Dealer Ploiesti

Ploieşti
rzv80
Posts: 26
Joined: 10 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: BZ
Contact:

Re: Halp me

Post by rzv80 »

astazi le-am achitat integral masina.sa speram totusi ca lipsa de neprofesionalism se va compensa cu livrarea masinii in termen si ca acest asa zis individ autorizat sa comercializeze brand-ul kia (ca dealer cu toate actele nu e) nu va mai minti ca n-are el treaba ca doar nu le face masinile in spatele cladirii............etc
ultima parte e citat! :twisted:
Ceed 1.4 black pearl, fara modificari after market.
Suzuki KINGQUAD 700 LTA, 700cc, 49cp, injectie monopunct
-maxxis bighorn 26'
-evacuare LEOVINCE
-warn 2000 lb
-bullbar KIMPEX
-si multe altele

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Dealer Ploiesti

Post by buggyba »

Revizie Neoserv - 14615 km, 1.4 benzina

Ulei (Havoline 5W30, 3.3 l in motor, restul lasat la ei) - 145, filtru ulei - 26.5, filtru polen - 120.5, filtru aer (schimbat la cererea mea) - 76.5, manopera (1.4h) - 70. Total : 466 RON, 45 min. Preturi cu TVA.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

4adrian
Posts: 34
Joined: 19 May 2008, 23:02
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Dealer Ploiesti

Post by 4adrian »

Neoserv Ploiesti = neseriosi... mai am putin si trimit OPC-ul peste ei, au incalcat de 2 ori contractul... si tot ma mai aburesc cum ca nu stiu unde se afla masina mea si ca tot spera sa soseasca, comanda data din 13.06. Precizez ca nu mi-au dat nici un telefon sa ma anunte de nimic din momentul in care am dat comanda. Eu unul n-asi mai lucra cu ei, celor care vor da comenzi la neoserv le doresc multa bafta si foarte multa rabdare.
SNICKERS aveti?... nu... at dati-mi un MARS red :D
kia cee'd 1.4 best mars red

de vanzare: aspirator de femei => Hyundai Coupe galben,model 2004, detalii prv

Mios
Posts: 14
Joined: 12 Mar 2008, 18:46
Auto:

Re: Dealer Ploiesti

Post by Mios »

Am lucrat la Neoserv in trecut, si sa stiti ca perioada de livrare era incalcat de importatorul MIT MOTORS.
Hyundai Accent 1.5 CRDi,140hp,tri-xenon,jante,etc. Seat Toledo 2.0 TDI full-options. KIA Cee'd SW City, bi-xenon.

Mythos
Posts: 2
Joined: 16 Apr 2009, 18:24
Auto:

Re:

Post by Mythos »

belami wrote:de alarma om gasi noi ceva informatii; mie imi este groaza de ideea de a "desface" portierele, a umbla la sist. electric al masinii etc. nu stiu ce experienta are neoserv-ul la capitolul asta ?! Tu stii ceva despre ei ? cate ceed-uri or fi vandut pana acuma ? si in cate au avut ocazia sa intervina, pt o alarma, o revizie, reparatie sau mai stiu eu ce ?

Mie mi-au spus ca au doua tipuri de alarme dar cand a venit masina mai exista doar una pe stoc. Merge ok dar e o alarma ciudata care daca apesi din greseala pe buton nu sti daca masina e inchisa sau deschisa. Din aceasta cauza masina a stat multe nopti descuiata "pentru ca din sunetul masinii nu-ti dai seama daca se deschide sau se inchide' Alt punct naspa este ca acea telecomanda bate doar 3-5 metri. deci slabe sanse sa deschizi masina de la balcon. In plus cei de la Neoserv sunt neseriosi. Poate in alte servisuri monteaza alrme cat de cat decente caci cea pe care m-au pus eu sa o cumpar 2,5 mil alarma +2,5 mil manopera nu cred ca face mai mult de 1,5 mil

raduducu
Posts: 4
Joined: 10 Mar 2009, 01:58
Auto:

