Ajutor Tutorial Subwoofer Kia Sportage 2016 2.0 DSL AWD QL

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
Chrixus
Posts: 3
Joined: 01 Jun 2023, 23:29
Auto: Kia Sportage 2016 QL
Location: Germany

Ajutor Tutorial Subwoofer Kia Sportage 2016 2.0 DSL AWD QL

Post by Chrixus »

Salut,

de curand am achiziționat o Kia Sportage 2016 QL GT line.
Masina vine cu sistem JBL si cu subwoofer in portbagaj partea dreapta pe aripa. Pentru ca nu mă satisface bassul sistemului actual vreau sa imi instalez un subwoofer aftermarket. Toate piesele si accesoriile sunt deja achiziționate, nu are rost sa mai întru in detalii gen marca amplificatorului si a subwooferului. Tin sa menționez ca am mai instalat in trecut amp + subwoofer pe alte mașini.
Din păcate sunt blocat la etapa unde trebuie sa gasesc semnal pentru amplificator si aici aper sa gasesc ajutorul vostru. Am demontat radioul si am câtiva conectori ai caror fire nu am reușit sa gasesc difuzoarele gen fata pentru a lua semnal cu ajutorul adaptor ului HI-LOW. Nu reușesc sa găsesc nici o diagrama clara cu privire la culorile cablurilor difuzoarelor. Acum nu sunt sigur daca e posibil sa ma pot lega direct din spate unde este subwooferul si amplificatorul din fabrica sa nu mai desfac iar radioul. Cunoaște cineva daca e posibil? Asta ar scuti si traseul cablului de semnal prin pragul usilor. Nu am reusit sa desfac panoul unde este subwooferul si amplificatorul din fabrica inca. Imi cer scuze daca mai exista topic similar cu tema asta. Va mulțumesc!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

alexcrist
Posts: 803
Joined: 08 Feb 2014, 21:25
Auto: Kia XCeed 1,4 T-GDI, 2020
Location: Brașov

Re: Ajutor Tutorial Subwoofer Kia Sportage 2016 2.0 DSL AWD QL

Post by alexcrist »

Salut!

Vezi dacă te ajută ceva de pe aici: https://www.ksportagegl.com/audio-1410.html

E manualul tehnic. Posibil să nu fie suficient de detaliat pentru ce ai tu nevoie, dar merită să arunci un ochi.

akeem
Posts: 948
Joined: 08 Oct 2017, 19:28
Auto: Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT
Location: Bucuresti

Re: Ajutor Tutorial Subwoofer Kia Sportage 2016 2.0 DSL AWD QL

Post by akeem »

Uite un topic, poți da PM celor care au scris acolo:
viewtopic.php?f=37&t=25501
Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 4x4 GT-LINE - Sand Track

Post Reply

Return to “Generalităţi”