Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Brasov
User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by doringvd »

Odata cu serbarea a doi ani de existenţă ClubKIA.ro, dealerul Martax Group din Brasov sprijina campania 'aprinsa' de Mit Motors Bucuresti in vederea rezolvarii problemelor cu amortizoarele sau altor tipuri de probleme semnalate.
Asadar membri care acuza orice tip de problema la masina si doresc sa faca o verificare a masinii sunt rugati sa vina la serviceul Martax Group incepand cu data de 13.06.2009 ora 10:30 , unde va incepe diagnosticarea si remedierea (in functie de problema si piese aflate pe stoc) de catre personalul service-ului a problemelor declarate comune sau a altor probleme semnalate de catre dvs.
Daca numarul de masini va fi mai mare pentru data propusa....restul se vor reprograma pentru o data ulterioara , daca va avea succes aceasta actiune, se va repeta la fiecare 2 luni iar daca va fi necesar...in fiecare luna.

Multumim echipei Martax Group pentru promovarea acestei campanii, si dealerilor din provincie care le vor urma exemplul.
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

satto
Posts: 76
Joined: 26 Aug 2008, 13:13
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by satto »

frumos frumos :) poate candva o sa aud si de asa ceva in galati :lol:
Renault Laguna III 2009 2.0 cdi
ex Kia Cee'd 1.4 GSL best Black Pearl 2008

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by mykep »

voi fi prezent :)
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by xp »

satto wrote:frumos frumos :) poate candva o sa aud si de asa ceva in galati :lol:
La cat de scartari sunt nu cred ca se va intampla curand .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by spdblue »

Felicitari Martax Group!
Iata un demers ce deschide o colaborare ce nu poate fi decat benefica pentru ambele parti: dealer - client. Este un moment important.
Multumesc membrilor forumului care s-au ocupat de crearea acestei legaturi, de crearea acestei posibilitati, multumesc Martax Group ca nu ne dezamagesti si ca esti aproape de noi. Multumesc Mit Motors Bucuresti.
Voi fi acolo, mai ales ca nu mi-am reparat afectiunile generate de grindina.
Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by spdblue »

Ne mai desparte doar putin timp pana la intalnirea cand vom aniversa 2 ani ClubKia.ro, acum este momentul sa aratam ca poate exista o cale corecta si decenta intre raporturile dealer client.
Cel putin pentru mine efortul de a realiza o comunicare intre cele 2 parti nu poate decat sa-mi aduca satisfactie si incredere. Am mai dat zvon printre Bv-eni, sa vedem daca vom fi mai multi decat ne-am inscris.
Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by Vincze Szilard »

ar face bine ca si cei din cluj de la willy%co sa citeasca topicu asta :)
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by doringvd »

spdblue wrote: Am mai dat zvon printre Bv-eni, sa vedem daca vom fi mai multi decat ne-am inscris.
sigur vom fi mai multi decat ne-am inscris...; doar sti ca noi ne-am obisnuit sa facem din intalnirile locale ....intalniri instantanee.
Parerea mea este ca vom fi cel putin 15 proprietari dintre cei care iau parte de obicei la inatanirile locale...insa speram la mai mult.
Ne vedem maine la 10:30, baietii ne vor astepta....si vorba ta: "drum bun si numai bine"
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by doringvd »

Astazi s-a incheiat prima runda de verificare a problemelor, s-au testat/diagnosticat toate masinile prezente....
Doritorilor care nu au putut ajunge astazi la intalnire, vor avea la dispozitie in fiecare luna o zi (ultima sambata a fiecarei luni) oferita de echipa Martax pentru astfel de actiuni.
de preferat ar fi sa facem inainte o lista cu cei interesati (intr-un topic separat) pentru fiecare sesiune de verificari pentru a nu suprasolicita personalul serviceului pentru o singura zi. Iar daca aveti orice fel de intrebari sau nu sunteti siguri ca aveti intradevar o problema puteti sa postati in sectiunea service si Dealer autorizat Kia >> Martax group : viewforum.php?f=82 .
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by spdblue »

