Dealer Kia Baia Mare

Baia Mare
andrei bn
Posts: 30
Joined: 18 Jun 2008, 07:28
Auto:

Re: Dealer Kia Baia Mare

Post by andrei bn »

Salutare! Miercuri merg la BM la a doua revizie. Am sunat si e in jur de 580 lei revizia. Mai scriu dupa ce rezolv. Hai pa si drumuri bune (ce vis frumos cu drumurile bune, nu?).
kia cee`d sw black pearl, 1,4 best....BN 07 CRS...chivuta negruta...

mikey_VS
Posts: 200
Joined: 22 Apr 2008, 19:13
Auto:
Location: in principiu din BN

Re: Dealer Kia Baia Mare

Post by mikey_VS »

Succes Andreiule, si nu uita ca te asteptam cu detalii! - Io te astept si pe la o cafea daca mai treci pe la noi :D !
Cat despre drumuri... visezi, normal! Ieri seara am facut un drum de Cluj si, de la Dej incepand se vede ca drumu' de Baia-Mare e dezastru rau! Macar tu faci Bistrita - Dej pe drum super fain, eu tre' sa merg pana la Beclean pe "resturi" de drum, iar de la Dej... ca si tine.
Bafta inca o data!
cee'd 1.4 sw, best in pearl black!

andrei bn
Posts: 30
Joined: 18 Jun 2008, 07:28
Auto:

Re: Dealer Kia Baia Mare

Post by andrei bn »

Salutare! Am fost, asa cum v-am zis, la Autodox la Baia Mare la a doua revizie. Dupa cum ma asteptam, cei de acolo s-au comportat excelent. Nimic de reprosat. Pret revizie 584,89 RON (filtu aer, filtru habitaclu, filtru ulei, ulei Mobil 1 5W30). Pe garantie s-a schimbat bieleta fata stanga (si, minunat, au disparut toate bataile ce le auzeam pe minunatele drumuri ale patriei).
Hai pa si drumuri bune!
kia cee`d sw black pearl, 1,4 best....BN 07 CRS...chivuta negruta...

User avatar
serdimi
MADDAD
Posts: 202
Joined: 03 Oct 2008, 11:10
Auto:
Location: Dej-Ardeal-Romania
Contact:

Re: Dealer Kia Baia Mare

Post by serdimi »

Am facut a doua revizie (30.000 km),bineanteles tot la AutoDox.Cost 584 ron,inlocuit consumabilele.Nu a fost necesara schimbarea altor subansamble gen bucse,bielete.Am montat si scutul metalic care a costat 450 ron(cam scump pentru o bucata de tabla).Acest scut se va demonta la fiecare schimb de filtru de ulei,neexistand acces pe alta parte.Comportarea personalului a ramas ca si anul trecut,adica EXEMPLARA!Aproape ca-mi vine sa propun infiintarea unui club fan AutoDox.Mi-a atras atentia showroomul care era foarte bine garnisit,semn ca ei investesc,avand masini pe stoc,clientul nemaifiind nevoit sa astepte.La revizia de anul trecut (octombrie),am vazut la ei in showroom in premiera nationala noul Soul.Asta inseamna ceva.Dar sa nu uitam ca si ei sunt in Romania,deci trag ponoasele rahatului in care ne mocirlim toti si pe care politrucii il numesc criza.
Numai bine si mai ganditi-va cei ce ati trecut pe la baietii astia,sa o punem de o cafea la sediul lor...odata si odata!
PS-Dupa terminarea reviziei masina a fost spalata si adusa pentru predare in parcarea "dinaintea casii".Pe timpul reviziei am avut acces in hala langa mecanici.
KIA pro_cee'd 1,4 best machine silver CJ-11-UFV
automotor DESIRO (sageata albastra)

andrei bn
Posts: 30
Joined: 18 Jun 2008, 07:28
Auto:

Re: Dealer Kia Baia Mare

Post by andrei bn »

Sal`tare natiune kivista. Am fost la Autodox la revizia a treia. Pret 609 RON. Schimbat ulei, filtre, verificat batai, rezolvat batai din cateva suruburi stranse (drumurile patriei au harul de a slabi orice surub, dupa cum bine se cunoaste), reglat ceva clampanit al pedalei de frana. Peripetii pe drumul de intoarcere, frane blocate, telefon la Dl. Marius, venit, reparat, ajuns cu bine acasa. Din nou, tot respectul pentru cei de la AUTODOX. Mai mare dragul sa colaborezi cu ei. Multumiri D.lui Marius si D/lui Atty (cu scuze daca am scris numele gresit). Una peste alta, am plecat de acolo multumit, din nou. Primirea a fost, ca intotdeauna, excelenta.
Hai pa si drumuri lejere.
kia cee`d sw black pearl, 1,4 best....BN 07 CRS...chivuta negruta...

