termen de livrare depasit

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: termen de livrare depasit

Post by Miria »

Flavyus esti genial daca ai reusit sa provoci descărcări de adrenalina doar trecând pe lângă un tir cu masini si scriind pe forum ca ai facut acest lucru .Daca făceai poza la camion o băgai pe doamna direct in terapie intensivă cu fibrilatie ventriculara. Cei drept eu ma bucur ca n ai vazut una neagră printre cele enumerate de tine.
Apropo daca a mea a fost produsă pe 13 cat face oare pana la Curtici respectiv Bucuresti. Tipul de la Kia mi a spus că joi sau vinerea aceasta o am, mie mi se pare prea repede, oare o fi adevarat?

baban oana
Posts: 64
Joined: 18 Jan 2017, 15:08
Auto: sportage 1.6 tgdi 7dct 4x4gtli
Location: turnu magurele

Re: termen de livrare depasit

Post by baban oana »

Miria wrote: 17 Jul 2017, 14:25 Flavyus esti genial daca ai reusit sa provoci descărcări de adrenalina doar trecând pe lângă un tir cu masini si scriind pe forum ca ai facut acest lucru .Daca făceai poza la camion o băgai pe doamna direct in terapie intensivă cu fibrilatie ventriculara. Cei drept eu ma bucur ca n ai vazut una neagră printre cele enumerate de tine.
Apropo daca a mea a fost produsă pe 13 cat face oare pana la Curtici respectiv Bucuresti. Tipul de la Kia mi a spus că joi sau vinerea aceasta o am, mie mi se pare prea repede, oare o fi adevarat?
dle doctor,sincer,ma uimiti!!!!! nu are rost sa continui....

User avatar
b76bgaarh
Posts: 1316
Joined: 02 Dec 2008, 14:40
Auto:

Re: termen de livrare depasit

Post by b76bgaarh »

incerci si tu sa nu mai dai quote la mesajul anterior? poti sa ii raspunzi direct.

bafta.
masina familie Kia SPORTAGE 2.0 DSL 4wd CITY

tudorg
Posts: 20
Joined: 03 Mar 2017, 14:44
Auto: Sportage 1.7 DCT
Location: Luxemburg

Re: termen de livrare depasit

Post by tudorg »

Ca idee, pe 24 Aprilie am dat avansul, pe 7-8 iunie aveam seria de sasiu,in ~3 sapt masina era la dealer iar dupa inca 7 zile a ajuns si cartea.

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: termen de livrare depasit

Post by MihaiM »

@tudorg de la ce dealer ai luat-o?

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: termen de livrare depasit

Post by Miria »

Merci Tudor deci săptămâna viitoare ma astept sa o ridic.

tudorg
Posts: 20
Joined: 03 Mar 2017, 14:44
Auto: Sportage 1.7 DCT
Location: Luxemburg

Re: termen de livrare depasit

Post by tudorg »

Masina a fost comandata de la TradoTotal, din Iasi. Timpul de asteptare oricum difera de la comanda la comanda, chiar si dupa ce e fabricata, in functie de cum au si ei masini sa nu trimita trailer-ul gol.

alexandra36
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2017, 22:41
Auto: kia sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by alexandra36 »

Revin cu informatii. Am fost sunata de Mit Motors baneasa care m-au anuntat ca in 3-4 zile maxim pot veni sa ridic masina. Mi-au spus doar ca mai trebue sa monteze alarma pe ea.Alarma si montajul acesteia am inteles ca ar fi gratuite. Sg mea dilema este ( si am uitat sa ii intreb ca m-au luat prin srprindere cu telefonul) daca pot dezactiva alarma? sau o sa sune ori de cate ori un caine da cu coada in masina?

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by Flavyus »

Mai bine fara alarma. Utilitatea e spre 0. Depinde daca ai modelul cu senzori de perimetru, aia urla la pisici. Pui antifurt la roti si gata.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by Flavyus »

Mai bine fara alarma. Utilitatea e spre 0. Depinde daca ai modelul cu senzori de perimetru, aia urla la pisici. Pui antifurt la roti si gata.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


alexandra36
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2017, 22:41
Auto: kia sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by alexandra36 »

Multumesc.Nici nu stiam ca exista sistem antifurt la roti:)

nirox
Posts: 300
Joined: 21 Sep 2010, 18:08
Auto: Sportage, 1.6TGDI, MT, 4x2

Re: termen de livrare depasit

Post by nirox »

Am eu montata alarma de la ei. Nu am avut probleme cu ea sa urle la un caine. Singura chestie e ca se demonteaza pe acolo prin interior ca sa puna senzorii aia volumetrici, si se vede ca pusa after.

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by Flavyus »

La Sportage, o alimentare civilizata se face in cutia de sigurante, cu un banal suport de sigurante micro2 pe care reprezentantele nu le au. In consecinta se conecteaza la cablurile care trec prin prag, o solutie mai putin civilizata. Per total nu as monta alarma. Suportul ala se comanda pe ebay, costa mai nimic. Eventual iti comanzi suportul si montezi alarma mai tarziu.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


alexandra36
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2017, 22:41
Auto: kia sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by alexandra36 »

tocmai le-am scris si le-am multumitdar am renuntat la alarma.numai ideea ca imi vor desface masina a fost asa ca un vant rece pe spate.
o alta dilema ar fi legata de cauciucuri. am inteles ca va veni echipata cu cauciucuri de 19 Continental insa sunt pt vara. Voi pt iarna ce folositi? ce marci ati recomanda?

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by Flavyus »

Mai bine fara alarma, chiar daca e gratis :)
Vezi alte topice, jurnale, sunt foarte multe info despre rotile de iarna.

Post Reply

Return to “Generalităţi”