SERVICE CEE'D

Inclusiv campaniile de rechemări
synoby
Posts: 20
Joined: 25 Nov 2007, 14:32
Auto:

SERVICE CEE'D

Post by synoby »

SALUT.
AM SI EU O INTREBARE. CE SERVICE (INTRE CEL DE LA BANEASA SI CEL DE LA PLOIESTI - PENTRU CEI CARE MERG ACOLO) ESTE OK PENTRU A FACE REVIZIILE SI PENTRU ALTE REPARATII LA UN CEE'D?
MENTIONEZ CA CEE'D-UL MEU A FOST BUSIT IN PARCARE IN HAYON SI AM DUS-O LA MIT MOTORS INT PENTRU A FI REPARATA. STA ACOLO DE VINERI 11.01.2008, IAR OAMENII AIA NU IMI POT DA INFORMATII CU PRIVIRE LA DATA INTRARII IN POSESIE A MASINII (SPUN K AR FI TRIMIS DEVIZ LA BCR - UNDE AM CASCO). DE ACEEA AS DORI SA SCHIMB SERVICE-UL CA PE VIITOR SA NU MAI PATESC ASA.

lucian
sageata gri
Posts: 51
Joined: 24 Jun 2007, 12:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by lucian »

Salut:
Ca raspuns la intrebarea ta as putea sa iti sugerez si service-ul celor de la la IMG-international motors group pentru bucuresti. poate ai noroc si vor fi mai prompti.oricum in cazul tau depinde si cat de repede se vor misca cei de la asigurari si in multe cazuri repede este relativ...deci bafta.

Si eu am avut ac problema cu timpul relativ exagerat de asteptare de la mit baneasa: 3 decembrie vizita in baneasa pentru o lampa de ceata si revopsit spoiler spate(reparatie necesara pentru ca a uitat un destept sa mai opreasca). programt in service-ul de la 1mai in 28 ianuarie deoarece in baneasa se schimba cabina de vopsit.

ps: si daca scrii cu caps lock si fara cineva o sa iti raspunda:)
Under construction.

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DaDiRo »

@lucian: Care service de la 1 Mai?
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

lucian
sageata gri
Posts: 51
Joined: 24 Jun 2007, 12:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by lucian »

@dadiro,
O sa aflu luni unde e pozitionat exact.
oamenii din baneasa habar nu aveau unde e exact in sensul ca stateam la telefon si se intrebau unul pe altul ce indicii sa imi dea sa ajung acolo... dar e service mitmotors...kia sau ce o fi.
dupa ce am vorbit cu cineva de acolo: strada ar fi gr manolescu undeva langa la fourmi 1mai. deci undeva din ion mihalache.
O sa va spun mai multe dupa ce ajung inapoi din expeditia de luni dimineata.

Adresea de pe site mit motors ar fi asta:
Service Manolescu:
Str. Nicolae Manolescu 21, sector 1, Bucuresti, Tel/fax: 222.52.73.
Under construction.

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

Adresea de pe site mit motors ar fi asta:
Service Manolescu:
Str. Nicolae Manolescu 21, sector 1, Bucuresti, Tel/fax: 222.52.73.[/quote]

dada, cu exceptia ca strada aia nu exista nicaieri in sect 1. adresa corecta este Grigore Manolescu, si instructiunile suna asa:
cum vii pe 1 mai dinspre piata domenii, strada este pe dreapta, in dreptul supermarketului la fourmi. e prima strada la dreapta dupa semaforul de la piata 1 mai.
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

synoby
Posts: 20
Joined: 25 Nov 2007, 14:32
Auto:

Post by synoby »

va multumesc pentru raspuns.
ieri, am luat in sfarsit masina de la service (mit motors); au vopsit hayonul bine, in schimb se aude un zdranganit in spate akum. nu mai pun la socoteala ca masina este plina de un praf fin (de la vopsitorie). sambata viitoare o sa merg sa vorbesc cu cei din ploiesti (NEOSERV), eu fiind din ploiesti sa vad cum au ei service-ul. si cred ca de aici inainte o sa merg la ei. daca nu sunt aglomerati or sa faca treaba mai buna zic eu. la mit este full (aveau acolo ditamai teancul de doasare pentru reparatii; nu fac numai la kia ci si la alte marci).
oricum o sa revin si cu alte informatii.

