Dealer Ploiesti

Ploieşti
DanTud
Posts: 14
Joined: 18 Nov 2007, 21:40
Auto:

Post by DanTud »

da. am fost sambata pe acolo. arata binisor alarma dar nu stiu cat este de buna.

belami
Posts: 194
Joined: 11 Oct 2007, 13:25
Auto:
Location: Buzau

Post by belami »

de alarma om gasi noi ceva informatii; mie imi este groaza de ideea de a "desface" portierele, a umbla la sist. electric al masinii etc. nu stiu ce experienta are neoserv-ul la capitolul asta ?! Tu stii ceva despre ei ? cate ceed-uri or fi vandut pana acuma ? si in cate au avut ocazia sa intervina, pt o alarma, o revizie, reparatie sau mai stiu eu ce ?
1.4 BEST, Machine Silver
Comanda 25.10.2007, seriile 06.12.2007, livrarea 12.01.2008

DanTud
Posts: 14
Joined: 18 Nov 2007, 21:40
Auto:

Post by DanTud »

experienta pe ceed cred ca e satisfacator avand in vedere cateva luni, dar experienta in general zic ca e suficienta. Dar, ca la noi, o sticla de feteasca si le creste si experienta si viteza si tot ce vrei ca de ESTE si ei oameni! cred ca o sa fie Ok. oricum peste 2-3 sap o sa-ti spun concret :D

belami
Posts: 194
Joined: 11 Oct 2007, 13:25
Auto:
Location: Buzau

Post by belami »

Ceva noutati cu alarma ? Sunt curios ce alte marci mai agreeaza ?
1.4 BEST, Machine Silver
Comanda 25.10.2007, seriile 06.12.2007, livrarea 12.01.2008

DanTud
Posts: 14
Joined: 18 Nov 2007, 21:40
Auto:

Post by DanTud »

M-AM LINISTIT CU ALARMA
ei monteaza numai pirahna si discovery, amandoua fiind niste porcarii. eu merg pe viper 1002 (500ron) cu montaj la IMG bucuresti, din pacate nu stiu pretul.

belami
Posts: 194
Joined: 11 Oct 2007, 13:25
Auto:
Location: Buzau

Post by belami »

Ba astia's ... ! Ce dracu or fi avand cu alte marci !
1.4 BEST, Machine Silver
Comanda 25.10.2007, seriile 06.12.2007, livrarea 12.01.2008

florin_manta
Posts: 5
Joined: 27 Aug 2007, 21:16
Auto:
Location: BUCURESTI
Contact:

Post by florin_manta »

Acum o saptamana am sunat eu la Neoserv sa-mi monteze o alarma. Le-am spus ca am sa vin sambata la parintii mei in Ploiesti si doresc sa montez la ei o alarma MAAT 7500 pe care o am deja cumparata. Masina am cumparata-o de la MIT Baneasa. Mi-a spus secretara ca are sa ma sune dupa ce soseste persoana care se ocupa de asa ceva. Dupa 2 ore am fost sunat si mi-a spus pretul: 3,5-4 milioane, nu stie sigur. Pentru alarma lor era 2,5 milioane manopera. Asa ca am renuntat. Eu stau in Bucuresti, si cum jobul este tocmai la intrarea pe autostrada Bucuresti-Pitesti am dat o fuga pana la Pitesti si am montat-o cu 1,5 milioane. Pot spune ca sunt oameni foarte competenti acolo, acest lucru ma convins sa fac si reviziile la Pitesti.
Kia Ceed 1.4 lx best. Abyss Blue

belami
Posts: 194
Joined: 11 Oct 2007, 13:25
Auto:
Location: Buzau

Post by belami »

Ciudat dealer: manopera f. scumpa peste 50% pt. revizie si peste 100% pt. montat alarme. Plus ca au o politica cam ametzita: nu sunt consecventi cu ce tipuri de alarme lucreaza. (De fapt aici nu sunt singurii)
1.4 BEST, Machine Silver
Comanda 25.10.2007, seriile 06.12.2007, livrarea 12.01.2008

belami
Posts: 194
Joined: 11 Oct 2007, 13:25
Auto:
Location: Buzau

Post by belami »

Mai asteapta cineva masini la Neoserv (pe anu' asta) ?. De cand am semnat ordinu' de plata pt achitarea integrala, n-au mai dat nici un semn (inainte, ma sunau zilnic ... sa le platesc ... fireste) :x
1.4 BEST, Machine Silver
Comanda 25.10.2007, seriile 06.12.2007, livrarea 12.01.2008

crocowlw
Posts: 24
Joined: 13 Apr 2008, 22:31
Auto:
Location: sinaia
Contact:

