Dealer Kia Baia Mare

Baia Mare
marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Dealer Kia Baia Mare

Post by marinero »

Dealer kia MM Baia Mare

Autodox Baia Mare
http://www.doxmar.ro
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Post by marinero »

A mai facut cineva comanda la Baia Mare?
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Esti sigur ca aia e adresa de web a dealer'ului? La mine nu incarca nimic ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Post by marinero »

Da am observat si eu ca nu incarca ,probabil este o defectiune de moment .
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

adimot
Posts: 233
Joined: 18 May 2007, 13:47
Auto:
Location: Satu Mare

Post by adimot »

@ marinero Da eu, dar cred ca sti asta. Site-ul nu e functional, l-am incercat si eu acum cateva luni.
Cee'd 1.4 GSL Kompass Blue SM-28-MOT
ODO -->34.000
Image

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Post by marinero »

@adimot de tine stiam cum sa nu stiu dar am crezut ca poate poate mai apare cineva din zona asta .
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

Player7
Posts: 65
Joined: 24 Oct 2007, 12:20
Auto:
Location: Baia Mare
Contact:

Post by Player7 »

nu a venit inca. mi s-a spus ca trailerul nu a plecat vineri din baneasa pentru ca nu era echipat pt iarna si ca ar fi plecat abea ieri seara. inca astept
Kia cee'd SW LX BEST 1.4 GSL Kompass Blue
Plecat din Zilina:26 Oct 2007
Platit integral: 01 Nov 2007
Livrat: 14 Nov 2007

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

Post by marinero »

cind mergi dupa ea?
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Site-ul nu e sus si nici nu cred ca a fost ;)
Tot de la Doxmar Baia Mare mi-am luat si eu cee'd-ul, dar nu cred ca pun ei prea mare importanta pe un site.

marinero
Posts: 251
Joined: 10 Oct 2007, 21:42
Auto:
Location: Satu Mare

salut

Post by marinero »

Esti dinOradea ?
"Black Thunder cu R U G I N A" ODO--> 76000km
CEE'D 1.4 GSL Lx MT BEST 'Black Pearl' SM 89 LVN

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: salut

Post by scubli »

marinero wrote:Esti dinOradea ?
Nu, sunt din Sighet dar sunt in Oradea la facultate. :)

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Ultima oara cand am fost pe la Kia Baia Mare(AutoDOX), patronul a fost foarte dragut si mi-a dat din partea firmei un calendar 2008 cu KIA si un breloc pe care e inscriptionat AutoDOX KIA Motors.

Foarte frumos gest, m-am simtit foarte bine chiar daca nu e un cadou asa de valoros.
Nu stiu ce se intampla la alte reprezentante KIA, s-a ajuns la aceste metode de a aduce un zambet pe buzele clientului ?!

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Seful de la AutoDox Baia Mare a facut ceva de apreciat.
A cumparat masini in valoare de 300.000Euro ca sa aiba pe stoc, se pare ca se pierd multi clienti cand vine vorba de perioada de asteptare a masinii.

Frumos gest, imi place cum gandeste.

aDe
Posts: 24
Joined: 10 Dec 2007, 23:50
Auto:
Location: Baia Mare, MM

O poveste dsp AutoDOX

Post by aDe »

