Recomandare service autorizat ITP

Inclusiv campaniile de rechemări
palex
Posts: 52
Joined: 13 Nov 2007, 02:30
Auto:

Recomandare service autorizat ITP

Post by palex »

Salut,

Imi cer scuze daca s-a mai discutat pe aici, insa nu am am gasit la search: imi puteti recomanda, va rog, un service autorizat ITP in Bucuresti?

Merci. :)
1,4 BEST Pewter Beige GSL

alma
Posts: 16
Joined: 06 Sep 2007, 22:55
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare service autorizat ITP

Post by alma »

Sper sa gasesti aici ce-ti trebuie.
http://www.rarom.ro/RO/article--Unitati ... --135.html
Kia Ceed SW 1.4 GSL LX MT Best, 109CP, Pewter Beige

palex
Posts: 52
Joined: 13 Nov 2007, 02:30
Auto:

Re: Recomandare service autorizat ITP

Post by palex »

merci:)
1,4 BEST Pewter Beige GSL

User avatar
andrei976
Posts: 147
Joined: 29 Apr 2008, 17:52
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare service autorizat ITP

Post by andrei976 »

salut ,

foarte bun linkul pus de tine ... dar pana la urma la care ati fost ?
care mai e pretul pt asa ceva ?


multumesc
KIA Cee'd 1.4 BEST Machine Silver
Album Foto : http://picasaweb.google.com/andreibalas ... neSilver02
Jurnal de bord : viewtopic.php?t=2129

User avatar
favug
Posts: 54
Joined: 13 Feb 2008, 19:15
Auto:

Re: Recomandare service autorizat ITP

Post by favug »

Salut,
tot patitu-i priceput....eu patit fiind, va recomand sa va duceti la orice statie autorizata ITP care se afla pe linga un service profi KIA.
Eu de exemplu am gresit ca am facut ITP in Iasi, avind nevoie sa ajung la Klado --- problema comuna la ITP este frina de mina --- (vezi aici the whole story: http://clubkia.ro/viewtopic.php?f=6&t=2 ... re#p142135 + http://clubkia.ro/viewtopic.php?f=63&t= ... a+mai+tare ).
Data viitoare voi merge la Vaslui.
Preturi: ~80RON, revenire ~40RON.
Kia C'eed 1.4 / Best / Abyss blue

andreea
Posts: 284
Joined: 07 Feb 2008, 13:02
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare service autorizat ITP

Post by andreea »

Eu am facut ITP-ul pe str Parintele Galeriu, e in zona Calea Mosilor. A fost ok, nu mai stiu cat a costat 120-130 ron ceva de genul, am intrat imediat nu aveam nicio masina in fata si a durat 20 min.
http://picasaweb.google.co.uk/bandreea/Kiutza
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

ciprian2003
Posts: 18
Joined: 29 Oct 2008, 15:43
Auto:

Re: Recomandare service autorizat ITP

Post by ciprian2003 »

Salut,
Am facut astazi ITP-ul la un service din Politehnica (www.secamm.ro), fostul Latin Efe.
A costat 140 RON si a durat cam 30 min. Mi-au spus din start ca nu se leaga de stingator sau trusa medical "doar suntem oameni". S-au purtat foarte ok cu mine. Nu am dat niciun bacsis. Ii recomand.

Initial am fost la Augsburg ca era mai ieftin (100RON) dar cand m-au dus, mi-au spus ca nu au camera sa filmeze seria la motor. Cred ca era vrajeala si nu aveau chef de lucru. Baietii din Poli au citit-o cu ochiul liber.

Multa sanatate,
Kia Ceed 1.4 Best......The Best.
Pewter Beige.

fuji
Posts: 138
Joined: 18 Mar 2008, 23:33
Auto: Kia ceed
Location: Bucuresti

Re: Recomandare service autorizat ITP

Post by fuji »

Eu am facut azi ITP-ul la o statie pe Ficusului. 100 ron. Destul de "comunisti" oamanii de acolo...dupa ce am platit zice unu` "...si daca vreti sa dati si la domnu pentru o bere ca v-a urcat masina pe rampa". M-am abtinut sa nu-l bag in aia a masii :).
1.4 GSL Best Black Pearl

Mory
Posts: 146
Joined: 22 Sep 2008, 12:35
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare service autorizat ITP

Post by Mory »

am si eu o intrebare si o recomandare legata de ITP...in primul rand recomandarea: sa nu va duceti sa faceti ITP-ul la un service de pe soseaua Bucuresti-Magurele. E acolo un service cu albastru scrie Statie ITP autorizata. Mare greseala am facut...initial mi-a zis ca ma costa 100 RON. Apoi m-a luat ca cica am emisii de gaze mari si ca nu am anvelope omologate...de unde...in talon scrie ca pot sa pun si 195/65/R15 si nu numai 185/65/R15. ma rog...cert e ca mi-a blocat masina acolo pana au venit unii de la RAR domne sa se uite si cica ii pacalim daca ii dau 50 de lei si lui altfel iese urat. totul m-a dus la 150 RON. deci nu va duceti. si acum intrebare...i s-a intamplat cuiva care a facut ITP-ul sa i se taie pardoseala sub scaunul pasagerului pentru a se vizualiza o serie de sasiu? mie mi s-a taiat cu surubelnita...mai degraba mi s-a sfasiat si au lasat-o asa. am descoperit asta astazi cand aspiram masina. vreau sa stiu daca a mai patit cineva asa inainte de a incepe alte demersuri. multumesc anticipat
Kia pro_cee'd 1.4 109 CP black pearl 30.000 km B-99-VKN

Imaginatia conduce lumea

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare service autorizat ITP

Post by Ogy »

Daca nu ai avut accident ca sa le trebuiasca celor de la casco seria caroseriei, normal ca nu ai de unde sa sti.
Mie mi-au rupt-o cu o cheie de yala.

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”