Halp me

Post by crocowlw »

Salut,sunt din Sinaia si am dus Kiutza mea la Neoserv sa-mi schimbe o aripa, ptr ca a intrat un prost in mine.
Ce parere aveti de service?Am facut o greseala ca am ales acel service sau mai bine mergeam la Brasov?
Mersi!!! :oops:
1.4 LX BEST-MARS RED
PH-11-W L W

crocowlw
Posts: 24
Joined: 13 Apr 2008, 22:31
Auto:
Location: sinaia
Contact:

Halp me

Post by crocowlw »

Salut,sunt din Sinaia si am dus Kiutza mea la Neoserv sa-mi schimbe o aripa, ptr ca a intrat un prost in mine.
Ce parere aveti de service?Am facut o greseala ca am ales acel service sau mai bine mergeam la Brasov?
Mersi!!! :oops:
1.4 LX BEST-MARS RED
PH-11-W L W

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Salut.

Din fericire eu nu am avut inca de a face cu service-urile si nu iti pot spune cum lucreaza. Singurul meu contact cu service-ul respectiv am fost cand am trecut sa imi completeze nivelul la antigel. Nenea de acolo a parut destul de serviabil, mai ales ca fusese sunat inainte de patron, sa ii spuna ca vin.

Sper sa iasa lucrarea ok. Numai bine!
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

dupa relatiile pe care le-am avut cu oamenii ce reprezinta KIA in Romania (ma refer mai ales la MIT MOTORS BANEASA), am ajuns sa ma astept la ce-i mai rau cand am de-a face cu ei; asa ca atunci cand am scos masina din service (NEOSERV) dupa o reparatie in spate (bara si haion) am fost placut surprins de putinele lucruri deranjante. Nu cunosc service in Brasov pentru comparatie, dar cred ca Neoserv e aproape OK (mult mai OK decat majoritatea din Buc). Detalii in jurnalul meu de bord.
viewtopic.php?p=46770#46770
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

rzv80
Posts: 26
Joined: 10 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: BZ
Contact:

Post by rzv80 »

Salutare tuturor posesorilor de kia! As vrea sa ma numesc si eu POSESOR dar dupa aproape 3 luni de la platirea avansului inca sunt pieton si circul cu ocazional cu o dacie din '75! As avea nevoie de sfatul vostru pentru ca ma aflu intr-o situatie delicata cu dealer-ul din ploiesti (NEOSERV) AM APROAPE 3 LUNI DE CAND AM DAT AVANSUL PENTRU MASINA SI DEBIA PE DATA DE 15.08 M-AU SUNAT CA AU SOSIT SERIILE MASINII.INCA DIN MOMENTUL IN CARE AM INTRAT PE USA DEALER-ULUI SA IAU SERIILE PATRONUL DE ACOLO A INCEPUT CU O VRAJALA IEFTINA SPUNANDU-MI CA TREBUIE SA PLATESC INTEGRAL TOATA MASINA DAR SA MA ASTEPT CA O VOI PRIMI UNDEVA PE LA MIJLOCUL LUI SEPTEMBRIE.mai pe scurt imi cer toti banii dar nu ma voi bucura de masina decat peste o luna!DUPA CALCULELE MELE DE LA MOMENTUL COMENZII PANA LA LIVRARE SE FAC APROAPE 4 LUNI!TURBEZ! SI MAI PERSUS DE TOATE MI-A ZIS CA DACA AM VREO PROBLEMA SA SUN LA KIA ROMANIA. CE SA FAC? HELP! :?

Joco
Posts: 709
Joined: 14 Feb 2008, 00:06
Auto:

Re: Halp me

Post by Joco »

crocowlw wrote:Salut,sunt din Sinaia si am dus Kiutza mea la Neoserv sa-mi schimbe o aripa, ptr ca a intrat un prost in mine.
Ce parere aveti de service?Am facut o greseala ca am ales acel service sau mai bine mergeam la Brasov?
Mersi!!! :oops:
Simplu. Vezi ce anume scriu cei care ajung la ei.....
1,6GLS/AT+opționale MARS RED CV 04 PCL
comanda pe 16 ianuarie, mașina sosită în țară pe 5 martie, certificat provizoriu completat pe 13 martie, mașina livrată pe 20 martie....de ce?
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=1598&p=97624#p97624

Post Reply

Return to “Neoserv”