Dealer Ploiesti

Ploieşti
User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Dealer Ploiesti

Post by danny86 »

preturile nu sunt neaparat mai mari ca in alte parti.......de exemplu revizia a 2 la magentis 2CRDI ma costa cat m-ar fi constat sa o fac la Bucuresti....asta dupa ce m-am interesat.....adica in jur de 1100 RON - 120 RON la Bucuresti si 1000 RON - 1100 Ploiesti nu pun acel milion pentru a face diferenta deoarece acel milion este o marja
Sa nu mai pun in calcul motorina pana acolo plus traficul ingrozitor pana in Bucuresti

iar in acesti bani am inteles ca imi schimba si verifica:

ulei in jur de 5.8litri
filtru de ulei
filtru de polen
filtru de aer
filtru de motorina
lichidul de frana
plus verificarile aferente.....placute frane....reglare faruri....etc
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Dealer Ploiesti

Post by buggyba »

@ scdvv
fii tu mulţumit de 10 zile întârziere ... eu am maşina de la Mit Motors - importatorul direct - care a întârziat livrarea cu ... fix 108 zile; trăiască nea Andrei Burcea şi Alexandru Preda, doi "agenţi de vânzări" care ar fi făcut carieră ca şi casieri la taxe şi impozite
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dealer Ploiesti

Post by RLK »

Phiuuu #-o #-o #-o 108 zile??? :(
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

scdvv
Posts: 250
Joined: 17 Aug 2009, 21:58
Auto:
Location: Brasov

Re: Dealer Ploiesti

Post by scdvv »

buggyba wrote:@ scdvv
fii tu mulţumit de 10 zile întârziere ... eu am maşina de la Mit Motors - importatorul direct - care a întârziat livrarea cu ... fix 108 zile; trăiască nea Andrei Burcea şi Alexandru Preda, doi "agenţi de vânzări" care ar fi făcut carieră ca şi casieri la taxe şi impozite
A venit ieri seara, azi am ridicat-o! fix cu o zi inainte de expirarea termenului din contract!
Kia cee`d Best SW 1,4 -109 CP - So Red 2009
&
Ford Focus HB 1,6 - 115 CP - Black 2008
&
Skoda Octavia 1,6 TDI - 105 CP - Bej cappuccino 2010

Jurnal de bord
Poze
Avatar marit

sima_kia_Neoserv
Posts: 2
Joined: 21 Aug 2009, 15:26
Auto:

Re: Dealer Ploiesti

Post by sima_kia_Neoserv »

scdvv wrote:Neoserv = f f f neseriosi.
Concret: am platit masina integral, este pe stoc la un alt dealer prin tara si de 10 zile ma tot minte ca vine masina... de ex sunt mailuri in care imi promitea satamana trecuta ca ajunge pana vineri, dar nimic. Nici azi nu am nici o stire... cum a mai zis cineva: totul pana la bani, dupa ce i-ai dat, nu te mai suna, nu mai face nimic...

Aviz amatorilor de "sport extrem" pe banii vostri: mergeti direct la Bucuresti, Neoserv-ul = nervi si stress

de ce spuneti ca nu s-a interesat nimeni de problema dumneavoastra. stiu ca ati fost la alt dealer din tara si au zis ca nu va gaseste masina. apoi ati sunat la noi la showroom. am fost chiar perosnal la Bucuresti sa va duc actele sa mearga treaba bine. si in legatura cu termenul de livrare a fost respectat. ati semnat un contract cu termen de 15 zile pentru livrarea masinii. iar masina a venit mai devreme decat in acel contract. o zi buna!

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Dealer Ploiesti

Post by buggyba »

bine că a venit...aşa-i că uiţi de toate când o vezi prima oară? :wink:
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Dealer Ploiesti

Post by buggyba »

Revizie 2 ani/30000 km la Neoserv.

