Serie motor Kia Sephia GTX 1995 AT

User avatar
gigimunca
Posts: 2
Joined: 07 Oct 2008, 17:55
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Serie motor Kia Sephia GTX 1995 AT

Post by gigimunca »

Buna,

Am primul ITP cu Sephia si nu sunt astia in stare sa gaseasca seria de motor (desi la RAR acum 2 ani au gasit-o dupa vreo 15 min...). Motorul e 1.6 cel cu bujiile spre fata (94-95) nu cel cu bujiile deasupra (95-97). Ma poate ajuta cineva cu locatia seriei? Si va rog nu-mi dati poza din sistemul Autodata, ca nu e acolo.

Multumesc.
Kia Sephia GTX, full-option, automatic

User avatar
dydysoft
Posts: 35
Joined: 26 Jan 2010, 08:18
Auto:
Location: sibiu
Contact:

Re: Serie motor Kia Sephia GTX 1995 AT

Post by dydysoft »

gigimunca wrote:Buna,

Am primul ITP cu Sephia si nu sunt astia in stare sa gaseasca seria de motor (desi la RAR acum 2 ani au gasit-o dupa vreo 15 min...). Motorul e 1.6 cel cu bujiile spre fata (94-95) nu cel cu bujiile deasupra (95-97). Ma poate ajuta cineva cu locatia seriei? Si va rog nu-mi dati poza din sistemul Autodata, ca nu e acolo.

Multumesc.
Poti pune o poza cu motorul, te rog, daca este ca al meu, vreau sa ma conving de ceva.
La mine, la itp, au citit seria cu o camera video telescopica, nu am dat atentie locului unde este seria.

User avatar
horvath bela
Posts: 24
Joined: 22 Nov 2009, 21:30
Auto:
Location: alba iulia

Re: Serie motor Kia Sephia GTX 1995 AT

Post by horvath bela »

stai linistit nici la mine no fost de gasit habar nu am unde ai seria la motor la revizie so plictisit baiatu si o trecut seria di cartea de identitate pot linistit sa schimb motoru
kia sephia 1996 1.5 80 cp full electric

Post Reply

Return to “Sephia”