT LA IMPORTATOR ,STRESAT-NIMIC :x
-PASAT LA IMPORTATOR LA UN ANUME DAMIAN CARE STUPOARE ANUNTA - AUTO NU A FOST ACHITATA :shock:
-LUAT FOC , TELEFONAT DE 2 ORI PE ZI - NEPASARE TOTALA DIN PARTEA ALTI MOTORS - TRE' SA VINA , AZI-MAINE :evil:
-IARASI LA IMPORTATOR - AUTO E UNDEVA LA PITESTI IN DATA DE 7.09.2007
-VORBIT PT A SUTA OARA CU DEALERUL , ENERVAT LA CULME ,PLATIT PRIMA RATA LA CREDIT .
- IN ZIUA 103 AUTO AJUNGE LA ALTI MOTORS BACAU - IN 17.09.2007 AJUNS LA FATA LOCULUI .
- PRIMUL SOC - FATA DE CONFIGURAREA INITIALA - LIPSA COVORASE CARPETA , GEAMURI ELECTRICE SPATE,AUTORIZATIE PROVIZORIE ELIBERATA CU 7 ZILE INAINTE DE LIVRARE - NEBAGARE IN SEAMA DIN LIPSA DE PERSONAL - AGENTUL DE VANZARI PLECAT LA MAMA DRACULUI , IAR IN LOCUL LUI UN TIP CARE SPUNEA CA E DE LA SERVICE DAR HABAR NU AVEA CE FACE FIECARE BUTON IN PARTE .
-RECEPTIONAT AUTO BINEINTELES FARA CARTE GARANTIE , MANUAL IN LIMBA ROMANA
PARTEA BUNA - A MERITAT ASTEPTAREA - ADICA AUTO E SUPER SI POT SPUNE CA AM FACUT O ALEGERE INSPIRATA.
AUTO ARE URMATOAREA CONFIGURATIE - 1.4 BENZINA , ABYSS BLUE , PROIECTOARE,TETIERE ACTIVE,COTIERA,CHEIE BRICEAG,ROTI 195.

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Cred ca este o idee buna sa vorbim si despre dealer-ul din Bacau.
La mine se implinesc cele 90 zile (cum scrie in contract, fara lucratoare sau mai stiu si eu ce alte bazagonii!!!) pe 07.10. si ar cam trebui sa vina seria.
Ref. la avans, cum s-a rezolvat la tine in final? Si eu cred ca trebuie sa faca calculul la cursul avansului pentru cei 15% din valoare.
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

OT: @speed. incearca sa nu mai scri cu caps lock, bold sau alte asemenea efecte. e obositor la citit

gigix
Posts: 33
Joined: 15 Aug 2007, 21:48
Auto:
Location: Roman

Post by gigix »

ceea ce ati postat aici ma face sa cred ca este ffff neserios dealerul asta...
sper sa nu o patesc si eu...
eu am dat avansul de 15% la suta pe 14.08. pentru un 1.4 Best si mi s-a spus ca comunicarea seriei se va face in maxim 3 saptamani..lucru care nu s-a intamplat!!!!
In contract este scris 90 zile ca si termen de livrare din data achitarii avansului.
Deja iincepe sa-mi para rau ca nu m-ama dus in IAsi la Klado.
Aia de la Klado mi s-au parut mai seriosi si mai profesionisti.
Astia din Bacau nu vor sa vanda masini?????

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

Au o mica problema, cel ce se ocupa de vanzari (si era in tema) a plecat, iar acum noul consilier (care am inteles ca pleaca si el) nu prea este in tema cu si mai greseste si el. Daca ai dat comanda pe 14 .08 oricum nu iti putea da seria in 3 saptamani deoarece abia la sfarsitul lunii se centralizeaza comenzile.
Din ce am observat eu peste tot termenul de asteptare e mare.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Am primit seria astazi de la d-ra Madalina si sper sa intre lucrurile in normal. Astept factura, fac plata si sa vina saminta ....
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

gigix
Posts: 33
Joined: 15 Aug 2007, 21:48
Auto:
Location: Roman

Post by gigix »

fericitule!!! Sa-ti vina "samanta" cat mai repede!!
nu uita sa postezi impresiile de la receptia masinii!

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Merci si sa vina si la voi cat mai repede. Cum a spus si Arka, Marius la care am facut comanda a plecat de ceva vreme, saptamana asta a plecat si Vladut asa ca am avut surpriza sa fiu contactat de Madalina. Sper sa fie de bine. Poate vine masina mai repede!!!
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

gigix
Posts: 33
Joined: 15 Aug 2007, 21:48
Auto:
Location: Roman

Post by gigix »

care o fi spilul de pleaca consilierii de vanzari de la Alti unul dupa altul?????
nu vi se pare curios?

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Salut la toata lumea! Ceea ce nu vroiam s-a cam intamplat.
Azi am implinit 102 zile de la comanda, 21 zile de la plata si ..... nimic, cica asteapta vama :? Cred ca dealerul nu are vreo vina dar cineva trebuie sa dea un raspuns, nu? Cel mai grav lucru este ca bazandu-ma pe contract si pe ce mi s-a spus si mai punand si de la mine vreo 5 zile mi-am luat concediu de luni 22/10 si sincer speram sa pot pleca macar sambata 20/10. Nimeni nu stie nimic, toata lumea asteapta iar eu nici sa astept nu mai pot. Mai sunteti in situatia asta?
In Bucuresti si Constanta deja s-au livrat masini comandate dupa mine, cu serii venite dupa a mea si unele cu plata facuta doar acum cateva zile :oops: Cred ca-mi voi face concediul vorbind la telefon cu ALTIMOTORS :cry:
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Traiasca ALTIMOTORS care stie sa dea vina pe altii ca ei saraci sint perfecti. :lol:
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

In curtea lui Altimotors sunt ceva ceed-uri, sper se fie si a ta diacos.
Cred ca nu au numere rosii ca sunt de vre-o 2 zile
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

Astazi mi s-a spus ca nu a venit nici o masina din comenzile de iulie si s-au livrat doar masini din iunie. Cica ar fi vreo 10 bucati de venit dar inca nu s-a primit nici o avizare de livrare din Pitesti.
@arka sincer ar vrea sa fie cum zici tu ca macar ar fi de asteptat doar un nenorocit de numar dar nu prea cred!!!
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

Lucian62
Posts: 33
Joined: 24 Oct 2007, 23:18
Auto:
Location: Piatra Neamt

Post by Lucian62 »

@diacos
Salutare, chiar ma bucur ca mai exista un membru din acelasi oras cu mine....:o
Am fost pe 23.10 si am facut comanda de ceed la ALTI MOTORS Bacau
:lol: . Intamplator, madam Madalina mi-a spus ca asteapta in cursul saptamanii viitoare un client sa ridice un ceed de la ei. In curte aveau vreo 3 masini (nu tin minte culorile). Poate ar trebui sa-i suni.
Kia Cee'd 1.4 GSL LX MT Best, Pewter Beige,

Post Reply

Return to “Alti Motors”