Cost : 800 ron (300 manoperă, 200 ulei, vreo 300 celelalte filtre - ulei, aer, polen). O "mică" diferenţă faţă de costul de care fusesem informat acum o lună (maxim 620-630 ron).
Durată : aproape 4 h
Calitate : mai mult bunăvoinţă, decât pricepere. O să detaliez la jurnalul de bord, să nu scriu de 14 ori.

Părere personală: le acord cu aceeaşi bunăvoinţă notă de trecere.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

scdvv
Posts: 250
Joined: 17 Aug 2009, 21:58
Auto:
Location: Brasov

Re: Dealer Ploiesti

Post by scdvv »

buggyba wrote:Revizie 2 ani/30000 km la Neoserv.

Cost : 800 ron (300 manoperă, 200 ulei, vreo 300 celelalte filtre - ulei, aer, polen). O "mică" diferenţă faţă de costul de care fusesem informat acum o lună (maxim 620-630 ron).
Durată : aproape 4 h
Calitate : mai mult bunăvoinţă, decât pricepere. O să detaliez la jurnalul de bord, să nu scriu de 14 ori.

Părere personală: le acord cu aceeaşi bunăvoinţă notă de trecere.
300 RON manopera... aproape 40%...
Kia cee`d Best SW 1,4 -109 CP - So Red 2009
&
Ford Focus HB 1,6 - 115 CP - Black 2008
&
Skoda Octavia 1,6 TDI - 105 CP - Bej cappuccino 2010

Jurnal de bord
Poze
Avatar marit

User avatar
fadi
Posts: 13
Joined: 17 Feb 2010, 11:29
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Dealer Ploiesti

Post by fadi »

eu nu am avut probleme cu ei ,singurul lucru este ca au preturile mari mai ales la produse,prefer sa le cumpar de pe net decat de a ei,exmplu un kit xenon il am vazut la ei costa 600 ron pe net era aceasi kit la fel 100% cu 300 ron,dar asta cred ca toti dealer au problema asta

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Dealer Ploiesti

Post by Minu »

A 2-a oara cand ma duc la Neoserv si sunt dezamagit de serviciile lor.Am avut o problema cu scaunul fata si l-am facut pe garantie,dar lucreaza in bataie de joc.Au dat scaunul jos din masina plin de ulei si vaselina pe maini,si cand am ajuns acasa m-am trezit si cu pragul zgariat in ultimul hal de la cheile pe care le-au folosit cei din service,asta dupa o experienta neplacuta de anul trecut cand am facut o masina pe asigurare la ei,si ma trezeam ca ploua in ea.Asta e,urmatorul drum va fi la Bucuresti :(
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

banderas_232003
Posts: 39
Joined: 07 May 2009, 10:28
Auto:

Re: Dealer Ploiesti

Post by banderas_232003 »

Salut!
Pentru ca am apelat si eu la mai toti dealerii din tara pentru achizitie kia, pot spune ca cei din Ploiesti nu au mari veleitati de vanzari.
Telefonic mi s-a propus o reducere in euro si la fata locului, fiindca mai era doar 1 masina pe stoc au spus ca nu mai este valabila reducerea, fiind ultima masina.
In timp ce unii cer 100 lei pe nr. rosii, tocmai la Ploiesti voi 150 lei., detalii care creaza imaginea corecta.

doubonet
Posts: 90
Joined: 28 Jan 2009, 14:43
Auto:
Location: CAMPINA

Re: Dealer Ploiesti

Post by doubonet »

A II- a revizie la 30600km, super multumit !!
- Schimb ulei - Shell Helix(5,3 l)
- Schimb filtru ulei (gratuit)
- Schimb filtru polen
(filtru aer K&N, deci schimbare doar dupa cca 1.000.000km)
Total cu manopera si cu reducerea de 19% = 479 Ron !
In plus verificari placute frana, verificare pe stand frana si amortizoare.
In plus resoftare ECU, si schimbare garnitura lampa frana haion(din partea firmei )
Durata cca.2 h !
Super multumit de modul cum s-a desfasurat toata operatiunea !
KIA C'eed 1,6 DSL / HP / Style / K&N / Black Pearl PH-10-UIH

Post Reply

Return to “Neoserv”