ingaraj.ro

Inclusiv campaniile de rechemări
D4OTzu
Posts: 99
Joined: 06 Jul 2007, 21:19
Auto:
Location: Targu Jiu
Contact:

Re: ingaraj.ro

Post by D4OTzu »

Am comandat si eu pe 12.08.2009 un filtru aer Mann C2029, apx. 56 ron si un filtru habitaclu Jakoparts apx. 34 ron si le-am primit a doua zi prin Fan Courier. Cu tot cu transport am platit 113 ron. Foarte rapizi baietii de pe ingaraj.ro. Daca nu gasiti un produs pe site, sunatii ca le actualizeaza mai incet. Le-am montat pe masina si am observat ca textura hartiei este putin diferita, granulatie si grosime mai mare de cea originala Kia Hyundai, filtrul de habitaclu e putin mai mare(cu cativa mm) a intrat putin mai greu capacul de la locas. Cel de aer motor Mann s-a potrivit perfect dar si la el mi se pare hartia mai pufoasa. S-a simtit benefic inlocuirea filtrelor vechi. Sa vedem acum ce vor zice cei de la service la urmatoarea revizie peste o luna. :)
ImageCEE'D 1.4 GSL LX MT-Best machine silver, din 26.sept.2007

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: ingaraj.ro

Post by mortymer »

luat astazi dimineata, cu comanda ieri, 2 filtre de habitaclu, unul cu carbon activ(parca e o pasla ff groasa cu ceva prin ea si e drepta suprafata nu acordeon)o marca italieneasca cu "O" parca-avea inclusiv instructiuni de montaj ff brici- si unul normal(pare identic cu cel scos de pe masina)-"nipparts/japanparts"habar n-am cum exact, 151 lei ambele... sursa www.pasior-automotive.com ... ff promti, sunt undeva ppe oltenitei, langa scoala de militieni... cutia celui cu carbon am aruncat-o deja, dar celelat pot afla maine cum se numest...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: ingaraj.ro

Post by edddie_m »

Pana la urma sunt acceptate filtrele astea in service? Am sunat la klado si au zis ca nu le pun daca nu is originale. :(
Vin cu o foaie ceva sau scrie kia pe ele?

mihai_is
Posts: 146
Joined: 09 Jul 2007, 00:42
Auto:
Location: iasi

Re: ingaraj.ro

Post by mihai_is »

Pana la urma sunt acceptate filtrele astea in service? Am sunat la klado si au zis ca nu le pun daca nu is originale. :(
Vin cu o foaie ceva sau scrie kia pe ele?[/quote]

da de ce tre' sa le schimbe ei? ti le schimbi singur in 2 minute si te duci la ei doar pentru restul. nu te lua dupa capu' lor ca-s ''golani''. cand am luat masina au incercat sa ma prosteasca cu alarma, dar nu le-a mers; imi cereau cu tot cu montaj 700 lei pe o alarma de 250 lei in conditiile in care am intrebat inainte cat costa manopera si mi-au spus ca 100-120 lei.
Dom'le, unii e cu vrajealaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!.............. Daca crezi ca nu te descurci vino ca ti le schimb eu cat stai si fumezi tu juma' de tigara.
21-PUI

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: ingaraj.ro

Post by edddie_m »

Ala de polen am vazut si eu pe aici ce usor se schimba.
Da oare nu comenteaza daca ma duc si zic ca l-am schimbat eu inainte acasa? :shock:

Daca tot veni vorba unde si cu cat ai pus alarma in iasi? La Rodav vaslui mi-au cerut 500 cu tot cu montaj si montau si o panarama de alarma.Oricum ma intereseaza una simpla doar pentru functia de telecomanda.

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: ingaraj.ro

Post by frantic »

Saptamana trecuta am facut revizia si aveam filtrul de polen schimbat de mine. Le-am spus asta si nu au comentat nimic. :)
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

mihai_is
Posts: 146
Joined: 09 Jul 2007, 00:42
Auto:
Location: iasi

Re: ingaraj.ro

Post by mihai_is »

pt edddie_m
viewtopic.php?f=5&t=3297
insa nu recomand klado intrucat electricianu nu a montat alarma cum trebuie si am fost nevoit sa apelaz la cineva de la o firma specializata

kim
Posts: 18
Joined: 07 Apr 2009, 09:01
Auto:
Location: Buzau
Contact:

Re: ingaraj.ro

Post by kim »

ma bag si eu in seama. tot de la ingaraj.ro am cumparat si eu toate filtrele, nu au fost probleme. Atat timp cat produsele sunt certificate si respecta standardele kia, niciun service nu are ce sa comenteze. normal ca sunt suparati, pierd sume frumoase. pentru cine mai are probleme(si sper sa fie cat mai putini), am mai gasit un site super, cu unele piese, originale, care da clasa in materie de pret. www.importpieseauto.ro . o firma din Craiova, livreaza prompt, toate piesele vin cu certificare, deci nu se pune problema de garantie. incercati si vedeti.
Cee'D 1.4 LX Best Blue Kompass
ODO 96650 km si tot creste :)

autobrother
Posts: 1
Joined: 11 Mar 2012, 19:09
Auto:

Re: ingaraj.ro

Post by autobrother »

mai incercati si la http://www.magazinpieseauto.com.ro 0721404411 0769216181 0755477404 , dar numai cu seria de caroserie
dati mi niste modele sa va pun niste pint screen uri cu preturi, o zi buna
http://www.magazinpieseauto.com.ro 0721404411 0769216181 0755477404

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”