piese in garantie

Inclusiv campaniile de rechemări
reme
Posts: 1
Joined: 04 Apr 2013, 12:50
Auto: KIA CEED

piese in garantie

Post by reme »

Am fost la ENA la revizia de 75000km si le-am spus ca aveam probleme la ambreiaj. (se auzea un zgomot atunci cand calcam ambreiajul.) Au spus ca este de la un rulment. Mi-au oprit certificatul de garantie ca sa faca comanda la rulment, ce stiti este normal asa ceva? Mi-au spus ca dureaza 2-3 zile, si ma vor suna ei, dar a trecut o saptamana si ... nici un semn. :?:

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: piese in garantie

Post by Misu »

salut
mi se pare cel putin ciudat oprirea carnetului de garantie la service. eu am schimbat radio-cd pe garantie, am asteptat vreo 2 saptamani si nu mi-au retinut nici carnet. in sistemul lor informatic trebuie sa fie datele de identificare ale masinii asa ca nu inteleg de ce au nevoie de carnet.
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

ceedro
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2012, 22:00
Auto: .

Re: piese in garantie

Post by ceedro »

Ena Galati....str.Cosbuc,exista un topic intreg despre ei si modul in care se comporta cu clientii.

Inuendo
Posts: 46
Joined: 27 Aug 2008, 22:53
Auto: Kia cee`d 1,4 GSL - 2007
Location: Galati

Post by Inuendo »

Unii dintre noi, cei care am "beneficiat" de serviciile Ena in perioada de garantie, vom schimba service-ul...
Eu unul pentru moment ma gandesc la reprezentanta Hyundai...
Daca nici astia nu vor fi ok, schimbam cu altii...
Rezumatul: fara ENA!
Kia Ceed 1.4 GSL Silver Machine
ODO 60.500 km

ceedro
Posts: 62
Joined: 05 Nov 2012, 22:00
Auto: .

Re: piese in garantie

Post by ceedro »

Subscriu, Inuendo. Am mai fost la Autounoversal si voi mai merge. Atentie la primul pret ce ti-l spune, fiindca la urma, mai mereu, va fi altul, putin mai mare. Insa, de stii cum sa pui problema, vei plati tot pe primul mentionat.

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”