Cum am cunoscut AutoDOX`ul:
Eram prin noiembrie, nu mai tin minte exact data, cand am ajuns la sediul AutoDOX (dealer`ul KIA din Baia Mare), cu scopul de a face un testdrive cu KIA RIO. La vremea respectiva era o oferta la Rio, un fel de lichidare de stoc, astfel ca pretul masinii era de 10000 Euro (sper sa nu ma insel).
Asa ca am facut testdrive si am ramas destul de impresionat de masinuta, dar cand m`am intors la sediu, tatal meu imi aratese Kia cee`D si pot spune ca m`am indragostit instant de masinuta, replica mea a fost: "Asta da masina, super..."
Am inceput s`o inspectez si pot spune ca nu a durat mult pana m`am convins ca este alegerea cea mai potrivita pt. mine, ulterior urmand sa dau comanda.
Fara sa fac testdrive cu cee`D, in data de 25 noiembrie 2007 am dat comanda la un kompass blue, astfel urmand perioada de asteptare (termenul MAXIM de livrare era 20 februarie 2008). Cu toate acestea i`am rugat pe cei de la AutoDOX, cand au masina de drive test sa ma anunte pt. ca doresc sa fac un testdrive, acestia raspunzandu`mi ca s`ar putea sa nu aibe masina de drive test cat de curand, dar ca ma trec pe lista de asteptare.
La inceputul lunii ianuarie 2008, Cristina de la Kia ma anuntase ca primse seria de sasiu la masina mea si ca s`ar putea sa am o surpriza ca cee`d`ulica sa soseasca mai repede de termenul stabilit in contract (20 feb 2008), respectiv la sfarsitul lunii ianuarie 2008.
Prin 20 ianuarie 2008, aflasem ca masina mult asteptata e deja la Bucuresti, doar ca asteapta un trailer pentru incarcare...insa nu depinde de ei (AutoDOX). Am inteles ca transportul nu e problema lor, dar totusi asteptarea devenea din ce in ce mai grea, avand in vedere ca masina era in Bucuresti.
Iata`ne ajunsi in luna februarie si masina mea nu era inca in Baia Mare, ea inca astepta un trailer pentru transport (cel putin asa imi arata Cristina de la AutoDOX in mail`ul primit de la Bucuresti), dar cei de la AutoDOX m-au asigurat ca masina va sosi in cursul primei saptamani a lunii februarie, maxim pe data de vineri, 08.02.2008, dar bineinteles ca acest lucru nu s`a intamplat.
Au urmat alte discutii si "mici certuri", alte sperante desarte pentru ziua de marti, 12.02.2008, iar ulterior s`a stabilit data de joi, 14.02.2008, data sigura pentru livrarea masinii.
In dimineata zilei de 14.02.2008, in jurul orei 10:00, primesc un telefon de la Cristina, in care`si cere scuze, dar trailerul (in care era incarcata masina mea) a avut de descarcat niste masini si in Brasov, urmand sa soseasca in Baia Mare in jurul orelor 16:00-17:00 a zilei in curs. Cu toate acestea, primesc un alt telefon de la Cristina, pe la ora 16:00, in care`mi precizeaza faptul ca a vorbit cu soferul trailer`ului, iar acesta i`a comunicat ca a avut o problema, i s`a rupt la autotren cureaua de la pompa de apa (nu mai tin minte exact ce) si nu va sosi decat ziua urmatoare.
Avand in vedere cele relatate, Cristina m`a asigurat (DIN NOU) ca masina va sosi vineri, 15.02.2008, iar eu voi putea merge pana la Oradea cu ea, asa cum mi`am planificat.
Vineri, 15.02.2008, in jurul orei 09:00, am primit un telefon de la AutoDOX in care mi`a fost specificat faptul ca trail`erul va ajunge in cursul zilei respective, in jurul orelor 16:00-17:00, iar ei vor sta si dupa program doar ca sa`mi livreze masina. In jurul orei 16:00 ale aceleiasi zile primesc un telefon de la "seful" AutoDOX si`mi da vestea ca TRAILER`ul NU va ajunge, deoarece acesta asteapta un alt trailer care sa`l inlocuiasca si pe care va incarca masinuta mea, dar ca isi cere scuze si avand in vedere faptul ca eu imi facusem planuri cu masina sa merg la Oradea, el mi`a promis ca DACA nu`mi va putea livra cee`D`ul sambata dimineata, 16.02.2008, imi va da Kia Rio de testdrive.
Ajuns la AutoDOX, in dimineata zilei de 16.02.2008, am avut stupoarea de a afla ca NU a sosit inca masina, fapt pentru care am primit cheile de la Kia Rio, iar eu mi`am vazut de drum, in acel weekend, cu masina respectiva.
Cee`D`ul meu imi sosise totusi in data de 16.02.2008, in jurul orei 12:00, iar eu l`am ridicat luni, 18.02.2008 (livarea s`a incadrat in termenul stipulat in contract).
Ce m`a deranjat mai mult, a fost faptul ca masina era de cel putin 3 saptamani in Bucuresti, iar cand am intrebat`o pe Cristina cum de nu au reusit sa`mi livreze masina mai repede sau macar sa faca presiuni asupra celor de la Bucuresti, ea mi`a raspuns foarte lejer: "Nu ati fost o prioritate pentru noi, astfel ca nu am avut de ce sa ne zbatem!". :(
Oricum tin sa precizez faptul ca am fost totusi impresionat cand mi`au dat cheile de la Kia Rio de drive test si mi`au permis sa merg pana la Oradea cu ea.
Asa se incheie "mica" mea poveste legata de AutoDOX!

P.S. Imi cer scuze pentru textul atat de lung si tin sa multumesc celor care au avut rabdarea sa`l citeasca.
(pff ma doare capul de la atata scris)
Kia Cee`D // 1.6 CRDi (115 HP) // Kompass Blue // BASE + optionale (ESP, proiectoare...) Albums: 1 // 2
Always trust ya` mother f***in` instincts!

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Post by scubli »

Frumoasa intamplare :)
Partea ce mi-a placut este cea cu Rio-ul de test drive, tot respectul, chiar au dat dovada de o firma cu standarde europene.
Cat de: "Nu ati fost o prioritate pentru noi, astfel ca nu am avut de ce sa ne zbatem!" mi se pare ca au fost putin cam nesimtiti.

Eu am o colaborare ceva mai lunga cu AutoDOX.
E firma de la care comandam orice piese pt. masini(firma de piese auto AutoDOX, nu reprezentanta KIA).
Aproximativ toate piesele ce le-am cautat (nu numai pt. mine, ci si pt. familie) le-am gasit la el. Dupa seria de sasiu iti aduce orice piesa pt. orice masina (import Germania).

Apoi am fost cu cateva probleme la masina lui tata, probleme rezolvate cu profesionalism.
Pe dl. Sopoian Emil il cunosc de ceva timp, suntem prieteni de familie si tot timpul s-a comportat exemplar.

Cat despre comanda masinii, masina a venit cu mult mai repede decat data in care trebuia sa vina, mi-a spus doar verbal cand o sa apara masina. Mi-a promis ca atunci cand vine masina, a mea va fi prima ce intra la verificare si asa a si fost.
M-a sunat joi(06/12/07) sa-mi spuna ca masina ajunge mai spre seara si vineri dimineata(07/12/07) a fost cu numerele rosii puse. Doar trebuia sa semnez ceva acte si am plecat cu masina. Masina a venit mai repede cu vreo 2 saptamani.

Post Reply

Return to “Auto Dox”