Smart key Sportage

Forum cu de toate despre Kia Sportage
larrybml
Posts: 21
Joined: 19 Mar 2019, 14:29
Auto: Sportage 1.6 T-Gdi GT-Line AWD
Location: Pitesti

Re: Smart key Sportage

Post by larrybml »

Multumesc frumos pentru raspunsul obiectiv, da, asa am observat si eu ca se incalzeste, dar totusi parca prea “palid” , cel putin asa mi se pare. Ar fi prea frumos sa tina cont si de temperatura exterioara, o sa vad exact iarna viitoare.
Sportage 1,6 T-GDI AWD 7 DCT

User avatar
soparlik
Posts: 133
Joined: 11 Sep 2018, 15:19
Auto: Sportage1.6TGDi 7DCTBlue
Location: Bucuresti

Re: Smart key Sportage

Post by soparlik »

Salut - poti sa opresti functia de rabatare a oglinzilor din meniul masinii pentru atunci cand te apropii cu cheia fara sa descui masina. Si mie mi se pare ciudat sa ai optiunea astea de "salut" a masinii cand te apropii de ea :-).
Sportage T-GDI 4x4 7Dct Cosmos Blue GT Line

larrybml
Posts: 21
Joined: 19 Mar 2019, 14:29
Auto: Sportage 1.6 T-Gdi GT-Line AWD
Location: Pitesti

Re: Smart key Sportage

Post by larrybml »

Functia imi place, doar ca mi se pare incompleta fara optiunea de a descuia toata masina sau macar usa soferului.
Sportage 1,6 T-GDI AWD 7 DCT

User avatar
Alx03
Posts: 476
Joined: 24 Jul 2019, 18:19
Auto: Sportage 1.6 TGDI 7DCT, GTLine
Location: Cluj Napoca

Re: Smart key Sportage

Post by Alx03 »

Nu stiu sigur daca intrebarea se incadreaza aici, dar citind recent prin manualul masinii, am observat ca e mentionat cum ca din meniul de cluster s-ar putea seta ca la prima apasare pe butonul de blocare al telecomenzii, sa se incuie masina, iar daca se mai apasa butonul o data, sa se auda un sunet de confirmare. Personal, insa, nu am gasit nicaieri prin meniu optiunea asta. O fi doar la masinile destinate pentru piata din SUA?

Catacta
Posts: 1
Joined: 04 Nov 2019, 15:14
Auto: Ct76lla
Location: Romania

Re: Smart key Sportage

Post by Catacta »

Bună dimineața.
Se poate închide/securiza mașina folosind butonul de pe mânerul ușii șofer dacă una din chei se afla în habitaclul interior? Iar mai apoi sa deschid mașina având cea de a doua cheie în buzunar?

flexib@l
Posts: 59
Joined: 16 Sep 2019, 21:00
Auto: Kia Sportage GT Line 7DCT awd
Location: Constanța

Re: Smart key Sportage

Post by flexib@l »

La Ford trebuie doar sa ating minerul sa se descuie/încuie, dar oglinzile se depliază numai dacă deschid ușa de la șofer, chiar daca mașina este descuiată. Și pe mine mă miră soluția de la KIA care depliază oglinzile cînd te apropii cu cheia și se pliază cînd te îndepărtezi. Nu mă deranjează absolut deloc sa apas butonul pe miner. Sportage este a 4a masina cu oglinzi pliabile electric și niciodată nu am avut probleme cu ele, chiar daca erau acoperite cu gheață.
Nu furați! Statul urăște concurența.

fmstanciu
Posts: 6
Joined: 15 May 2021, 22:39
Auto: Kia sportage
Location: Romania

Re: Smart key Sportage

Post by fmstanciu »

Va salut!
Am cumparat recent o kia sportage gt line din 2017, din pacate cu o singura cheie. De unde mai pot achizitiona inca una?

Post Reply

Return to “Generalităţi”