Rugina traverse scaune

Inclusiv campaniile de rechemări
User avatar
Caralumba
Posts: 725
Joined: 18 Aug 2012, 04:37
Auto: Cee'd 1,4 BEST GSL,Piston Grey
Location: Bucuresti

Re: Rugina traverse scaune

Post by Caralumba »

eugenflorinmanea wrote:Update: am trimis problema
Well done. =D> =D> =D>
Fair day, be well !
Image

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Rugina traverse scaune

Post by eugenflorinmanea »

Iata ca a trecut o saptamana si niciun semn de la Kia Worldwide (am trimis seara atunci raspunsul ca au primit reclamatia si ma contacteaza in cel mai scurt timp).
Diseara le trimit un kind reminder...se pare ca nu numai in RO esti cam tratat cu dosul.
SAAB 9-5

User avatar
Caralumba
Posts: 725
Joined: 18 Aug 2012, 04:37
Auto: Cee'd 1,4 BEST GSL,Piston Grey
Location: Bucuresti

Re: Rugina traverse scaune

Post by Caralumba »

Or fi multe la rand si trebuie sa stam la "coada"........... :lol:
Fair day, be well !
Image

belghiru
Posts: 101
Joined: 22 Dec 2010, 21:35
Auto: 2008, C'eed SW
Location: Bucuresti

Re: Rugina traverse scaune

Post by belghiru »

A fost luna de concedii. Fii rezonabil. Nici n-or fi terminat de citit toate "felicitarile" inca.
C-Apostrophe-D SW 1,6 crdi piston grey

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Rugina traverse scaune

Post by eugenflorinmanea »

Mda...am primit un raspuns de toata jena care arata grija totala a Kia Romania sa aiba client multumiti.
Buna ziua,
Conditiile de garantie oferite de catre producator sunt destul de clar explicate in caietul de garantie si intretinere.

Garantia limitata anticoroziune se refera la panourile metalice ale caroseriei, mai exact la perforarea acestora din interior catre exterior.

Suportii de scaun nu sunt acoperiti de aceasta garantie.

Va recomand sa va remediati cat mai urgent problema aparuta ca sa nu se corodeze in profunzime suportii si astfel sa va puneti singur viata in pericol in cazul unui accident sever.

Cu stima,
Ciprian Galatchi


Din pacate (pentru ei) nu vreau sa ma opresc aici- ce nu inteleg ei este ca aceasta rugina este cam problema generala- o cam are toata lumea si chiar nu e normal ca la o masina de 13,000 EUR sa ma puna sa imi repar rugina dupa 5 ani.
Voi face un pool in care va rog sa votati doar cei care aveti masini Kia Ceed 2007-2009 - daca aveti sau nu rugina la suporturile scaunelor.
In functie de cati suntem afectati voi vedea cum continui acest demers (Protectia consumatorului, presa etc).

Multumesc tuturor celor care mi-ati trimis VIN uri...se pare ca acest domn Galatchi a ramas rece la cele 6 VIN uri trimise.(sa vedem cum vor reactiona cand vor aparea vreo 100 posesori Kia in ziar ca au aceasta problema).
SAAB 9-5

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Post by mihaiolimpiu »

Fac o fotografie şi revin cu VIN-ul... Şi mie mi se pare jenant, mai ales ca am avut grijă de maşină ca de ochii din cap!
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Rugina traverse scaune

Post by Ogy »


Locked

Return to “Garanţie, revizii”