viitor posesor Sportage .......sau ..nu??

Cum se rezolvă diverse probleme
User avatar
b76bgaarh
Posts: 1316
Joined: 02 Dec 2008, 14:40
Auto:

Re: viitor posesor Sportage .......sau ..nu??

Post by b76bgaarh »

cu ce o inlocuiesti?
masina familie Kia SPORTAGE 2.0 DSL 4wd CITY

User avatar
chinezu81
Posts: 354
Joined: 28 Mar 2013, 09:04
Auto: Kia Sportage AT, 2.0, 184CP

Re: viitor posesor Sportage .......sau ..nu??

Post by chinezu81 »

Mai mult ca sigur e si usa fata afectata, plus ca nu stii cum a preluat socul dedesubt. La motor nu cred sa fie ceva. Am avut o masina mai grav lovita in acelasi loc, dar si cu roata si la motor nu a avut nimic, insa directia nu a mai fost ca inainte... o sa gasesti si pe la noi SH pe la pretul ala, plus ca motorul e cam mic daca vrei si putere (no ofence pentru cei care detin motorul acesta).

User avatar
chinezu81
Posts: 354
Joined: 28 Mar 2013, 09:04
Auto: Kia Sportage AT, 2.0, 184CP

Re: viitor posesor Sportage .......sau ..nu??

Post by chinezu81 »

Doar dau cu presupusul: credeti ca a lovit pe cineva pe partea aia ca e cam ciudat lovita. Adica parbrizul spart si plafoniera un pic indoita. La fel capota un pic indoita. Mi se pare insa cam tare indoita in zona far/ bara, dar la cum se deformeaza acum masinile, daca l-a luat in plin... Doamne fereste, dar asta iti aduce si o karma nasoala.

nedan
Posts: 138
Joined: 07 Jun 2011, 18:20
Auto:

Re: viitor posesor Sportage .......sau ..nu??

Post by nedan »

b76bgaarh wrote:cu ce o inlocuiesti?
Nu vreau sa poluez topicul omului, dar poate il intereseaza.
Masina mea probabil o sa fie scoasa la vanzare in mai, o sa aiba aprox 55 000 de KM, nelovita, inca 3 ani si 2 luni de garantie. As schimba-o tot cu un Sportage, cu un model si mai nou, daca se poate :).
Motivul vanzarii este ca se termina leasing-ul si fac altul. Ma uit tot la modele asiatice sau de ce nu americane. Am fost si la "nemti" dar nu mai sunt ce au fost si m-am simtit jignit de conditiile de garantie... vin de la 7 ani garantie si parca mi-au crescut pretentiile in zona asta. :)
Sportage III 1.7DSL 2011

andytzu
Posts: 234
Joined: 13 May 2014, 21:56
Auto: Kia Sportage 2.0D, 6MT, 184hp
Location: Bucuresti

Post by andytzu »

Daca prin nemti te referi la VW, forget it! Probleme cu carul!

filip
Posts: 17
Joined: 31 Dec 2014, 17:57
Auto: sportage 1.6 gdi style
Location: Ploiesti

Re:

Post by filip »

andytzu wrote:Daca prin nemti te referi la VW, forget it! Probleme cu carul!
Confirm ,s-a dus mitul german

mongol
Posts: 263
Joined: 14 Aug 2013, 15:02
Auto: kia sportage 2dsl awd mt 184

Re: viitor posesor Sportage .......sau ..nu??

Post by mongol »

Stiu ca e tarziu, dar trebiue sa-ti confirm si eu cam tot ce au zis colegii de forum. Nu e nevoie de platforma, trebuie doar un far, masina merge sigur pe roti. Problema e ca la grupul Hyundai preturile pieselor sunt colosal de scumpe. Doar la ce se vede in poza piesele costa aproape 4000 euro. Interesati-va cat e un parbriz la Sportage. Sau un far... Luati un calmant inainte, sa nu va ia cu palpitatii.
Un Sportage nou 1.6 benzina, primul nivel de echipare, cu rabla, e in jur de 15000. Ca masina aia sa merite efortul trebuia sa fie fffffffff ieftina. Adica pretul masinii + costul aducerii la starea initiala + transport (e ceva benzina de acolo pana aici) = minim 1000 de euro mai ieftina ca una sh similara aici. Altfel nu merita efortul.

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”