Android auto

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
Vlad pop
Posts: 2
Joined: 04 Jan 2020, 20:22
Auto: Kia Sportage
Location: Baia Mare

Android auto

Post by Vlad pop »

Buna seara...nu reusesc sa imi conectez telefonul, un samsung galaxy S9 la ecranul unui kia sportage 2019...reusesc prin bluetooth dar nu pot prin cablul USB sa vad Gps-ul...stie careva cum sa procedez? ...multumesc

ingerulol
Posts: 230
Joined: 26 Aug 2018, 18:26
Auto: SPORTAGE Facelift 1.6 136DCT7
Location: București
Contact:

Re: Android auto

Post by ingerulol »

Schimba cablul USB C . Am patit-o si eu . Am luat un HAMA de la Altex , scurt dar de calitate . All ok .

defman
Posts: 40
Joined: 10 Mar 2017, 12:06
Auto: KIA Sportage 1.6T-GDI 7DCT AWD
Location: Bucharest

Re: Android auto

Post by defman »

Ce GPS te astepti sa vezi prin USB, Waze, Google Maps? Prin Bluetooth in mod cert nu vezi GPS-ul (aplicatia de navigatie) de pe telefon cu telefonul conectat, ci aplicatia de navigatie a masinii. Unitatea de Sportage nu suporta AA wireless.

Banuiesc ca ai Android Auto instalat pe telefon, nu? Alte aplicatii iti merg in momentul in care conectezi telefonul? Telefonul macar se incarca la conectare?

Cel mai probabil, daca ai AA pe telefon si aplicatiile instalate, iar telefonul nu da niciun semn ca se conecteaza si nici nu se incarca, e o problema de cablu cum zice si ingerulol, am patit-o si eu. Mie, dupa ce am schimbat destule cabluri care in mod normal in orice altceva merg, mi-a mers perfect doar cu un cablu original de Samsung, care are dezavantajul ca e lung. Alte cabluri fie nu au mers deloc, fie au mers o perioada si dupa au crapat, fie mergeau si la prima denivelare se deconectau. Am cumparat si cabluri scumpe si cabluri ieftine, si cabluri scurte si lungi, dar doar cu cel original imi merge 100%.

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”