termen de livrare depasit

Forum cu de toate despre Kia Sportage
Post Reply
Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: termen de livrare depasit

Post by Miria »

Eu zic ca este o masina premium Range Rover Sport. Nu exista termen de comparatie între una și cealaltă, chiar daca vorbim de vechiul model Range Rover Sport.In fine am divagat de la subiect.Sorry daca am fost prea dur si am stricat așteptarea si plăcerea unora dintre membrii, dar mi s a parut putin ciudat aceasta exaltare si personificare a unei simple masini de duzină.Nu am zis o cu răutate sau din invidie, pentru că si eu astept una, dar mi se pare ciudat cand intru pe un forum profil auto sa citesc diminutive la adresa Sportage ului respectiv cat de drăguță sau grasuta este aceasta masina.Eu ma opresc de la acest subiect.Succes si sa va bucurați de masini!

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: termen de livrare depasit

Post by MihaiM »

De duzina e atitudinea ta care abuzeaza de rabdarea celor care scriu sau citesc acest topic si carora te-ai gasit tu sa le judeci sentimentele si preferintele sau posibilitatile in materie de autoturisme. Fara rautate si invidie .....

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by Flavyus »

Miria wrote: 29 Jun 2017, 12:09 dar mi se pare ciudat cand intru pe un forum profil auto sa citesc diminutive la adresa Sportage ului respectiv cat de drăguță sau grasuta este aceasta masina.
Fix de aia sunt forumurile, pentru pasionati.
Dealerul imi zicea ca in Romania lumea e croita clar pe marci, daca unul nu accepta decat premium nici nu se va uita la Kia, chiar daca umbla cu un mertz nou chel (am vazut de mult un C classe nou de te lipseai).
Eu am avut si marci mai bengoase dar tot imi sucesc gatul dupa Sportage-uri. E foarte reusita masina si nu ma proptesc in pretul mic, ma bucur de ea ca de Bentley.

User avatar
b76bgaarh
Posts: 1318
Joined: 02 Dec 2008, 14:40
Auto:

Re: termen de livrare depasit

Post by b76bgaarh »

baietzi, beti o bere rece si asteptati masinile la umbra.

ps colegu miria se alinta, sa vedeti ce vocal e pt o zgarietura la symbol.
masina familie Kia SPORTAGE 2.0 DSL 4wd CITY

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: termen de livrare depasit

Post by Miria »

Nu era zgarietura, era indoitura si acum 11 ani, atunci eram nebun sa fie impecabilă, pana la urma am reparat o, plus alte zgarieturi au aparut si lovituri de grindină,am reparat o din nou acum este impecabila, între timp am îmbătrânit și grizonat, încă am Symbol ul fiind masina tinereții mele.Timpul mi a aratat ca nu trebuie sa pui suflet pentru un fier.V ati supărat de pomana....Prea puneti suflet pentru o masina.

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: termen de livrare depasit

Post by Miria »

Flavyus wrote: 29 Jun 2017, 13:00
Miria wrote: 29 Jun 2017, 12:09 dar mi se pare ciudat cand intru pe un forum profil auto sa citesc diminutive la adresa Sportage ului respectiv cat de drăguță sau grasuta este aceasta masina.
Fix de aia sunt forumurile, pentru pasionati.
Dealerul imi zicea ca in Romania lumea e croita clar pe marci, daca unul nu accepta decat premium nici nu se va uita la Kia, chiar daca umbla cu un mertz nou chel (am vazut de mult un C classe nou de te lipseai).
Eu am avut si marci mai bengoase dar tot imi sucesc gatul dupa Sportage-uri. E foarte reusita masina si nu ma proptesc in pretul mic, ma bucur de ea ca de Bentley.
Ma bucur ca o apreciezi, cu siguranta si eu o apreciez foarte tare.Astazi un prieten mai înstărit m a plimbat cu un Bentayga, nu pot sa povestesc ce senzație am avut.Pot sa declar că sunt un pic invidios pe ce masina are....Bine si pretul este pe masura, bănuiesc că voi rămâne la stadiul de a visa o asemenea masina.

default
Posts: 496
Joined: 06 Jul 2016, 18:52
Auto: Kia Sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by default »

Cat e noua masina, pui cam orice la suflet! Cand se invecheste insa si mai primeste si botezul inerent al vopselei, te mai lasi pagubas.

Cate 2-3 luni, de asteptare la o Kia nu e mult, comparativ cu alte marci. Cei ce aveti comanda peste vara, mai pierdeti si cca o luna din cauza vacantei de la uzina slovaca.
Kia Sportage 2016 4x4 1.6T-GDI GTLine-vandut!
----------------------------------------
Vand bare Thule Sportage 3 sau 4-link in Bazar :!:

surfer
Moderator
Posts: 1364
Joined: 27 Oct 2008, 03:43
Auto: Ceed/Sportage
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by surfer »

Miria, compari mere cu diamante. Iar daca esti invidios pe ce are prietenul "mai instarit", nasol moment. Nu intru in detalii de psihologie a caracterului.
Hai sa inchidem subiectul aici, ca pe langa off topic, o dam si in derizoriu.
Kiutza - Cee'd City, 2008, 1.6 GSL, Kompass Blue - 200000KM+
Grasuna - Sportage GT Line (+), 2016, 2.0 DSL AWD AT HP, Canyon Silver - 125000KM+

nirox
Posts: 300
Joined: 21 Sep 2010, 18:08
Auto: Sportage, 1.6TGDI, MT, 4x2

Re: termen de livrare depasit

Post by nirox »

Intr-o tara in care salariul mediu e vreo 400E, eu zic ca e destul de premium masina asta si pentru saracii de pe forumul asta care nu si-au permis decat o masina de 20.000E - 30.000E, cam asta e premium pt ei. Fiecare isi ia ce isi permite, ce il coafeaza. Sunt curios ce zici de aia care isi iau logan...

