termen de livrare depasit

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
escu23
Posts: 18
Joined: 03 Apr 2017, 10:48
Auto: sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by escu23 »

escu23 wrote: 27 Jun 2017, 19:57 Salutare tuturor,
Eu am dat comanda și plătit avansul pentru un Sportage în 27.04.2017. Sunt curios dacă cineva a dat comandă tot în această perioadă și dacă a primit ceva noutati? ID28480. :D
Mulțumesc anticipat.
Am primit ieri confirmarea cu seria masinii ca s-a produs si azi am achitat diferenta. Sunt in grafic. Drumuri bune la toata lumea. 8)

takapaka
Posts: 10
Joined: 21 Apr 2017, 22:23
Auto: sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by takapaka »

Gata !!!...ieri am ridicat masina :D ,imi place muuult mai mult ca inainte sa ma hotarasc,este prima mea KIA ,asa la prima impresie ,face toti banii !!!...revin cu detalii dupa ce o s-o alerg putin ...timp de asteptare aproximativ 3 luni !!!

baban oana
Posts: 64
Joined: 18 Jan 2017, 15:08
Auto: sportage 1.6 tgdi 7dct 4x4gtli
Location: turnu magurele

Re: termen de livrare depasit

Post by baban oana »

bravo takapaka!!!! s o stapaniti sanatosi!!!! drumuri line!!!! hai ,alearg o si asteptam impresii....e clar noi avem 2 luni si o sapt de asteptare...mai avem oleaca,sper!!!! parca a ta era white deluxe,poate pui aici si niste foto cand ai timp ...pana atunci alearga caii!!!!

baban oana
Posts: 64
Joined: 18 Jan 2017, 15:08
Auto: sportage 1.6 tgdi 7dct 4x4gtli
Location: turnu magurele

Re: termen de livrare depasit

Post by baban oana »

takapaka wrote: 13 Jul 2017, 12:23 Gata !!!...ieri am ridicat masina :D ,imi place muuult mai mult ca inainte sa ma hotarasc,este prima mea KIA ,asa la prima impresie ,face toti banii !!!...revin cu detalii dupa ce o s-o alerg putin ...timp de asteptare aproximativ 3 luni !!!
spune mi te rog takapaka,ai sunat la ei sa intrebi de masina sau ai asteptat pana te au sunat ?!!! eu nu am sunat deloc si vad ca altii care au platit in aceeasi zi cu mine deja li s a confirmat producerea masinii ...eu nu am nici o veste deocamdata,dar nici n am vrut sa deranjez cu telefoanele...

takapaka
Posts: 10
Joined: 21 Apr 2017, 22:23
Auto: sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by takapaka »

baban oana wrote: 15 Jul 2017, 10:42
takapaka wrote: 13 Jul 2017, 12:23 Gata !!!...ieri am ridicat masina :D ,imi place muuult mai mult ca inainte sa ma hotarasc,este prima mea KIA ,asa la prima impresie ,face toti banii !!!...revin cu detalii dupa ce o s-o alerg putin ...timp de asteptare aproximativ 3 luni !!!
spune mi te rog takapaka,ai sunat la ei sa intrebi de masina sau ai asteptat pana te au sunat ?!!! eu nu am sunat deloc si vad ca altii care au platit in aceeasi zi cu mine deja li s a confirmat producerea masinii ...eu nu am nici o veste deocamdata,dar nici n am vrut sa deranjez cu telefoanele...
pe mine m-au sunai ei prima data si a fost o greseala,dupa eu,suna-i si tu ,nu strica sa-i pui putin la treaba ,agentul meu de vanzari a fost super cooperant si bine intentionat dupa incurcatura cu prima data de livrare ...nu ti-au comunicat nici macar daca s-a fabricat ? ...si da,este alb deluxe, stii cum este ,gusturile nu se discuta ,deluxe asta arata f bine ,este prima Kia si prima de culoare alba !!!

