Service Suceava - Iasi

Inclusiv campaniile de rechemări
danycxxx
Posts: 300
Joined: 21 Mar 2008, 14:09
Auto:

Service Suceava - Iasi

Post by danycxxx »

Ati auzit ceva de service-ul din Sv? Cineva mi-a spus ca nu ar avea autorizatie si cam 40 de masini si-au pierdut garantia (cei care au facut la ei revizia). MIT din Iasi are acum si service? Klado este foarte scump?

catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Re: Service Suceava - Iasi

Post by catalin2804 »

=D> :P Cum sa isi piarda garantia? Nu exista service in SV. Trebuia sa il deschida de cand am cumparat eu masina. :) (acum aproape 2 ani). Intre timp daily motors si-a inchis portile dupa cum se observa. Eu am fost la Klado la iasi. Super de treaba si prompti. La prima revie am dat 560 ron.
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

User avatar
mihaiolimpiu
Posts: 205
Joined: 12 May 2008, 12:46
Auto: Kia Cee'd SW 1.4 2008
Location: Suceava
Contact:

Re: Service Suceava - Iasi

Post by mihaiolimpiu »

Eu sunt curios UNDE/CARE/CUM sta treaba cu cei de la M.I.T. Iasi, pentru ca de Klado nu vreau sa aud! (pentru detalii si obiectiuni vezi jurnalul de bord - lipsa de profesionalism si avarii la masina in prima saptamana de zile de la achizitionare)

Orice pareri despre M.I.T. sunt binevenite, din cate stiam (cand cumparasem masina chiar citeam forumul din scoarta in scoarta) sunt foarte operativi, dar dupa cum stim acest lucru in Romania se schimba de la luna la luna... asa ca astept ca cineva sa faca o comparatie obiectiva!

In aceeasi ordine de idei am inteles ca este service si la Vaslui (habar nu am ce firma si ce-i de capul lor), oricum tinand cont ca revizia mi se apropie cam in 2 luni optez intre MIT iasi si cei de la Vaslui!

Kia - Suceava nu s-a inchis, posibil ca reprezentanta sa-si fi schimbat proprietarul (acum este functionala), nu stiu nimic de service, decat ca si-au pierdut autorizatia! Oricum cele 40 de masini (soferii lor) nu au de ce sa-si faca probleme (de ce sa fie vinovati soferii daca firma e de vina???) Sunt sigur ca Instanta de Judecata va rezolva problema in maxim 1-2 termene!
Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 GSL BEST Pewter Beige SV 81 MOC
Jurnal de bord viewtopic.php?t=2114

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”