Miria
Posts: 296
Joined: 06 May 2017, 14:30
Auto: Sportage2017

Re: termen de livrare depasit

Post by Miria »

surfer wrote: 29 Jun 2017, 18:05 Miria, compari mere cu diamante. Iar daca esti invidios pe ce are prietenul "mai instarit", nasol moment. Nu intru in detalii de psihologie a caracterului.
Hai sa inchidem subiectul aici, ca pe langa off topic, o dam si in derizoriu.
Tocmai sunt de acord. Nici nu ai avea de ce si cum sa intri in detalii psihologice ale caracterului meu.Eu nu te-am caracterizat pe tine, asadar te rog sa incerci sa iti tii parerile personale pentru tine.Am zis ca sunt invidios in gluma, fiecare cu norocul lui in viata.Referitor la cei cu Logan, de ce i-as caracteriza? Si eu am avut Logan printre primele este o masina foarte buna pentru banii ei. Eu nu mai continui pe acest subiect, nu am nimic cu masina, imi place foarte tare altfel nu as fi comandat una.Eu doar mi-am expus punctul de vedere.Este o masina foarte ok pentru banii ei, dar nu este Bentley sau Rolls,nici nu ar putea fi diferenta de pret este astronomica.Nu am caracterizat pe nimeni de pe forum cum ca ar fi sarac,pentru ca pana la urma si eu voi conduce aceeasi masinai in plus eu nu jignesc oamenii.Fiecare are posibilitatea financiara dupa cat a invatat si cat noroc a avut in viata.Unii mai mult altii mai putin.Eu atat mi-am permis acum, cu asta ma multumesc si nu am niciun regret pentru alegerea facuta.Daca doriti sa continuati cu discutii la termen de livrare depasit despre cat de draguta este grasuta de Kiutza fie.Imi pare rau ca m-am lasat purtat de val si am intrat in contradictoriu efectiv gratuit. Sanatate maxima va doresc!

User avatar
b76bgaarh
Posts: 1318
Joined: 02 Dec 2008, 14:40
Auto:

Re: termen de livrare depasit

Post by b76bgaarh »

arunc cu berea dupa voi.............................................
masina familie Kia SPORTAGE 2.0 DSL 4wd CITY

nirox
Posts: 300
Joined: 21 Sep 2010, 18:08
Auto: Sportage, 1.6TGDI, MT, 4x2

Re: termen de livrare depasit

Post by nirox »

@Miria
Chestia e ca nimeni nu compara masina asta cu Bentley sau alte sf-uri. Sincer. Faza cu saracii sper ca ai inteles tonul tendentios si nu ad literam. E ca si cum ala care isi ia Lamborghini ii zice aluia cu X6 ca e caruta.
Si eu am comandat masina in Decembrie anul trecut si mi-a venit in Aprilie dar nu am asteptat cu sufletul la gura, nu stiu, nu am simtit acea nerabdare de care vorbesc colegii. Poate sunt eu defect, poate nu vroiam sa am asteptari, noaptea de dinainte am dormit ca un puisor. Dar masina este superba iar pretul este acceptabil pentru ce ofera. Poate mi-as fi permis sa-mi iau si o germana de tipul asta dar masina e o cheltuiala si nu o investitie, nu ca asta ar fi fost ieftina.
La mine prima masina a fost Sandero si visam la un Stepway :). Apropo, in cazul in care v-ati mai uitat la Dacia pe site, Loganurile de acum vin chiar si cu pilot automat, led, senzori parcare, AC automat, TPMS, indicator de schimbat viteza, comenzi audio pe volan, USB, start/stop la preturi maxime de 9500E.
Ideea e ca sentimentele oamenilor sunt cel mai usor de lezat...

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: termen de livrare depasit

Post by Flavyus »

b76bgaarh wrote: 29 Jun 2017, 21:01 arunc cu berea dupa voi.............................................
Nu zic nu :)

Apropo, termenul de livrare la Ateca este 2018 nedefinit.

default
Posts: 496
Joined: 06 Jul 2016, 18:52
Auto: Kia Sportage

Re: termen de livrare depasit

Post by default »

Cat de nu stiu cum, sa fie o masina, ca sa astepti un an pentru ea?

Termenul ala nedefinit in 2018 e numai bun, pentru cei ce asteapta acum, un Sportage!
Kia Sportage 2016 4x4 1.6T-GDI GTLine-vandut!
----------------------------------------
Vand bare Thule Sportage 3 sau 4-link in Bazar :!:

sato123
Posts: 116
Joined: 04 May 2017, 12:32
Auto: Sportage 1.6 T-GDI AWD Style
Location: Brasov

Re: termen de livrare depasit

Post by sato123 »

Se invecheste masina din punct de vedere tehnologic pana atunci ;).

Post Reply

Return to “Generalităţi”