synoby
Posts: 20
Joined: 25 Nov 2007, 14:32
Auto:

Post by synoby »

asa cum v-am spus mai sus, am luat masina de la mit motors, dar astazi, cand am vrut sa deschid capota la motor (sa pun lichid pentru parbriz) nu a mai functionat. nu imi dau seama de ce a trebuit sa umble si la motor cei de mit motors cand eu am avut de vopsit hayonul? oricum am fost la neoserv in ploiesti, si baietii de acolo au reusit sa deschida capota; era sarit cablul. oricum am zis ca nu o sa mai calc pe la service la mit.

hotshut
Head hunter
Posts: 81
Joined: 10 Oct 2007, 21:22
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by hotshut »

Am ridicat ieri masina de la Mit.Inlocuire parbriz.Montat ireprosabil,dar ca orice lucru facut de romani au lasat ceva de la locul lui,mai precis mi-au montat stergatoarele cu 2 pozitii mai sus,astfel incat cel din dreptul soferului are cursa pana peste cheder.L-am rezolvat eu acasa cu o cheie si pus la locul lui
Per total multumit
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red,B-xx-BAU

pcristu
Posts: 40
Joined: 25 Feb 2008, 23:27
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by pcristu »

In Pitesti am auzit ca e jalnic service-ul de la CNCD - se pare ca in Valcea e mult mai OK. Ceva idei?
Tony - 1.6 GSL TX MT COMFORT - M Silver

ionut75
Posts: 377
Joined: 08 Jun 2007, 14:21
Auto: Ceed
Location: PITESTI

Post by ionut75 »

[quote="pcristu"]In Pitesti am auzit ca e jalnic service-ul de la CNCD

Explica si de ce.
Multumim
KIA CEE'D SW 1.6 GDI
Daca tot faci un lucru, atunci fa-l bine!

pcristu
Posts: 40
Joined: 25 Feb 2008, 23:27
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

service CNCD

Post by pcristu »

am inteles ca e o singura rampa, ca oamenii nu ar fi pregatiti, ca tunzi barba cu model asteptand o piesa sa o aduca, lipsa de interes si profi.. Sunt doar barfe, nu am nimic concret. Vroiam sa stiu ce ati auzit voi...
Tony - 1.6 GSL TX MT COMFORT - M Silver

Piticu21
Posts: 268
Joined: 14 Dec 2007, 00:18
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Post by Piticu21 »

any ideea unde pot sa-mi indrept si eu aripa din dreapta?

Bag piciorul n-am chef sa ma duc la asigurari pentru asta ...
The one, The Only ONE

Kia Cee'd 1.6 CRDI - EX - low power + climatronic | Piston Gray
www.piticu.ro
www.blog-auto.ro

kia_bv
red arrow
Posts: 46
Joined: 08 Mar 2008, 23:17
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Post by kia_bv »

Salutare tuturor.

Am si eu o intrebare celor care sunt fericitii proprietari a unei Kia Cee'd: in c oras al tarii noastre este un service Kia dotat la standarde normale, adica sa fie capabili sa faca o revizie de la A la Z?

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

cee'd

Post by BAU »

Cred ca la Budapesta :D

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

synoby wrote:...sambata viitoare o sa merg sa vorbesc cu cei din ploiesti (NEOSERV), eu fiind din ploiesti sa vad cum au ei service-ul. si cred ca de aici inainte o sa merg la ei. daca nu sunt aglomerati or sa faca treaba mai buna zic eu. ...
cateva detalii despre Neoserv la jurnalul meu de bord, eu ii recomand;
nu sunt 100 % impacat cu ei, dar fata de Mit Motors, sunt niste bijuterii;
atinge-l pe sefu' de service (Dragos) cu cateva sute in functie de ce ai de facut, fii atent la ... receptia lucrarii si ar trebui sa fie bine.
Bafta!
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”