Cârlig de remorcare detașabil original

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
musicman
Posts: 58
Joined: 03 Jul 2017, 23:32
Auto: Kia Sportage Gt Line

Cârlig de remorcare detașabil original

Post by musicman »

Salut pe 28 Ianuarie am montat un cârlig detașabil cu accesoriile de rigoare pe Sportage 1.6 Tgdi la reprezentanta in Bucuresti.Desi am lăsat o atunci 1 zi când am ajuns pe la 5 fara un sfert încă se mai lucra la mașină .Mi a explicat cineva de acolo cam cum se folosește cârligul etc ,eram foarte happy că mi l am pus și am plecat.Nu am folosit cârligul până ieri când am vrut sa l montez pt un suport de biciclete.Ehh ieri am observat cu stupoare că lucrarea făcută arată că la amatori.Adica pur și simplu decupajul făcut în difuzor zici că a fost făcut de mine la traforaj.Apoi am mai întrebat un coleg care și a montat tot in reprezentanta cârligul daca și la el arăta așa și evident că nu...deci sincer nu mi se pare lucrare de 5000 de lei.Imi pare sincer rau că nu m am uitat mai atent atunci și nici în zilele ce au urmat .Fiind iarna nu prea m a interesat dar ieri m am uitat cu atenție.Am văzut și pe site ul Kia și pe internet cum ar fi trebuit să arate așa o lucrare și este destul de departe.Am dat astăzi un mail și am să văd ce se întâmplă.Tot astăzi am aflat că mai trebuie montat și un modul care anulează senzorii de parcare când ești în modul remorca.Voi ce știți despre aceste lucruri și dacă aveți cârlige montate nu ar strica niste poze să mă conving și mai mult de faptul că la mine lucrarea s a făcut în grabă .Mulțumesc frumos

OvidiuM
Posts: 7
Joined: 15 Apr 2021, 10:07
Auto: Kia Sportage GT 184 AT AW
Location: Craiova

Re: Cârlig de remorcare detașabil original

Post by OvidiuM »

Salut, masina banuiesc ca este in garantie de moment ce ai apelat sa faci lucrarea in reprezentanta.
Ai venit cu carligul tau sau l-ai luat pe cel original de la ei? Personal mi se pare foarte mult 5000ron

User avatar
RaiMaN
Moderator
Posts: 1080
Joined: 17 Jun 2010, 12:27
Auto: Sportage 1.7 CRDI
Location: Bucuresti

Re: Cârlig de remorcare detașabil original

Post by RaiMaN »

Atat este cel original. Eu în 2019 am primit oferta 4300 lei de la MIT.

Pana la urma am montat asta: viewtopic.php?p=260305#p260305

Se vede în poze ce au decupat la mine.
Peugeot 5008 GT 2019, 2.0 Diesel EAT8, 177CP

EX: Kia Sportage MY2017, 1.7 CRDI 7DCT, Style, New InfraRed

Kia Cee`d Facelift 2010 1.6 CRDI , Best, Black Pearl

OvidiuM
Posts: 7
Joined: 15 Apr 2021, 10:07
Auto: Kia Sportage GT 184 AT AW
Location: Craiova

Re: Cârlig de remorcare detașabil original

Post by OvidiuM »

RaiMaN wrote:Atat este cel original. Eu în 2019 am primit oferta 4300 lei de la MIT.

Pana la urma am montat asta: viewtopic.php?p=260305#p260305

Se vede în poze ce au decupat la mine.
Mulțumesc.
Tot mi se pare mult pentru un cârlig. Cat să îți ia sa atragi niste șuruburi și să te legi la calculatorul mașinii? In fine, pe termen lung amortizezi investiția cu 1-2 drumuri cu o rulotă la mare.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Post Reply

Return to “Generalităţi”