Nemultumire MARTAX BRASOV

Brasov
petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Nemultumire MARTAX BRASOV

Post by petry_1776 »

Am ridicat o kia cee'd SW de la Martax Brasov, la livrare nu am primit cartea de service si nici cardul de asigurare care se da mai nou, nici manualul in limba romana, as vrea sa stiu cine este responsabil cu aceste acte, pt ca cei de la Martax dau vina pe reprezentanta din Bucuresti. Eu stiu ca aceste acte le ridici o data cu masina, dar totusi miercuri acum se fac 2 saptamani si nici o veste. Imi pare rau dar nu ma asteptam sa dureze atat pt niste acte deja eliberate, doar ce trebuiau completate.
Nu mai vorbesc de facturi si cartea de identitate. Ft Ft urat, nu-i recomand!!! :evil:

Clauds
Posts: 218
Joined: 05 Jun 2007, 12:34
Auto:
Location: Brasov

Post by Clauds »

Am avut si eu probleme la Martax Brasov cu actele masini.
A se vedea pe aici: viewtopic.php?t=1979&postdays=0&postorder=asc&start=0

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

cartea de identitate stiu ca vine ceva mai greu, dar carnetul de service cu garantia se completeaza pe loc. Atunci a zis ca nu au carnete si-mi trimite ulterior. La fel si cu manualul in lb romana, dar asta nu e bai, ca l-am dat pe al meu si eu ma descurc cu engleza. pe mine ma doare carnetul de service cu garantia si cardul!!!

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Conform legii, parca sunt obligati sa livreze produsul cu instructiunile de folosire in limba romana, adica manualul de utilizare. Cum adica nu au in stoc? E o cartilie nenorocita, care banuiesc ca se printeaza in numar mare si se distribuie tututor dealerilor. O mica reclamatie la OPC, de control?
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

eldtimer
comsin-comsan
Posts: 92
Joined: 08 Dec 2007, 00:27
Auto:
Location: Brasov

Post by eldtimer »

nu stiu cum e george, dc el le-a primit, da eu inca le mai astept din 8 IANUARIE :evil: :?: :?: :x ...la sf lunii viitoare estimez ca ajung la 15 k...sunt curios dc le primesc...sau o sa fac revizia pe un formular A4 :twisted: :lol: :lol: :lol: ...deci "felicitari" MARTAX Group pentru o treaba "bine facuta"...dc IATSA face si reprezentanta, nu numai service, au incurcat-o...o sa dea faliment....deh "romanismele" se platesc
Since 08.01 proud owner of KIA Cee'd 1.4 Best...si cam atat...da ce merge :)

B 33 WDC

++Ma petite "samanta"++

Image

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

pai si atunci cu cine putem vorbi de la kia? pe aici prin bucuresti vreun sef care se ocupa? sau nici n-au auzit de asa ceva?

titisor
Posts: 144
Joined: 02 May 2008, 00:24
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by titisor »

Si eu pot sa iti zic ca sunt dezamagit de cei de la martax.
Am vrut sa iau masina , am mers cu banii la mine si ei dadeau din vals in sarba ca marele razvan nu e pe acolo , zic "ok iti las nr meu sa ma sune maine neaparat". A doua zii cate tel crezi ca am primit ? Sun eu , da cica e ocupat cu un client , "ok sa ma sune cand termina " , fix pix .
Asta e , cand masina se vinde singura si de pe net si nu mai esti nevoit sa alergi dupa clienti . Dupa parerea mea trebuiau sa faca doar un ghiseu cu o caserita si nu mai aveau nevoie de toti desteptii pe acolo.
In schimb la dealerul din arad am fost servit ca la carte .A venit baiatu din concediu sa imi dea masina , mi-a dat toate actele , cartea de identitate a zis ca o trimite in 2 saptamani si in fix 2 am avut-o + ca azi am primit si cardul de asistenta rutiera . De fiecare data m-a sunat inainte pt a confirma adresa de livrare si tot a fost trimis prin cargus si platit de ei .
Sper sa deschida iatsa cat mai repede sa ii faca si pe ei sa simta cum e sa ai concurenta si sa nu mai vina clientii pe banda rulanta numai la ei .
KIA CEE`D 1.4 LX BEST KOMPASS BLUE
ODO 15000+ Km
BV 29 TCC

Clauds
Posts: 218
Joined: 05 Jun 2007, 12:34
Auto:
Location: Brasov

Post by Clauds »

Eu nu stiu despre ce card vorbiti voi :shock:
Trebuia sa mai primesc si eu vreun card ?

(restul actelor le-am primit: CIV, carnet de garantii/service, manual in romana etc)

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

mai nou se ofera un card de asistenta rutiera nationala si internationala. Nu stiu exact din ce luna au bagat chestia asta, dar noi care am ridicat masina mai inainte de promotie nu le primim.
:evil: ft urat, tre sa gasesc eu un sef ceva...

cmg_george

Post by cmg_george »

Punctez si eu... certificat de garantie neprimit din 13 decembrie... promis ca vine de 100 de mii de ori de m-am plictisit eu ca tot vine... manual de utilizare in romana? ce-i aia? :evil:

smotocel
Magic Blue
Posts: 217
Joined: 24 Apr 2008, 16:41
Auto:
Location: Deva
Contact:

Post by smotocel »

manualul in lb romana l-am dat jos de pe net, sa ma documentez inainte.
asistenta rutiera parca a intrat in vigoare de la 1.04.2008.

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Da, mai, dar una e sa ai un manual frumos in torpedou si alta e sa-ti printezi tu niste foi. Si daca nea Gigi din colt habar n-are de internet? sau n-are imprimanta? Nu conteaza, ei trebuie sa fie pregatiti. Nu, lasa ba, ca merge-asa. :evil:

crocowlw
Posts: 24
Joined: 13 Apr 2008, 22:31
Auto:
Location: sinaia
Contact:

.

Post by crocowlw »

Tot de la ei am luat si eu masina in sept.2007.Manualul l-am luat cam in doua sapt,iar cartea de garantie pe la sf.lunii mai 2008,inainte sa merg la revizie.
1.4 LX BEST-MARS RED
PH-11-W L W

poolshark
ancutz&ionutza
Posts: 103
Joined: 04 Jun 2008, 21:58
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by poolshark »

Eu am luat masina tot de la Martax Brasov si ca principiu serviciile lor mi s-au parut asa cam indiferente. Telefoane peste telefoane am dat si eu la ei, dar sa stiti ca m-au si sunat ei sa-mi comunice una alta. Ca acte nu am primit decat manualul in limba engleza, factura, CIV-ul(dupa 3 zile) si nr rosii.
In weekendul care a trecut m-am intalnit cu d-l Bejan la caravana Kia din Piata Sfatului si l-am intrebat atat de carnetul de garantie cat si de Kia asistenta rutiera. Raspunsul pentru carnet a fost ca o sa mi-l dea in cel mai scurt timp, iar cel ce priveste Kia asistenta a fost ca deja au ajuns un nr. de carduri si ca saptamana asta le distribuie. A primit careva din Brasov vreun card din asta?
Per total serviciu slabut al reprezentantei Martax din Brasov, dar dupa cum s-a mai spus masina asta se vinde singura.
KIA CEE'D, 1.4 BEST, OIL BLUE
BV 11 GUI

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by mykep »

stai linistit ca nu te suna nimeni sa-ti dea vreun card, tre sa mergi pe capu lor.
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

Post Reply

Return to “Martax Group”