Re: Dealer Ploiesti

Post by raduducu »

4adrian wrote:Neoserv Ploiesti = neseriosi... mai am putin si trimit OPC-ul peste ei, au incalcat de 2 ori contractul... si tot ma mai aburesc cum ca nu stiu unde se afla masina mea si ca tot spera sa soseasca, comanda data din 13.06. Precizez ca nu mi-au dat nici un telefon sa ma anunte de nimic din momentul in care am dat comanda. Eu unul n-asi mai lucra cu ei, celor care vor da comenzi la neoserv le doresc multa bafta si foarte multa rabdare.
Stai ca nu ai ajuns inca la partea de service......acolo sa vezi suspine, nervi si magarii. Eu tocmai am trecut printr-un meci cu ei si dupa ce am tunat pe acolo vreo 4 ore tot cred ca am iesit in pierdere. Am jurat ca revizia urmatoare o fac la MIT Baneasa. [-o<
Cee'd 1,4 GSL Best Abyss Blue ODO: 35.500 km

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Dealer Ploiesti

Post by LeCCa »

eu am numai lucruri bune de spus despre neoserv. si-au facut treaba bine si pe partea de dealer, iar ca service m-au ajutat cu unele lucruri minore fara sa imi ceara ceva... sunt oameni de treaba, nush dc am senzatia ca se nimeresc si multi chitibusari care se plictisesc acasa asteptand masina si se apuca sa spune vrute si nevrute despre dealer...
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Dealer Ploiesti

Post by danny86 »

si eu pot sa zic ca am numai lucruri bune de spus despre ei......in mare parte mi se datoreaza lor mai ales lui Bogdan ca am reusit sa imi achizitionez masina deoarece initial era planificata sa ajunga in alta parte :lol: :lol: :lol:
Cat legat de intocmirea actelor si celor necesare pentru a intra in posesia masinii pot spune ca s-au miscat ffff repede in 4 zile intrand in posesia ei
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Dealer Ploiesti

Post by LeCCa »

eu chiar m-as duce in service la ei, dar mi-e cam incomod sa ma duc pana acolo, fie ca din bucuresti, fie ca din campina...
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

User avatar
danny86
Posts: 625
Joined: 08 Jul 2009, 15:26
Auto:
Location: Ploiesti
Contact:

Re: Dealer Ploiesti

Post by danny86 »

LeCCa.....eu am avut o incercare de a-mi face revizia la ei si ceea ce pot sa iti spun este ca......sunt mult mai scumpi decat in Bucuresti...eu alegand sa imi fac revizia in Bucuresti....plus de asta te planifica fff greu daca ai vreo problmea cu masina....exemplu....imi scartia scaunul soferului cand incercam sa il trag in fata iar pentru lucrul acesta 10 zile mi-a trebuit sa treaca pentru o planificare....si reglajul in sine a durat doar 1 ora



Neoserv mi se pare ok....service-ul................................
NU NE CAUTATI.....SUNTEM PESTE TOT.......WWW.CLUBKIA.RO
posesor Kia Magentis 2.0CRDI full options PH-86-MDI
posesor Fiat Grande Punto 1.4 PH-09-MDI





ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

raduducu
Posts: 4
Joined: 10 Mar 2009, 01:58
Auto:

Re: Dealer Ploiesti

Post by raduducu »

Asteptati o revizie mai mare sau sa va pice o piesa pe la trenul de rulare.....si vorbim dupa aceea cat de draguti si simpatici sunt la service.....ca un cucui proaspat :mrgreen:
Cee'd 1,4 GSL Best Abyss Blue ODO: 35.500 km

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Dealer Ploiesti

Post by buggyba »