Am fost ieri la o intalnire de familie. De ce afirm acest lucru? Pentru ca am fost primiti si tratatati omeneste, regeste (si nu fac o afirmatie gratuita...am sa va explic in cele ce urmeaza).
La ora stabilita, cei care am dat curs invitatiei de a aniversa 2 ani clubkia.ro, ne-am facut simtita prezenta la Martax Brasov. Daca initial aveam oarecare retineri in ceea ce priveste ospitalitatea gazdelor, indoielile mi s-au risipit rapid.
Am fost primiti si tratati cum nici nu am visat. Patroni, directori, angajati, cu mic cu mare ne-au oferit o aniversare aparte, frumoasa.
Daca masa reprezentantului de vanzari gemea de bunataturi, gustari, tort, bauturi racoritoare si apa, sampanie...service-ul a "gemut" de cee'd-urile celor care au fost prezenti. O surpriza frumoasa din partea Martax Bv. Iata cum relatia client-dealer se transforma intr-un parteneriat robust, care confera incredere si respect reciproc partilor.
Fiind un pic cam nemultumit de "sportivitattea" suspensiilor, am fost primul client ce mi-am introdus masina in service. Inainte de a preda masina am primit din partea directorului de vanzari, Razvan, un deodorant pentru masina ( o surpiza de care au beneficiat toti cei prezenti), dupa care am asistat la testarea sistemului de franare, verificarea aderentei la drum, verificarea farurilor, verificarea presiunii in pneuri, verificare aacumulatorului, verificarea aspectului masinii si a componentelor fata - spate. Fiecare masina a primit o hartie cu rezultatul verificarilor pentru sistemul de franare si pentru aderenta la drum. Cei care au avut mici probleme s-au remediat pe loc, urmand pe baza constatarilor sa fie rezolvate si problemele mai consistente ( de exemplu masina mea trebuie sa stea pentru o anumita perioada in service pentru a-i reface tablaria etc.)
Nici nu am apucat sa aliniez masina la stand pentru ca ceilalti posesori de Kia au fost dirijati si invitati sa-si puna la dispoziite masinile pentru aceleasi operatiuni.
A fost o atmosfera excelenta, am avut senzatia ca sunt pilot de curse si ca urmeaza sa intru in competitie, iar echipa imi face ultimele verificari ale bolidului.
Da, ieri am fost o echipa. Sper acest lucru sa se mentina si sunt convins ca vom avea de castigat fiecare parte.
In timp ce priveam cum roiesc mecanicii pe sub masina, pe langa masina m-am intrebat cam cat costa aceste oprtaiuni. Directorului service-ului, Dinu, zambind, mi-a explicat ca aceste operatiuni sunt gratuite pentru cei care am raspuns invitatiei de a aniversa 2 ani clubkia.ro.
In plus, patronul, Marian, a fost alaturi de noi cu tot staf-ul si uite asa am aflat ca in fiecare luna, in ultima sambata, va fi o Zi a Portilor Deschise pentru cei care au probleme. Detaliile le aflati si din postul de mai sus al lui @doringvd. Aceasta a fost o alta surpriza pentru noi.
Voi revenii pentru ca mai sunt lucruri demne de mentionat. Pe curand. Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by mykep »

De apreciat actiunea celor de la Martax, multumim pentru ca au dat dovada de seriozitate, pentru tratatie si speram sa colaboram din ce in ce mai bine pe viitor. =D>
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by spdblue »

Am ramas dator cu oarece explicatii. A urmat masa festiva, prilej de bucurie pentru cei prezenti. Poze multe (urmeaza sa le urc in curand), am cantat, am desfacut sampaniile inscriptionate cu "La multi ani clubkia.ro!" (o alta surpirza frumoasa a gazdelor noastre), clienti, mecani, directori, patroni, ne-am ospatat, ne-am "hidratat".
Am mai avut o sesiune de intrebari si raspunsuri client-dealer.
Tot aici s-a stabilit o cale (cea de care va mentiona @doringvd) prin care se pot posta problemele pe care le avem si putem beneficia de o evaluare in fiecare luna, in ultima sambata a acesteia. O idee buna care nu poate decat sa ne apropie, sa ne ajute.
Si uite asa ne-am cunoscut reciproc, fapt ce ne va ajuta pe viitor in realizarea unei comunicari mai bune, in rezolvarea problemelor ivite la cee'd-urile noastre.
Am mai discutat despre garantie, despre operatiuni efectuate la revizii, derspre masina in general. Una peste alta a fost bestial de fain. Nici nu ne-am data seama cum trece timpul, astfel incat dupa vreo 4 ore, incet, incet, ne-am dus spre case, dar nu inainte de a multumii celor care ne-au incantat cu ospitalitatea.

