Campanie rechemare ceed in service

Inclusiv campaniile de rechemări
Baracuda
Posts: 3
Joined: 22 Aug 2008, 11:39
Auto:

Re: Campanie rechemare ceed in service

Post by Baracuda »

Salut, sunt si eu nou pe aici... Am o singura intrebare legata de partea audio. A observat cineva o acuta lipsa de frecvente inalte pe partea de receptie radio? Parerea mea este ca receptia radio este setata foarte prost in comparatie cu alte masini. Am incercat toate tipurile de egalizatoare si setari si tot prost se aude in opinia mea. In schimb partea de redare cd audio si Mp3 este minunat setata.

Multumesc

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: Campanie rechemare ceed in service

Post by singlecrys »

parerea mea ca este de la frecventa alora de la radioul respectiv...si la mine e la fel :?
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Re: Campanie rechemare ceed in service

Post by catalin2804 »

Am pus mana pe masina. Revizia m-a costat 560 ron. Si in formular mi s-a scris ca toate problemele semnalate s-au rezolvat. Ete p... . La partea audio nu au facut nika. Aceasi chestie. Am scos AF si nu mai apare PI Search, dar tot nu mi se pare normal. Cand merg la drum lung trebe sa caut de fiecaredata posturile. Nu e normal asa ceva. Nu e primul cas care il vad. Si mai este o problema la el. Memorez un post si dupa ceva timp cand deschid e alt post nu cel setat de mine + ca se mai reseteaza posturile din cand in cand.
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Re: Campanie rechemare ceed in service

Post by catalin2804 »

Am rezolvat problema PI Search. Este normal sa para. Cititi manualul. Asa e cand te iei dupa guri carcotase. Citind forumul incepi sa crezi ca si tu ai probleme, pt ca sunt unii oameni cu fixatii ca ceva nu e bun.
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

Player7
Posts: 65
Joined: 24 Oct 2007, 12:20
Auto:
Location: Baia Mare
Contact:

Re: Campanie rechemare ceed in service

Post by Player7 »

Eu unul am patit-o si nu o data. Am setate pe cele 6 canale 6 radiouri din zona. Mi s-a intamplat ca mutand pe alt post sa imi apara pty search si pauza...
Dar cu radioul au am avut alte intamplari mai interesante. Fiind pe Kiss FM, muzica lejer, si scurt, una-doua secunde intra peste Kiss radio Trinitas cu un "AAAALELUIAAAA..." [-o< Partea nasoala e ca vara asta s-a intamplat destul de des. #-o Partea buna e ca ascult mp3-uri 8)
Kia cee'd SW LX BEST 1.4 GSL Kompass Blue
Plecat din Zilina:26 Oct 2007
Platit integral: 01 Nov 2007
Livrat: 14 Nov 2007

ciprian75

Re: Campanie rechemare ceed in service

Post by ciprian75 »

E buna pana la urma si partea cu Trinitas-ul :D

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: Campanie rechemare ceed in service

Post by singlecrys »

e educativa :)
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”