KIA Debrecen (Ungaria) - revizii, service autorizat

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

KIA Debrecen (Ungaria) - revizii, service autorizat

Post by Razvan_G »

Salutari!

Prima revizie am facut-o in Oradea (pe vremea cand era service-ul!). A doua revizie am facut-o in Ungaria, la Debrecen. Chiar ieri.
Sunt foarte satisfacut din toate punctele de vedere si cu siguranta voi apela la ei in continuare daca va fi cazul (sunt amabili, vorbitori de limba engleza, iar persoana de contact la final mi-a lasat si cartea de vizita si mi-a spus sa-l contactez pentru orice problema!)

Revizia a 2-a (la 24 de luni), ODO: 26.000 km. Costuri totale: 50,737 HUF ~ 780 RON. Toate costurile sunt detaliate. Plata se poate face cash sau credit card.

Au schimbat toate filterele, lichidul de frana, antigel, ulei. Le-am dus si 2 becuri H7 Philips Premium pentru faza scurta sa mi le se schimbe. Mi-au inmanat "Check List-ul" pentru revizia de 24 luni: au verificat totul, de la echilibrarea presiunii in roti, masurarea uzurii gumelor (4 mm) pana la directie, frane etc. (sunt peste 50 de verificari pe lista - nu prea stiu maghiara si eram pe fuga, m-a tinut 2 ore revizia, dar pe cine intereseaza pot sa i-o scanez sa vada). Nu stiu cum e la alte service-uri in tara, dar anul trecut la KIA Oradea mi-au facut doar devizul cu ce au schimbat si gata. Nici urma de ce verficari mi-au facut (si vad ca sunt peste 50). Drumuri bune! Ahhh, le-am spus si de scartaitul ambreiajului ieri si dupa revizie mi-au spus ca trebuie schimbat rulmentul (trebuie sa-l comande) si o sa dureze cam jumate de zi (sa las masina la ei in service). Mi-au spus ca oricand am timp sa-i anunt sa-mi faca programare si vor comanda piesa. Totul este acoperit de garantie!
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: KIA Debrecen (Ungaria) - revizii, service autorizat

Post by iulian2007 »

mda....alta lume, alte conceptii in relatia cu clientul...alta civilizatie....
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: KIA Debrecen (Ungaria) - revizii, service autorizat

Post by eugenflorinmanea »

Dar de ce ti-au schimbat antigelul??!
SAAB 9-5

Post Reply

Return to “Service şi Dealer autorizat Kia”