Martax

Brasov
spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Martax

Post by spdblue »

Pentru cei care doresc sa mearga la service Martax va ofera 19% reducere la manopera si piese de schimb. O revizie costa 429 ron. Aceste precizari le-am primit pe SMS de la dealer.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
ionutcc
Posts: 279
Joined: 31 Oct 2007, 15:39
Auto:

Re: Martax

Post by ionutcc »

Eu am sunat acum 3 zile sa intreb de revizia de 90.000 km si mi-au spus 700 ron, nimic de reducere !!!
4. Kia Sorento 2.2 D, 7 locuri (2021...)
3. Kia Carens 1.7 D, 7 locuri (2017-2021)
2. Kia cee'd 2 1.6 GDI City+ (2013-2016)
1. Kia cee'd 1.4 LX Best (2008-2012)

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: Martax

Post by octav_ceo »

spdblue wrote:Pentru cei care doresc sa mearga la service Martax va ofera 19% reducere la manopera si piese de schimb. O revizie costa 429 ron. Aceste precizari le-am primit pe SMS de la dealer.
salutare dragilor
@spdblue nu vreau sa fiu carcotas, dar probabil e vorba de prima revizie, care cam tot timpul a fost la acest pret.
@ionutcc, daca suni acum si ii intrebi de costuri in aceleasi conditii si le zici de reducere, probabil vor zice ca e deja cu 19% redus.
totusi, sa nu uitam ca reducerea de 19% la manopera si piese de schimb se promoveaza pe http://www.kia.ro de mai bine de un an.
personal, cand am intrebat la diferite service-uri de reducerea de pe site, unii nu stiau, altii spuneau ca e in urma reducerii. parerea mea e ca totul e marketing.
oare martax a facut o campanie de sms printre clientii lor? dar eu de ce nu am primit nimic? cu toate ca si eu am fost clientul lor. asta inseamna pentru mine descriminare, sau eu ca utilizator, nu insemn nimik pentru ei.
pentru cei care doresc revizii intr-adevar ieftine, piesele le luati de aici viewtopic.php?f=43&t=7759 , iar revizia se poate face face aici viewtopic.php?f=40&t=8218
pentru cei mai comozi se poate merge pe varianta de 400-500 ron revizia, pentru cei mai antreprenori se poate merge pe varianta mea. de ce sa le bagam mai multi bani in buzunarul unor "smecheri"?
drumuri faine dragilor, si nu va lasati atrasi de tehnici de marketing ieftine.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Martax

Post by spdblue »

@ionutcc iti sugerez sa revii cu un telefon si sa intrebi daca este sau nu valabila oferta de reducere cu 19% atat la piese cat si la manopera.

@octav_ceo fiecare poate sa aleaga ce vrea; nu intamplator am postat acest lucru aici. Sunt curios sa vad daca si alte persoane au primit mesajul. Fiind un forum eu am precizat prin ce modalitate am fost informat si ce mi s-a precizat. Noi oricum ne intalnim. Iti arat mesajul, noroc ca nu l-am sters.
Daca tu stii ca este reducere de un an cu 19% te rog sa postezi un link aici_______________ :lol: sa-l vedem si noi.

Ma bucur ca mai dati pe aici, pe forum. Doar suntem o comunitate. Nu vi se pare ca ne-am molesit? :roll: :lol:
Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: Martax

Post by octav_ceo »

spdblue wrote:...Ma bucur ca mai dati pe aici, pe forum. Doar suntem o comunitate. Nu vi se pare ca ne-am molesit? :roll: :lol:
Drum bun si numai bine.
off topic
nu prea mai misca lumea pe aici, ai dreptate. trezirea oameni buni...primavarea e pe aproape.
cine are chef de o bere in compania unor camarazi? poate chiar cineva de la Martax sa ne spuna mai bine cum e cu reducerea? si poate mai ingropam securea... :?:
drumuri faine
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: Martax

Post by octav_ceo »

spdblue wrote:Pentru cei care doresc sa mearga la service Martax va ofera 19% reducere la manopera si piese de schimb. O revizie costa 429 ron. Aceste precizari le-am primit pe SMS de la dealer.
am primit si eu acest sms. deci Martax nu m-a uitat. =D> =D>
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Martax

Post by spdblue »