Daca si garantia la masina asta ar fi la fel de certa precum ospitalitatea celor de la Martax a-si cumpara o flota de cee'd. Cred ca totusi acest aspect ar mai trebui lamurit. Nu stiu ce ma face sa cred, dupa ce am mai citit pe acest forum, ca exista o interpretare aleatorie a ceea ce reprezinta garantia transmisibila a acestei masini, precum si garantia in sine a masinii. Sper ca aceasta sa fie o parere pur subiectiva de a mea si sa fiu contrazis de evenimente, sper sa nu avem probleme cu acest capitol.

O veste buna pentru cei care nu aveti cardul de asistenta rutiera, se poate face o cerere la delaer pentru el. Daca vor exista probleme si totusi nu suntem in posesia acestui card de asistenta rutiera se poate suna la un numar de telefon. Serviciile sunt ireprosabile, am discutat cu un posesor de Kia, care mi-a precizat ca in 30 de minute a venit masina cu rampa dupa el. Ii voi da un mesaj lui @doringvd sa posteze acest numar.

Multumim inca o data celor care ne-au invitat, primit si omenit. In "sezonul 3" avem parte de intalnirea cu pozele. Pe curand. Numai bine si drum bun.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by octav_ceo »

salutare ppl
ma bucur sa aud ca exista persoane multumite de serviciile Martax Brasov si sa dea Dumnezeu sa fi fost doar eu cel care ma lovesc constant de neorientarea catre client si nivelul de nesimtire al personalului de acolo. poate nesintire e putin spus cand timp de 3 luni sunt amanat si mintit de restituirea unei sume de bani de la achizitionarea unui autoturism de la ei.
ca o recomandare din partea unui patit de serviciile Martax, va rog sa analizati de mai multe ori seriozitatea dealer-ului cu care vreti sa incepeti discutiile. nu va lasati impresionati de tehnicile lor de vanzare... iti vor transmite tot ce tu vrei sa auzi.
asa cum spunea unul dintre participantii la forum in una dintre post replay-uri "Domnilor, aveti noroc ca aceasta masina se vinde singura!!" si cred ca asta spune totul.
astept, pentru a nu striu cata oara, ca la sfarsitul saptamanii acesteia sa-mi recuperez datoria de bani.
va stau la dispozitie cu placere sa relatez interesatilor de serviciile primite.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by spdblue »

@octav_ceo ma bucur ca mai posteaza cineva si pe aici. Pe link-ul indicat de @doringvd exista si un topic de nemultumiri, daca nu te deranjeaza se poate posta si acolo, macar asa mai cunoastem ce se mai intampla pe ici pe colo.
Cred, sincer, ca daca reuseai sa fi alaturi de noi pe 13 iunie, exista un raspuns si se gasea o rezolvare corecta pentru problema pe care o ai (nu cunosc felul si natura problemei, insa dupa cum te exprimi se pare ca este ceva delicat).
Daca vei citi posturile mele, de exemplu la capitolul revizii, vei constata ca am mentionat si parti bune si parti mai putin bune. Totusi, prin intermediul acestui forum, unii au avut bafta sa-si rezolve problemele. Din pacate sunt si posesori de cee'd care se confrunta cu probleme. Cei care au avut astfel de probleme au gasit pe forum recomandari, sfaturi si nu numai. Daca vei avea timp si daca poti scrie pe forum, deschide un topic, hai la intalnirile noastre si din vorba in vorba, cu rabdare, poate avem bafta si ne rezolvam problemele.
Sa nu creada cineva ca facem reclama cuiva, dar lucrurile care totusi sunt bune merita a fi pomenite. mai mult decat atat trebuie sa pomenim si ceea ce creaza disconfort. Daca poti, scrie si ce nu este bine...
Multumesc pentru intelegere.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: Campania de verificare a problemelor si in Brasov !

Post by octav_ceo »

@danezul
ai dreptete. posterea problemei mele a fost necorespunzatoare. la momentul respectiv am considerat ca temperez falsa impresie ca cineva face ceva fara anumit interes...
in ceea ce priveste intalnirea cu posesorii din brasov nu stiu pe nimeni, si consider ca intalnirea cu scop de discutie nu poate fi decat constructiva.
lasati-mi niste numere de telefon, imi e mai usor asa...pe forum imi este uneori cam greu sa particip in timp real.
0723.346.394 e nr meu daca ajuta pe cineva, te rog, nu ezita... :P
as aprecia foarte mult criticile si laudele constructive.
sa aveti drumuri faine.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

Post Reply

Return to “Martax Group”