Campanie rechemare ceed in service

Inclusiv campaniile de rechemări
MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

O sa incerc. Sper sa ai dreptate. Si ar mai fi o chestie: KissFM sare cateodata pentru 2-3 secunde, timp in care se aude un post gen Romania Actualitati.

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

@MihaiM: asta pt ca ..kissFM tace uneori de nu se poate..dispare pus si simplu si apare cand vrea el (mi s-a intamplat de cateva X de era sa sparg radioul) asa ca e firesc ce spui tu..
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

@GOvidiu, multumesc pentru sfat. Am sa incerc cat de curand.
Drum bun si numai bine. La multi ani!
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

gabz
wiiiiiii
Posts: 269
Joined: 12 Nov 2007, 00:47
Auto:
Location: Craiova

Post by gabz »

ida01ro wrote:"PTY
ati incercat sa dezactivati functia asta ? nu am avut timp sa vad daca se poate...
eu am dezactivat-o de la inceput, pentru ca aveam o combina cu cd si radio digital -sony- cu aceleasi optiuni ca radio-ul de pe cee'd. iar pty searchul respectiv nu l-am folosit niciodata, tinand cont ca indiferent ce selectam pe sony nu prindea decat europa fm. iar cu pty off le prindea pe toate. si tot imi mai apare cateodata pe cee'd "PTY SEARCH". oare nu o exista vreun update de firmware care sa se poata face in genul celor pentru dvd-playere?
_____________
1.4 GSL Best- Kompass Blue-nici un optional, ca doar am primit-o in 2 saptamani :p

Blad3XL
MadDriver
Posts: 68
Joined: 17 Dec 2007, 19:19
Auto:
Location: Galati

Post by Blad3XL »

1. Campania de rechemare a masinilor = zvon = prostie.
2. @GOvidiu Sistemul audio e Infinity si dak nu crezi ... scoate o boxa din usi si ai sa vezi ; :wink:
Kia Sii'D 1.4 109Cp Abyss Blue , Best ii zice. GL-23-ADC. P.S: Feriti-va de magarush!!!
Honda Civic '96 tot 1.4 dar mai potenta putin >:). GL-22-ADC

gabz
wiiiiiii
Posts: 269
Joined: 12 Nov 2007, 00:47
Auto:
Location: Craiova

Post by gabz »

infinity?? pe mine "m-au mintit" ca cica e blaupunkt, iar cd-playerul ala e siemens
_____________
1.4 GSL Best- Kompass Blue-nici un optional, ca doar am primit-o in 2 saptamani :p

.indie.
Posts: 332
Joined: 25 Oct 2007, 17:55
Auto:

Post by .indie. »

PTY Search este un mod de cautare dupa programe.
Cand pe postul X se difuzeaza emisiunea Y de stiri e tagguita cu news.
Cand apasati `pty` de pe radio aveti posibilitatea sa derulati prin mai multe `teme` gen stiri, oldies, sport, rock, pop, documentary, etc etc , va alegeti genul de program pe care il vreti si o sa va bage pe un post de radio care emite in momentul ala ce vreti voi.

in romania din pacate ddoar 1 sau 2 posturi au tagurile astea asa incat probabil de-aia sta pe `pty search`
deci dezactivati functia asta.

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

Blad3XL wrote:1. Campania de rechemare a masinilor = zvon = prostie.
2. @GOvidiu Sistemul audio e Infinity si dak nu crezi ... scoate o boxa din usi si ai sa vezi ; :wink:
Mitul a fost distrus.
Toti stim ca avem sisteme audio Siemens, cu boxe Blaukpunkt. :!:
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Astazi, intamplator, m-am confruntat iar cu problema si am observat ca de fapt este PI SEARCH si nu PTY SEARCH. In acelasi timp PTY este setat pe NONE. :?:

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Si la mine la fel.

Insa pentru mine nu este deloc suparator.

Hai sa nu-i mai cautam nod in papura.

Bafta si iarna usoara.
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Ai dreptate insa, tocmai ce am postat la topicul cu incantarea fata de masina. Atatea maruntisuri sacaitoare incat uneori .... :evil: Dar mi-am propus sa fiu multumit daca nu-mi creaza probleme care sa ma tina pe dreapta.

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Cu rabdare, toate acele maruntisuri se pot rezolva, nu?
In plus, nu cred ca vei gasi o masina de 12.000 euro care sa fie perfecta sau macar sa nu aibe toate aceste mici probleme, pentru ca, sa nu uitam, avem masini de 12.000 de euro(majoritatea dintre noi) si se comporta ca atare.
Probabil ca o honda de 30.000(exemplu luat la intamplare) e mai buna insa si de aproape 3 ori mai scumpa.
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Cate probleme au si masinile de 30.000..... Nici macar nu-mi fac iluzii ca daca luam Golf, Focus sau altceva scapam de belele cu totul. Cu toate asta ma mai apuca nervii cate odata. Posturile de genul asta nu se vor a denigra masinuta. Pur si simplu scriu despre ce mi se intampla. Treaba nasoala este ca, citite pe un forum, problemele par cu mult mai grave decat ar fi percepute pe viu, in masina.

gabz
wiiiiiii
Posts: 269
Joined: 12 Nov 2007, 00:47
Auto:
Location: Craiova

Post by gabz »

psystem wrote:Cu rabdare, toate acele maruntisuri se pot rezolva, nu?
In plus, nu cred ca vei gasi o masina de 12.000 euro care sa fie perfecta sau macar sa nu aibe toate aceste mici probleme, pentru ca, sa nu uitam, avem masini de 12.000 de euro(majoritatea dintre noi) si se comporta ca atare.
Probabil ca o honda de 30.000(exemplu luat la intamplare) e mai buna insa si de aproape 3 ori mai scumpa.
am eu un amic cu un rav4 de 40.000 euro si cand ploua ii ajunge apa in masina. cica nu-stiu-ce scurgere au facut-o prea mica si cand ploua abundent te trezesti cu apa la picioare, intra pe undeva pe la pedale :lol: nici la aro nu se intampla asa :P
asa ca, a mea masina de 12.000 euro RULLZ!!
_____________
1.4 GSL Best- Kompass Blue-nici un optional, ca doar am primit-o in 2 saptamani :p

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

@psystem a mers faza cu restatul geamurilor. Multumesc esti tare :D

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”