alexandra36
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2017, 22:41
Auto: kia sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by alexandra36 »

eu imi cumpar sportage-ul de la kia mit bucuresti baneasa.super cooperanti.am achitat in iunie 2017 un avans si pe 1 iulie integral suma. pe 4 sau 5 iulie cica era produsa si acum astept livrarea care zicea dealerul poate dura si 60 zile.desi termenul de livrare e cam mare.nu i-am sunat deloc.ei m-au sunat imediat ce a fost produsa.

donstelik
Posts: 30
Joined: 28 Jan 2017, 17:50
Auto: Kia Sportage 1.6 TGDI 7DCT 4WD
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by donstelik »

alexandra36 wrote: 15 Jul 2017, 16:07 eu imi cumpar sportage-ul de la kia mit bucuresti baneasa.super cooperanti.am achitat in iunie 2017 un avans si pe 1 iulie integral suma. pe 4 sau 5 iulie cica era produsa si acum astept livrarea care zicea dealerul poate dura si 60 zile.desi termenul de livrare e cam mare.nu i-am sunat deloc.ei m-au sunat imediat ce a fost produsa.
Nu are cum sa dureze livrarea 60 zile lucratoare din momentul producerii. Presupun ca e termenul din momentul plasarii comenzii.
Pentru masinile din stoc (care nu sunt inca produse), livrarea se face in 20 zile lucratoare din momentul achitarii avansului.
Da un telefon la ei ca sigur ai de asteptat mai putin.
Kia Sportage GT-LINE 1.6 T-GDI 7DCT 2017

alexandra36
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2017, 22:41
Auto: kia sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by alexandra36 »

ooo multumesc!!! de veste. sincer eu prefer sa imi imaginez ca vine mai tarziu ca sa nu am sperante si sa incep sa ma crizez:))insa multumesc pt informatie.ma gandesc ca pe n 24-26 iulie sa ii sun eu in cazul in care nu ma suna ei intre timp. am verificat acum mesajul in care ma anuntau ca e produsa masina si a fost trimis pe 10 iulie. voi anunta aici data cand ajunge in bucuresti.

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by Flavyus »

Lagermaxu cu Sportage-uri era langa Pitesti pe la ora 19, facea pauza pe stanga dar cu botul spre Bucuresti Parca 8 bucati ? Alb, sand track, ceva silver. Hai ca vine !

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


alexandra36
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2017, 22:41
Auto: kia sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by alexandra36 »

Haaaa incredibilllll...ce veste minunata ....multumesc Flavyus...

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: termen de livrare depasit

Post by Miria »

Flavyus, neagra ai vazut cumva? Merci!

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by Flavyus »

Sincer nu am remarcat negru, dar am fost luat prin surprindere, e posibil sa fie. O singura platforma era.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: termen de livrare depasit

Post by Miria »

Atunci nu era, a mea joi a fost produsa nu cred ca o aduc astia atat de repede...Merci frumos.

baban oana
Posts: 64
Joined: 18 Jan 2017, 15:08
Auto: sportage 1.6 tgdi 7dct 4x4gtli
Location: turnu magurele

Re: termen de livrare depasit

Post by baban oana »

Flavyus wrote: 16 Jul 2017, 21:56 Lagermaxu cu Sportage-uri era langa Pitesti pe la ora 19, facea pauza pe stanga dar cu botul spre Bucuresti Image Parca 8 bucati ? Alb, sand track, ceva silver. Hai ca vine !

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Flavyus esti genial !!!!!! o veste care a creat descarcari de adrenalina..multumim de veste!!! e placut sa vezi cum ceilalti se implica chiar daca ei si au luat deja masinutele..asteptarea e grea dar e cu ''tahicardii'' spre final...

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by Flavyus »

Genial eram daca faceam poza ! Dar eram in trafic si am fost luat prin surprindere.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Post Reply

Return to “Generalităţi”