andrei bn
Posts: 30
Joined: 18 Jun 2008, 07:28
Auto:

Re: Dealer Kia Baia Mare

Post by andrei bn »

@serdimi De acord cu pusul de-o cafa la sediul celor de la AUTODOX. Nu cred ca ar refuza treaba asta. Si da, si ieri, 1.02.2011, showroom-ul era bine condimentat cu modele Kia. Mai mare dragul pentru ochi. Hai pa si drumuri lejere!
kia cee`d sw black pearl, 1,4 best....BN 07 CRS...chivuta negruta...

andrei bn
Posts: 30
Joined: 18 Jun 2008, 07:28
Auto:

Re: Dealer Kia Baia Mare

Post by andrei bn »

Noroace natiune kivistă! Am fost la BM, la Autodox la a 5-a revizie. Ca de obicei, totul impecabil acolo. 719 lei, schimbat ulei, filtre, filtrul de aer de la rezervor, verificat bătăi, tester...etc. În mai trebuie să merg din nou, că-n iunie iese din garanţia de 5 ani. Aşa, la o verificare ultimă, să se schimbe ce-i de schimbat, cât încă se mai poate. Aaaaa...să nu uit, la tester mi-au apărut ceva erori, datorită faptului că am dat cuiva curent. Şi din motivul ăsta maşina mergea ca porcul, parcă nu avea putere şi se cerea împinsă. S-au rezolvt şi acum merge ca unsă. Hai pa şi drumuri bune. Flz low and avoid the radars!
kia cee`d sw black pearl, 1,4 best....BN 07 CRS...chivuta negruta...

mikey_VS
Posts: 200
Joined: 22 Apr 2008, 19:13
Auto:
Location: in principiu din BN

Re: Dealer Kia Baia Mare

Post by mikey_VS »

Bine mai Andreiule, si? Ce-ai mai vazut pe la ei? Ma gandesc ca au primit noul cee'd, nu? La ultima mea revizie (vara trecuta) inca nul aveau, si a trebuit sa-mi clatesc ochii doar cu noul Rio. Nu ai tras tu un drive test cu urmatoarea ta masinuta? :wink:
Hai, sa ne vedem cu bine si salutari la toata trupa! :D
cee'd 1.4 sw, best in pearl black!

andrei bn
Posts: 30
Joined: 18 Jun 2008, 07:28
Auto:

Re: Dealer Kia Baia Mare

Post by andrei bn »

Misule, vazui noul sw cee]d...beton maşina. Chiar miştoacă. Cu 2000 de coco mai scumpă, dar şi dotări cacăcălău în plus. 6 viteze pe motorul de 1,4, care-i la 100 de caluţi, nu la 109. Arată super. Da` tot ale noastre-s mai ok, ca-s ale nastre. Când o să creştem mari, ne luam de-asta nouă sau ceva mai mare :)
kia cee`d sw black pearl, 1,4 best....BN 07 CRS...chivuta negruta...

mikey_VS
Posts: 200
Joined: 22 Apr 2008, 19:13
Auto:
Location: in principiu din BN

Re: Dealer Kia Baia Mare

Post by mikey_VS »

Word! :lol:
Nu mai crestem mari odata? Ca io m-am cam saturat sa astept...
cee'd 1.4 sw, best in pearl black!

andrei bn
Posts: 30
Joined: 18 Jun 2008, 07:28
Auto:

Re: Dealer Kia Baia Mare

Post by andrei bn »

Sal natiune! Azi am fost la BM la o verificare inante de iesirea din garantia de 5 ani, care iesire e pe la jumatea lui iunie. Mi-au bibilit ceva la caseta de directie (desfacut, uns, refacut, montat la loc, schimbat ceva pe-acolo) asa ca jocul din volan a disparut, poc-poc-urile masinii s-au dus si ele-n vant, directia e parfum, masina merge ca noua, fara greieri si alte goange galagioase. S-au mai schimbattelescoapele la haion ca faceau figuri. Mai trebuie o bucsa a braului spate schimbata, dar nu era pe stoc. Marius a comandat-o si sper sa ajunga cat de iute, pana nu ies din garantie. Costuri: benzina din Bistrita pana la BM, doua cafele pe drum, un pachet de tigari, o placinta creata u loboda si branza de burduf (nebunie nu altceva), doua seturi de ratuste de baie pentru juniori. Atat. La service nimic, ca totul s-a facut pe garantie. Ca de obicei, primirea, servirea, atitudinea celor de la Autodox au fost de nota 10.
Drumuri bune!
kia cee`d sw black pearl, 1,4 best....BN 07 CRS...chivuta negruta...

Post Reply

Return to “Auto Dox”