@octav_ceo sincer ma bucur. Uite ca totusi ceea ce v-am precizat este o certitudine. Bravo lor. deocamdata, in afara de Bucuresti se pare ca sunt cei mai seriosi. Un motiv de satisfactie pentru cei care au nevoie de serviciile lor. Bravo Martax.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

seby
Posts: 199
Joined: 21 Nov 2008, 22:23
Auto:
Location: Brasov - Lugoj
Contact:

Re: Martax

Post by seby »

ce fel de bec se foloseste la plafoniera centrala ? modelul este la fel cu cel de la iluminare nr. inmatriculare?
centura siguranta = 80% , airbag = 20%
PURTATI CENTURA
ceed sporty wagon
NEW SPORTAGE 1.6 GDI
AUDI A4

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: Martax

Post by octav_ceo »

salutare
cu concursul celor de la martax (carora le multumesc) am vopsit pe garantie haionul care dupa numai 2 ani avea cateva umflaturi de rugina.
sunt multumit de promtitudinea martaxului si de calitatea lucrarii.
recomand colaborarea cu ei la astfel de probleme.
drumuri bune.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Martax

Post by spdblue »

@octav_ceo uite ca totusi se pot rezolva problemele. Ma bucur mult pentru acest lucru. Martax a invatat lectia respectului si va ajuta. Nu intamplator apelez la ei ori de cate ori am nevoie. Si nu numai eu. Au inceput, datorita seriozitatii sa fie cautati si de alti oameni care conduc alte modele de masini, nu neaparat Kia.
Felicitari si multumiri oamenilor de la Martax!
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

maldini
Posts: 38
Joined: 09 Apr 2008, 14:17
Auto:

Re: Martax

Post by maldini »

salutare,

Ce imi puteti spune despre cele doua reprezentante din Brasov? Puteti sa-mi faceti o comparatie : preturi / calitate / atitudine fata de clienti ?

Vreau sa vin sa fac revizia(revizia de 3 ani) in Brasov si nu stiu ce sa aleg, din ce am vorbit la tel. cei de la KIA Auto sunt putin mai ieftini, dar poate e cineva care a fost recent si poate sa-mi detalieze si sa-mi dea detalii si despre calitatea serviciilor celor doi dealeri.

Multumesc !

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: Martax

Post by octav_ceo »

salutare
in primul rand de unde doresti sa vii? poate bucurestiul e mai aproape. sau ploiesti, sau pitesti, sau tg. mures, sau cluj. acolo toti te primesc cu consumabilele tale. la ploiesti au manopera foarte ieftina.
eu zic sa iei in calcul si aceste variante.
la kia iatsa te primeste cu consumabilele tale, dar manopera e mult mai scumpa....dar ca atitudine sunt foarte comunisti...un fel de lasa-ma sa te las... un fel de ziua trece leafa merge...
martax nu te primeste sub nici o forma cu consumabilele tale (nu inteleg nici pana in ziua de azi de ce, avand in vedere ca aproape peste tot te primesc cu consumabilele de la tine atata timp cat sunt insotite de factura doveditoare), un fel de singur importiva tuturor, dar te lasa sa stai in momentul reviziei si poti discuta cu mecanicul (un mare plus dupa parerea mea).

drumuri bune.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

maldini
Posts: 38
Joined: 09 Apr 2008, 14:17
Auto:

Re: Martax

Post by maldini »

De venit vin din Sibiu, si oricum vin cu treaba in Brasov, deci ceva mai rentabil nu cred ca gasesc. Consumabile nu am cumparat deci din punctul asta de vedere nu am deranjeaza. Ceea ce vreau e sa-si faca treaba cum trebuie si sa nu imi umfle factura. La Martax am vorbit vineri si am lasat nr de tel. mi-a zis tipul ca ma suna cineva de la service sa imi dea detalii, dar nu a mai binevoit sa ma sune .... si asta nu mi s-a parut prea frumos.

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: Martax

Post by octav_ceo »

oke. posibil ca sunt destul de ocupati pe acolo...si nu doar cu masini kia...un alt plus ca sunt cautati pentru reparatii si de altii.
poti suna la D-nul Iulian Szabo 0723.373.269 e seful de service martax si daca e cineva care te poate lamurii, dumnealui ar fi persoana.
drumuri bune.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

maldini
Posts: 38
Joined: 09 Apr 2008, 14:17
Auto:

Re: Martax

Post by maldini »

Mersi mult de sfaturi, am sa dau un tel. sa vedem ce zice.

Post Reply

Return to “Martax Group”