Tocmai ce am reparat (a doua oară de cînd am maşina) nişte zgîrieturi la Neoserv. Casco BCR Asigurări.
Vineri deschis dosar daună, programat la Neoserv pentru luni (timp total max 30 min).
Luni lăsat maşina la Neoserv (15 min)
Marţi luat deviz de la Neoserv, mers la BCR pentru accept de plată, rezolvat în max 30 min cu totul.
Miercuri (azi) ridicat maşina. O să scriu nişte detalii în jurnalul de bord, dar per total OK.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

doubonet
Posts: 90
Joined: 28 Jan 2009, 14:43
Auto:
Location: CAMPINA

Re: Dealer Ploiesti

Post by doubonet »

Revizia de "20.000km" facuta la 15164km / NEOSERV Ploiesti !
Surprins placut de tot ce s-a intamplat in Service !
Schimbat : ulei. filtru ulei, filtru polen, cca 1 1/2h.
Verificat placute frana, curatat fiecare in parte, verificat eventuale zone cu ...coroziune,
pus masina pe stand de probe (amortizoare, frane ) Eliberat buletin de verificare, bineinteles
dupa ce s-au mai reglat frana de mana !! FF multumit de modul cum s-au comportat!
Singura "teapa" a fost filtrul de polen (hartie creponata...parca facuta de un copil..la scoala)care mi-a scos din buzunar 142 ron !!! La celelalte revizii o sa ma duc cu filtrul meu !
Pret Revizie (cu TVA) = 614 Ron #-o
KIA C'eed 1,6 DSL / HP / Style / K&N / Black Pearl PH-10-UIH

scdvv
Posts: 250
Joined: 17 Aug 2009, 21:58
Auto:
Location: Brasov

Re: Dealer Ploiesti

Post by scdvv »

Neoserv = f f f neseriosi.
Concret: am platit masina integral, este pe stoc la un alt dealer prin tara si de 10 zile ma tot minte ca vine masina... de ex sunt mailuri in care imi promitea satamana trecuta ca ajunge pana vineri, dar nimic. Nici azi nu am nici o stire... cum a mai zis cineva: totul pana la bani, dupa ce i-ai dat, nu te mai suna, nu mai face nimic...

Aviz amatorilor de "sport extrem" pe banii vostri: mergeti direct la Bucuresti, Neoserv-ul = nervi si stress
Kia cee`d Best SW 1,4 -109 CP - So Red 2009
&
Ford Focus HB 1,6 - 115 CP - Black 2008
&
Skoda Octavia 1,6 TDI - 105 CP - Bej cappuccino 2010

Jurnal de bord
Poze
Avatar marit

Tzepozzz
Posts: 85
Joined: 29 Oct 2008, 13:11
Auto:
Location: Ploiesti

Re: Dealer Ploiesti

Post by Tzepozzz »

doubonet wrote:Revizia de "20.000km" facuta la 15164km / NEOSERV Ploiesti !
Surprins placut de tot ce s-a intamplat in Service !
Schimbat : ulei. filtru ulei, filtru polen, cca 1 1/2h.
Verificat placute frana, curatat fiecare in parte, verificat eventuale zone cu ...coroziune,
pus masina pe stand de probe (amortizoare, frane ) Eliberat buletin de verificare, bineinteles
dupa ce s-au mai reglat frana de mana !! FF multumit de modul cum s-au comportat!
Singura "teapa" a fost filtrul de polen (hartie creponata...parca facuta de un copil..la scoala)care mi-a scos din buzunar 142 ron !!! La celelalte revizii o sa ma duc cu filtrul meu !
Pret Revizie (cu TVA) = 614 Ron #-o
filtrul de aer nu l-ai schimbat? pe mine m-a dus 700 ron cu tot cu filtru...oricum preturile sunt mai mari ca in alte parti si nici nu te lasa sa vii cu consumabilele tale.
Cee'd 1.6 Dizalake 115 PS/ Pewter Beige/ City

Post Reply

Return to “Neoserv”